Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie akumulatorki i gdzie (tanio) kupić?

11 Cze 2008 10:26 46133 67
  • Poziom 10  
    Zajmuje się bardzo amatorsko fotografią. Posiadam aparat Canon PowerShot A650. Używam w nim akumulatorków MaxxCell 3200 mAh. Zdaje sobie sprawę, że nie są to specjalnie dobre akumulatorki, ale w miarę tanie (ostatnio kupiłem je za około 30 zł o ile dobrze pamiętam). To jest już mój 3 komplet. Aparatu używam, delikatnie mówiąc, dosyć często, pewnie to jest powodem szybkiego "umierania" akumulatorków. Czy lepszym rozwiązaniem byłyby jakieś firmowe akumulatorki? Jaka jest szansa na to aby pożyły dłużej? Kolega stwierdził, że niezłe są akumulatorki Sanyo o pojemności 2700 mAh, niestety cena około 50 zł za 4 sztuki jest dosyć wysoka. Jak myślicie czy mimo wszystko opłaca się je kupić. Na forum na pewno znajdzie się wielu znawców tematu :)

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
  • Poziom 24  
    Podstawą jest dobra ładowarka. Skoro szybko padaja ci akumulatory znaczy, że masz kiebską ładowarke. Polecam ładowarkę BC-700 może nawet odratujesz nią stare akumulatory. Co prawda jest dość droga ale warto. Poszukaj na alledrogo.
  • Poziom 10  
    Posiadam ładowarkę GP powerbank universal. Chyba nie jest aż taka najgorsza :). Chociaż mogę się mylić. Moja wiedza w tym zakresia jest dosyć mała. Jeśli chodzi o allegro to raczej wolę tam nie robić zakupów. 2 razy się naciąłem i to mi wystarczy :].

Dzięki za opinię.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Też mam ładowarkę Gp jest to zwykła przetworniczka niestety trzeba pamietać o wyłaczeniu itp. Uwaliłem na akumulatory (pamięć zawodzi)
    Ja kupiłem na alledrogo no i czesto robie tam zakupy narazie ok. Jakbyś był zainteresowany to daję link do aukcji w której kupiłem ładowarke (na pw) i jednocześnie do sprzedajacego (wypróbowanego). sam zdecyduj będziesz kupował akumulatorki czy raz pożądną ładowarkę.
  • Poziom 24  
    Akumulatory Maxxcell sa tanie i na tym ich zalety sie koncza. Akumulatory Sanyo 2700 to juz z kolei jedne z najlepszych aku, tylko cena 50zl z kosmosu - w sklepie w ktorym sie zaopatruje sa duuuzo taniej - ale o tym pozniej..
    Powiem szczerze ze tez nie lubie kupowac na allegro bo handluje tam wiecej firm z piwnicy, jak prawdziwych godnych zaufania sprzedawcow.

Co do aku polecam firmy Sanyo i Varta - sa to znani producenci i nie zawyzaja pojemnosci. Oczywiscie takie brandy jak Energizer czy GP tez sprawuja sie b. dobrze ale ich cena jest czesto wyzsza. Godnymi polecenia sa rowniez ogniwa typu ready2use jak eneloop - poczytaj o nich w sieci.

Z pewnych zrodel na zakupy polecam sklep hurt.com.pl, nigdy nie mialem z nimi problemu - spora firma z Gdanska, a i ceny dosc atrakcyjne.

