Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

star 266 - instalacja elektryczna samochodu

decoder111 11 Cze 2008 18:32 31191 22
  • #1 11 Cze 2008 18:32
    decoder111
    Poziom 11  

Poszukuję instalacji elektrycznej do samochodu marki star266 instalacja 12/24V.Może ktoś pomoże w zdobyciu tego schematu lub jest w jego posiadaniu .Byłbym wdzięczny za pomoc.

2 22
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Cze 2008 21:18
    andrzej0769
    Poziom 19  

Schematu nie posiadam ,ale mogę ci wszystko opisać, w czym masz problem.

3
  • #3 12 Cze 2008 05:55
    decoder111
    Poziom 11  

potrzebuje schematu gdyż czasem mam do czynienia z autami które alektrycznie pospinane są w niesamowity sposób,zacząłem rozrysowywać po części schemat polączeń.Mam problem z tzw. notką przełącznikiem zespolonym dla oswietlenia bojowego lampa tylna pod noktowizor. kable o nazwie s tylne oswietlenie kable 54 i 54s

3
  • Sklep HeluKabel
  • #4 27 Cze 2008 22:28
    Caros
    Poziom 11  

Witam
    Posiadam ksążkę zatytuowaną "Naprawa samochoduów STAR 266" Wydana przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności z 1976. Czekam na propozycję. Jest tam oczywiście schemat.

3
  • #5 22 Lip 2009 16:06
    Skubi28
    Poziom 1  

Witam,
    jeśli oferta nadal aktualna, to ja się piszę. Może ktoś jeszcze dysponuje książką do 266?

2
  • #6 08 Sie 2009 21:43
    tobii3
    Poziom 10  

Caros,ja też byłbym ewentualnie zainteresowany tą książką,reszta na PW

0
  • #7 26 Kwi 2010 15:35
    tomblack
    Poziom 9  

Witam
    Rowniez bylbym zaineresowany ta ksiazka, bo nie umiem sobie poradzic z ta instalacja.
    z gory dzieki

0
  • #8 25 Maj 2010 16:53
    jacbial
    Poziom 10  

Widzę, że temat jest w miarę świeży, a dziś udało mi się dostać książkę Naprawa samochodu Star 266. Jest tam kilka schematów elektrycznych jak, znajdę skaner to zeskanuje i wrzucę do neta a tu jest rozpisana pneumatyka może się komuś przyda.

0
    Załączniki:
  • #9 21 Cze 2010 18:25
    orzysz
    Poziom 10  

Kolego jak z ta ksiazka?? Bo mam rowniez problem z instalacjaa w tym samochodzie. Pozdrawiam

1
  • #10 30 Wrz 2011 15:37
    Transformers11
    Poziom 1  

Potrzebuje schematu elektrycznego Stara 266

1
  • #11 23 Paź 2011 10:13
    wlodzio
    Poziom 1  

Witam! Jako takiego schematu to nie spotkałem! Ale napisz w czym problem,to poradzimy-pracuje od 10 lat na remontach tych samochodów dla wojska i znam instalacje elektryczną wszystkich typów Starów!

4
  • #13 14 Mar 2012 11:10
    decoder111
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za pomoc , wszystkie informacje pomogły w rozwiązaniu moich problemów z tym pojazdem. Temat można byłoby zamknąć ale problemy z ciężarówkami Star będą zawsze i nie koniecznie z modelem 266 , moim innym pytanie które chciałbym zadać osobom znajdującym się w temacie ciężarówek star 266m 266m2 a także 944 . Potrzebuję każdych informacji katalog schemat .Wiem że 266m jest ciężarówką z zespołem napędowym Iveco. Czy jest ktoś kto się zetknął z tymi pojazdami każda pomoc będzie mile widziana.
    star 266 - instalacja elektryczna samochodu

2
  • #14 12 Kwi 2012 22:56
    walmar3
    Poziom 1  

Panowie ja również mam problem z moim strażackim na 266 12v pod kabiną jest gniazdo ładowania akumulatorów lub jak kto woli rozruchu z zew na pierwszej parze zew. jest OK na wew nie mogę podłączyć prostownika bo chyba mam jakieś zwarcie strasznie iskrzy czy te przewody z tego gniazda idą bezpośrednio do akumulatorów czy przez stycznik. No i niestety tak jak wszędzie u mnie też brakuję prądu. I jeszcze jedno jakiej pojemności akumulator można zewnętrzny można ładować przez ten dodatkowy odczep, oraz czy po przełączeniu tego przełącznika na ładowanie akumulatora zew ładowane są dalej akumulatory pojazdu. wiem dużo pytań ale w instrukcji ani słowa o tym nie ma
    Pozdrawiam

0
  • #15 16 Kwi 2014 17:55
    czyzu69
    Poziom 9  

bardzo bym chciał odświeżyć temat ponieważ mój 266 miał wielu elektryków i teraz na krótko pali(czyli na zware na rozruszniku), ale jak stacyjką odpalam to odrazu pali bezpieczniki na styczniku, a potem juz tylko "tryka se". potrzebował bym jakieś foto z koloroma kabli ewentualnie pomysły na przyczyne takich rzeczy bede wdzieczny!!!
    najlepiej na priv!!

