Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg bezprzewodowego licznika rowerowego

marek041 11 Cze 2008 19:38 5635 10
  • #1 11 Cze 2008 19:38
    marek041
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z licznikiem rowerowym a mianowicie bardzo krótki zasięg
    czujnika, tzn: licznik działa ale w odległości ok. 20 cm od czujniczka tego na widelcu. Baterie wszystkie sprawdziłem, nawet czujnik podłączałem pod zasilacz i traktowałem go magnesem, bez zmian działa do 20cm.
    Licznik kupiłem na bazarze, sprawdziłem z bliska działa, atu masz.
    Proszę o radę czy jest możliwe to naprawić a jeżeli tak to w jaki sposób.
    Dzięki

Proszę zapoznać się dokładnie z opisami działów. Dział "diagnoza" nie służy do szukania rozwiązań problemu. Z wiadomych przyczyn przeniosłem. [dzimi]

0 10
  • #2 11 Cze 2008 20:05
    Doominus
    Poziom 34  

W czujniku jest kontaktron
    Słaby zasięg bezprzewodowego licznika rowerowego

Raczej wątpliwe jest żeby działa do 20 cm. Zasada jego działania jest bardzo prosta w środku szklanej rurki są 2 blaszki które pod wpływem pola magnetycznego zwierają się i tak otrzymujemy impuls który potem przelicza licznik.

0
  • #3 11 Cze 2008 20:45
    marek041
    Poziom 9  

Dzięki za zainteresowanie ale chyba źle zostałem zrozumiany.
    Licznik jest bezprzewodowy i oprócz kontraktonu(który działa i zlicza) jest jeszcze mini nadajnik który działa ale tylko do 20cm między "pudełkiem z kontraktonem a komputerkiem z wyświetlaczem.
    I tu właśnie jest problem zasięgu.

0
  • #4 14 Cze 2008 20:20
    Andrenalin
    Poziom 17  

Dobrze byłoby dowiedzieć się, co w nim jest się zepsuło: nadajnik, czy odbiornik. Nie masz możliwości sprawdzić nadajnik z drugim (pożyczonym) komputerkiem?
    Naprawić można prawie wszystko. Może ujawnisz jakieś foty elektroniki tego licznika?
    Moim zdaniem jest źle dostrojony nadajnik - częstotliwość transmisji jest większa lub mniejsza od tej, na której łapie odbiornik.
    Cześć.

0
  • #5 15 Cze 2008 11:48
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko.A jak z zasilaniem nadajnika ,odbiornika?[Nawiasem mówiąc czy to transmisja optyczna ,radiowa czy ultradżwiękowa].Proste pytanie:czy licznik działał przed montażem ,czy jest to tzw usterka w ,,ruchu''.

0
  • #6 16 Cze 2008 11:46
    marek041
    Poziom 9  

Witam.
    Licznik tak jak pisałem wcześniej kupiłem na bazarze i nie ma nawet pewności że to jest komplet.
    Załączam zdjęcia.
    Może ktoś będzie miał pomysł jak to naprawić.
    Pozdrawiam i dzięki

Dodano po 7 [minuty]:

Witam.
    Licznik tak jak pisałem wcześniej kupiłem na bazarze i nie ma nawet pewności że to jest komplet.
    Załączam zdjęcia.
    Może ktoś będzie miał pomysł jak to naprawić.
    Pozdrawiam i dzięki

1
  • #7 17 Cze 2008 16:04
    Andrenalin
    Poziom 17  

Witam.
    Bardzo podobne to do nadajnika indukcyjnego, 20 cm dla niego niezłe osiągi. Czym to jest zasilane?
    PS. Wykadruj i zdejmij prowizję z obrazków, może będzie więcej chętnych pomóc.

0
  • #8 17 Cze 2008 20:31
    marek041
    Poziom 9  

Witam

Zasilany jest na bateryjke 12v.
    Jeśli chodzi o zdjęcia to jak mam to zrobić?

1
  • #9 17 Cze 2008 22:25
    Andrenalin
    Poziom 17  

Offtop zdjęcia: http://www.elektroda.net/skanowanie/ , paragraf Zdjęcia. Przedtem w Photoszopie czy innym pr. graficznym wycinasz prostokąt z pożyteczną informacją, t.zn. płytką.
    Do tematu. Dobrze by było zmierzyć częstotliwość tego nadajnika na wypadek, jeżeli to nadajnik radiowy, gdyż nie wiedząc co to jest, trudno coś poradzić.

0