Ładowarki od razu bym nie wyrzucał, aczkolwiek przydałoby sie cos z czterema niezaleznymi kanalami ladowania i kontrola dV.
  • Poziom 21  
    Ja się podłącze do pytania, mam ładowarkę X-Pert800 z -dV ale działającą parami. Były w niej dołączone akumulatory Xenergy 2600 które mi się bardzo dobrze sprawowały w aparacie Olympus SP-310. Chętnie bym je kupił jeszcze raz, były dobre.
    Kupiłem akumulatory energizer 2500 i aparat wyłączał się na nich szybciej niż na zużytych Xenergy. Kupiłem kolejną parę energizer w innym miejscu - to samo, kupiłem GP 2600 - po rozpakowaniu miały 0,6V, naładowały się, działały odrobinę lepiej niż energizer, ale do Xenergy im było daleko.
    Polecacie Sanyo i Varta, ciekawe, czy będą lepsze od Xenergy, no i gdzie kupić, aby nie były zleżałe i rozładowane do 0.5V
  • Poziom 23  
    Witam.
    Ja mogę polecić Energizer 2500, kupiłam przed wyjazdem na urlop wraz z ładowarką BC-700, akumulatory mają więcej niż podaną pojemność, mam siedem sztuk i jestem zadowolona. Akumulatory za 1,- do 2,- za sztukę siłą rzeczy nie mogą działać długo i niezawodnie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    JohnyByku napisał:
    Posiadam aparat Canon PowerShot A650. Używam w nim akumulatorków MaxxCell 3200 mAh.
    A Ja posiadam Canon A720 IS i od kilku miesięcy używam akumulatorków SANYO ENELOOP http://www.eneloop.info/home_pl.html
    1 szt. kosztuje około 10 zł.
    Wszystkie które miałem wcześniej wylądowały w koszu po niecałym roku.
  • Poziom 27  
    Napiszę krótko, na akumulatorkach nie można oszczędzać, jak oszczędzisz to się zemści. Lepiej więcej wydać i nie żałować. Kiedyś kupiłem akumulatorki z ładowarką za jakieś 120zł, firma dla mnie nie znana, Uniross a skubane 3 lata pochodziły w moim starym niezwykle prądożernym Kodaku. Zawsze rozładowywane do 0 i ładowane do pełna( ładowaly się jakieś 9 godzin). Teraz ich wydajność też nie jest zła, ale Kodak je wyczerpuje w parę minut( 4 rok eksploatacji), za to na CD-playerze chodzą bardzo długo. Miało być krótko...
  • Poziom 18  
    SPEAKERS_XP napisał:
    Akumulatory Maxxcell sa tanie i na tym ich zalety sie koncza.

Dokładnie .....

Jeśli uzywasz sprzetu często kup jakies solidne, mocne aku.

Jesli wyjmujesz sparat 2 razy w m-cu - zainwestuj w Eneloop-y , GP Recyko lub tp.
  • Poziom 25  
    JohnyByku, jeżeli robisz zdjęcia sporadycznie, tak jak ja, to kup se Sanyo Eneloopy, GP Recyko,itp., nie będziesz żałował. Tak zrobiłem i nie żałuję ( byłem bardzo zaskoczony ) :D
    Pozdro
  • Poziom 2  
    Witam!
    Dołączę się i ja do tego postu. Od kilku miesięcy posiadam aparat Canon A560. W zestawie kupiłem też mniej więcej takie coś:
    http://www.allegro.pl/item448605561_ladowarka_4_akum_aa_2950_statyw_foto_gratis.html
    No i będac na urlopie miałem problem bo 2 komplety akumulatorków nie mogly wytrzymać nawet jednego całego dnia robienai zdjęć i filmików. Czy to jet wina akumulatorków, aparatu czy ładowarki?
    Wszedlem na proponowaną przez jedengo z Was sklepu i znalazłem kilka rodzajów ładowarek. Czy mógłby ktoś zaproponować którą spośród tych:
    https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=62
    wybrać?
    Byłbym zainteresowany zakupem również akumulatorków.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    P.S. Czy ta ładowarka byłaby dobra:
    https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1381?
  • Poziom 11  
    Witam!
    Od dwóch lat używam aparatu samsung digimax s-500.
    Kupiłem do niego dwa komplety accu firmy forever -premium line 2800mAh za ok.40PLN. Ładowałem je starą ładowarką GP -model KB-68PF no i po dwóch latach accu "umarły", tzn. trzymają krótko- chociaż wskaźnik stanu baterii nie sugeruje problemów:D. Dokupiłem w trybie wymuszonym 2 nowe accu w/w firmy 2500mAh i myślę , że znów jakies 1- 1,5 roku oblecę :D.
    Jednocześnie za ok. 70PLN kupiłem zestaw ładowarka + 2 accu2500 mAh (AA) +2 accu 1000 mAh (AAA) firmy VARTA - na razie baterie nie ładowane - czekam na sposobność .
    Podsumowując: nie należy wieszać psów na wyrobach niemarkowych.
    Nawet takie potrafią służyć, pod warunkiem właściwego traktowania ich.
    Ja swoje akumulatorki wyjmowałem z "foto" i "dopalałem " na starym walkmanie! Dopiero potem ładowałem.
    Jakie akumulatorki i gdzie (tanio) kupić?
  • Poziom 21  
    czesio1 napisał:
    Czy mógłby ktoś zaproponować którą spośród tych:
    https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=62 wybrać?