0
  • #16 16 Kwi 2014 18:35
    andrzej0769
    Poziom 19  

Kolego,jeśli ci pali na krótko przy rozruszniku,to coś masz pokopane w przewodach.Przy prawidłowej instalacji na 24V rozruszniku powinno znajdować się napięcie 12V.Dopiero przy starcie powinno pojawić się 24V .Przy prawidłowej instalacji biorąc rozrusznik na krótko ,powinien spalić się bezpiecznik na przełączniku12/24.Jak coś to pisz na priv.

0
  • #17 17 Kwi 2014 18:12
    czyzu69
    Poziom 9  

jak przełączam stacyjkę od razu pali te dwa bezpieczniki na styczniku a na krótko jest ok, masz może kolorami kable poopisywane jak powinno byc to podłączone bo te schematy nic mi nie mówią, zwłaszcza jeżeli chodzi o te cieńsze czerwone i pomarańczowe przewody idące do stycznika, zastanawiam sie czy moze to byc przyczyną jeżeli masa jest niepodłączona ta do zderzaka, która idzie, a w niektórych wersjach do kabiny od stycznika. wiem że sa kable pomieszane tylko gdzie, bo tylu szpecy było ze nie wiem juz nic, i wziełem sprawy w swoje rece. może ktos ma foto z podłączonymi kablami i opisanymi który gdzie idzie do stycznika itd.??

0
  • #18 17 Kwi 2014 20:57
    andrzej0769
    Poziom 19  

Witam,kolego cały schemat znajduje się na dekielku przełącznika od spodu.Prawdo podobnie masz na krótko połączone na styczniku grube przewody lub z klejony stycznik.Dla tego pali ci na krótko,a nie powinien na instalacji 12V.Jak znajdę schemat to ci wyślę.

0
  • #19 22 Kwi 2014 22:11
    luk056
    Poziom 2  

star 266 - instalacja elektryczna samochodustar 266 - instalacja elektryczna samochodu To schemat instalacji 12 / 24 V to powinno pomóc kumatym !!!!

2
  • #20 13 Wrz 2015 10:53
    tom-nikol
    Poziom 1  

Witam. Temat archiwalny ale może ktoś zajrzy i uda się znależć rozwiązanie mojego problemu. Posiadal w stwoim STARZE 266 instalację elektryczną 12v z rozruchem 24v. Instalacja w całości oryginalna i bez przeróbek. Potrzebuje wykonać stałe wyjście na 24V. Ogólnie instalacje jest dla mnie czytelna i nie mam z nią problemu. Wykonałem już kilka prób podłączeń ale jednak i dla mnie i dla kilku elektryków jest to zbyt trudne. Myślę że jest ktoś na forum kto wie gdzie i jak podłączyć przewody żeby bez przerabiania całej instalacji zrobić stałe wyjście na 24V.

6
  • #21 21 Sty 2016 17:56
    nowy6855
    Poziom 6  

witam potrzebował bym schemat lub zdjęcia podłączenia deski rozdzielczej z nadwozi aspecjalnego

1
  • #22 02 Mar 2018 13:31
    dodokrolik
    Poziom 9  

może ktoś pomoże ?

star 244rs
    Sytuacja 1 jakiś czas temu zaczęło szwankować ładowanie tj załączało sie po jakimś czasie
    w pierwszym kroku usłyszałem stukający przekaźnik więc go wymieniłem
    sytuacja2 po wymianie owego przekaźnika TS10 24 sytuacja na krótki moment wydawała sie opanowana ale okazało sie ze dalej to samo ładowanie znowu zaczęło załączać sie po jakimś czasie około 30minut więc wymieniłem szczotki na alternatorze oraz regulator napięcia

nie wiele to pomogło
    ładowanie po jakimś czasie przestało się załączać
    Sytuacja 3 wymieniłem alternator i..... dalej nie ma ładowania
    Okazuje się że prąd na regulatorze jest po załączeniu prądu ale przed przekręceniem stacyjki
    i tak samo prąd rozruchowy na szczotki co idzie ...??

Brak dalszej koncepcji działania

Gdzie leży PROBLEM ??

0
  • #23 12 Mar 2018 19:07
    luk056
    Poziom 2  

Czyli co ? Po przekręceniu kluczyka jest prąd na kablu do regulatora czy go nie ma ( najlepiej sprawdzić to za pomocą żarówki do kabla ii do masy jak zwykle)

Dodano po 2 [minuty]:

A jeśli prąd jest przy wyłączonej stacyjce a przy włączonym go nie ma to źle kable podłączone są

0