posiadam tą ładowarkę https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4711 MH-C9000 widząc cenę, pewnie się załamałeś, ale jest tego warta. Bardzo solidnie wykonana, multum funkcji. Jak wiadomo, komplet baterii działa tak długo, jak jego najsłabsze ogniwo, a tą ładowarką zmierzysz pojemności, i sparujesz sobie słabsze ze słabszymi, mocniejsze z mocniejszymi.

czesio1 napisał:
    Byłbym zainteresowany zakupem również akumulatorków.
    zdecydowanie odradzam energizery 2500 sanyo 2500(bo to to samo) mam ich 6 sztuk. Pojemność mają ok, tylko napięcie niższe od jakiś niefirmowych(xenergy), oraz niektóre z tych energizerów po miesiącu leżenia są całkowicie rozładowane. Moja poprzednia ładowarka nie potrafiła ich ładować, po 10 minutach było "full". Po włożeniu do aparatu zrobię na nich kilka zdjęć, i mam komunikat o rozładowaniu. Na xenergy mogłem sporo zdjęć porobić. Aktualnie używam sanyo eneloop i jestem zadowolony (wyższe napięcie niż energizer 2500) chodź pojemność tylko 2000, i nie rozładowują się same tak jak inne aku, dzięki temu nie kupisz w sklepie rozładowanych (zniszczonych) z napięciem poniżej 0.9V
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    [quote="djbpm"]
    czesio1 napisał:
    Czy mógłby ktoś zaproponować którą spośród tych:
    https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=62 wybrać?

posiadam tą ładowarkę https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4711 MH-C9000 widząc cenę, pewnie się załamałeś, ale jest tego warta. Bardzo solidnie wykonana, multum funkcji. Jak wiadomo, komplet baterii działa tak długo, jak jego najsłabsze ogniwo, a tą ładowarką zmierzysz pojemności, i sparujesz sobie słabsze ze słabszymi, mocniejsze z mocniejszymi.

czesio1 napisał:

To nie jest kwestia załamania czy nie. Tylko dla mnie nie ma sensu kupowania aż tak drogiej ładowarki bo z aparatu rzadko korzystam. Więc wiesz, po co komuś Ferrari jak ma jeździć po polskich drogach? Powiedzmy że raz czy dwa razy w roku potrzebuję aparatu na intensywne działanie tak jak w sierpniu gdy byłem na urlopie w górach. Chodziłem, podziwiałem piękne widoki, trochę pykałem zdjęć trochę kręciłem filmiki no i nerwa mnie brała gdy po godzinie już mi migała kontrolka. I stad moja frustracja i zamiar zakupu bądź ładowarki bądź jesczze dwóch kompletów akumulatorków.
  • Poziom 10  
    Posidam akumulatorki Energizer 2500, padły szybko, po pół roku trzymały jakieś 10 godzin. Posidam taką ładowarkę: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1259 . Teraz pytanka, czy mogłem uszkodzić akumulatorki przez użycie funkcji rozładowania? Czy ta ładowarka jest dobra (nie uszkadza akumulatorków), mam w planie kupić eneloopy i nie wiem czy nie muszę zainwestować również w ładowarę żeby nie uszkodzić nowych akumulatorków.
  • Poziom 22  
    To jest ładowarka czasowa. pewnie przez przekroczenie czasu ładowania zniszczyły akumulatory. W LIDL jest ładowarka procesorowa do wszystkich typów akumulatorów za 59 zł(?) i ta promocja trwa do niedzieli. Akumulatorki Eneloop lepiej ładowarkę procesorową np. BH 900 czy 700 od 80 zł.
  • Poziom 10  
    Albo z tego tekstu coś źle interpretuję, albo nabijają ludzi w butelkę.
    Cytat:
    Szybkie ładowanie

Ładowanie akumulatorów do pojemności 2100mAh trwa mniej więcej 3,5 godziny.

Kontrola pojemności delta V

Ładowarka wyposażona jest w mechanizm zapobiegający przeładowaniu akumulatorków. Ładuje akumulatorki prądem impulsowym. Mikroprocesor mierzy napiecie akumulatorka przed i po impulsie zasilającym i porównuje te napięcia. Na tej podstawie ocenia czy akumulatorek jest już naładowany czy ładowanie ma być kontynuowane. Dzieki temu akumulatorki są zawsze optymalnie naładowane niezależnie od ich pojemności. Po naładowaniu akumulatorków ładowarka automatycznie przechodzi w stan doładowywania podtrzymującego, dzięki czemu akumulatorki utrzymywane są cały czas w stanie pełnego naładowania.

Moje energizery ładują się w 8 godzin, jeżeli tak jak mówisz jest to czasowa ładowarka, to po grzyba jest wskaźnik naładowania i funkcja podtrzymywania akumulatorków po naładowaniu. Już nie wiem czy czekać aż się zapali zielona lampka (naładowane) czy ładować tyle ile piszą.
  • Poziom 22  
    Oblicz tak:

Pojemność akumulatora (mAh)*1,5*60
    --------------------------------------------- =
    Prąd ładowania urządzenia (mA)

Ten wynik podaje ile czasu trzeba ładować. Tylko odejmij np. 2% od podnaego pojemności np. 2700 na ok. 2650 mAh i potem oblicz.

szybka ładowarka=szybciej zużyją akumulatory i mniejsza pojemność(szybciej i mocniej nagrzewają od mocnego ładowania)

Funkcja podtrzymywania służy żeby podtrzymywać pojemność przed spadkiem.
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się pomiędzy Sanyo 2700 mAh, a Eneloop 2000 mAh do cyfrówki. Które lepiej kupić, jeśli w miarę często korzystam z aparatu?
  • Poziom 22  
    Jak często używasz to kup zwykłe Sanyo 2700 a jak raz np. na 2 tygodnie to eneloop.
  • Poziom 24  
    airbites napisał:
    To jest ładowarka czasowa. pewnie przez przekroczenie czasu ładowania zniszczyły akumulatory. W LIDL jest ładowarka procesorowa do wszystkich typów akumulatorów za 59 zł(?) i ta promocja trwa do niedzieli. Akumulatorki Eneloop lepiej ładowarkę procesorową np. BH 900 czy 700 od 80 zł.

Tutaj sie kolega myli - MW9168 to ladowarka procesorowa/automatyczna, nie czasowa...

W przypadku R03/R6/R14 i R20 naladowanie jest wykrywane poprzez dV, natomiast tylko w przypadku 6F22 9V nie jest poprzez dV - ale to akurat norma w ładowarkach uniwersalnych...
  • Poziom 2  
    Witam, odświeżam temat po kilku miesiącach, ale mam nadzieję że ktoś odpisze. Kupiłem niedawno aparat Kodak, miał w środku baterię która wytrzymała naprawdę sporo, ale kiedy się wyczerpała postanowiłem kupić akumulatorki. W sklepie pan mi zaproponował komplet, tzn dwa akumulatorki GP 2100 wraz z ładowarką. Problem jest taki, że po pełnym naładowaniu te aku trzymają z pół godziny. Ładowałem i tą ładowarką GP, którą kupiłem w zestawie, i inną, Sony'ego. W zasadzie nie ma różnicy, trzymają one pół godziny, mogę zrobić koło 30-40 zdjęć i baterie padają. Ktoś coś poradzi? Z góry dzięki za odpowiedź ;)
  • Poziom 22  
    Ustaw w aparacie ze używasz nie alkaliczne tylko akumulatory.
  • Poziom 2  
    W moim aparacie nie ma takich ustawień... Już nawet wysłałem maila do Kodaka i zobaczymy co mi odpiszą.
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam aparat FujiFilm s1000fd i musze do niego kupić ładowarkę z akumulatorkami, czy ta ładowarka co ją wszyscy polecają BC-700 nie mogłaby być tańsza?

może są jakieś równie dobre alternatywne rozwiązania, i akumulatorki rozumie że najlepiej sanyo.

Czy zna ktoś jakiś sklep w Krakowie w którym mozna kupić ładowarke i akumulatorki tanio?

Aparat mam od niedawna i nie jest to jakiś mega wypaśny sprarzęt myślę bawić sie nim często i zależy mi na szybkim i sprawnym ładowaniu oraz zeby aku trymały długo.

trochę dużo pytań :),
    z góry dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 22  
    akumulatory możesz kupić obojętnie np. najtańsze TESCo 4 sztuki za 25 zł w Tesco a ładowarki to najlepiej procesorowe i jak najmniejszym prądzie ładowania.
  • Poziom 9  
    A może mi ktoś poradzić konkretny model ładowarki ale jakąś niedrogą i jakie akumulatorki za całość chciałbym wydać max ok 70 zł
  • Poziom 10  
    Teraz ja znowu odświeżam temat po dosyć długim czasie :]

Wszystkim dziękuję za opinie.
    Mój wybór padł na akumulatorki sanyo eneloop 2000 mah. Używam ich jakieś pół roku. Kupiłem je bez przekonania, wkręcał mi je sprzedawca (i w sumie dobrze zrobił). Akumulatorki działają zadowalająco długo w aparacie. Zacząłem ich używać również w padach do Xboxa360 i jestem mega zadowolony (nie rozładowują się szybko). Na konsoli gram rzadko (1-2 razy w tygodniu), a akumulatorki od naładowania siedzą w padzie już od 4 miesięcy i jeszcze ich nie musiałem ponownie ładować. Gdzieś wyczytałem, że akumulatorki "tradycyjne" tracą około 20% ładunku w ciągu pierwszego dnia. Wynikało by z tego, że przy akumulatorkach 2700 ładunek może spaść do 2200 po jednym dniu od naładowania. Jeśli powższe stwierdzenie jest prawda to kupowania akumulatorków o dużych pojemnościach ma sens w przypadku gdy użyte są od razu (do pełnego rozładowania). W przypadku gdy aparat używam intensywnie, ale z przerwami to lepsze okazują się akumulatorki typu eneloop (to odpowiednik GP recyko i chyba varta ready2use).

A..., kupiłem sobie ładowarkę bc-700 i jestem z niej bardzo zadowolony, akumulatorki ładuje szybciej i przynajmniej widzę jaką mają realną pojemność. Moje Maxxcelle w większości przypadków miały 1200-1400 mah, a eneloopy mają 1850-2070 mah.

gnoyeck - mój znajomy ma kodaka 712 IS i miał dokładnie ten sam problem. Na bateriach lub akumulatorkach AA robił do kilkudziesięciu zdjęć (w porywach). Okazała się, że powinien używać bateryjki o oznaczeniu CR-V3. Kupił taki akumulatorek - zamiennik. Kodak produkuje tylko baterie o takim oznaczeniu. Aktualnie, koleś wyciska na swoim kodaku spokojnie powyżej 150 fotek.
    Nie wiem czy u Ciebie chodzi o to samo, nie podałeś modelu aparatu.

Pozdrawiam forumowiczów
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Obecnie posiadam akumulatory firmy TFI o pojemności 2500mAh. Uzywam ich głownie do aparatu Canon a630 ale czasem tez do klawiatury itp., zdjęcia robie raczej rzadko wiec baterie nie przeszly zbyt duzo cykli ladowania. W te wakacje beda miec jakies 2 lata i dość krótko juz trzymaja ale zastanawiam sie czy nie jest to wina ładowarki gdyz zacząlem uzywac takei j z zestawu z bateriami innej marki (Eyepower model epr-320). baterie ktory byly w zestawie z ładowarka (paluszki AAA 1450mAh) tez nizbyt długo trzymaja (zaledwie kilka godzin słuchania muzyki podczas gdy na takim paluszku Duracell ponad dobe bez problemu ciaglego sluchania muzyki).

No i pytanie takie mam:
    co powinienem zmienic: ładowarke czy akumulatory (zarowno TFI jak i te male eyepower), czy moze i jedno i drugie?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

EDIT:
    Akumulatorki TFI znalazlem na allegro także można zerknać jakie to dokładnie, widze że nie są zbyt drogie więc pewnie są lipne?

Zestaw ładowarka+akumulatorki eyepower