Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie przewody delastyczne do maszyn

11 Jun 2008 19:52 1294 4
  • Level 15  
    musze kupić przewody sygnałowe do maszyny elastyczne,
    sterowanie mam na wysięgniku a kat giecia jest 180 stopnie na szerokości 25cm, jaki przewód kupić?
  • Level 14  
    Witam , nie wiem jak inni ale ja polecę Lapp kabel. Ostatnio zamawiałem od nich kable do prowadników. Są przynajmniej 3 serie podstawowe o których wiem 810, 8xx i chyba 850 .Co do konkretnego doboru polecam ich poradę . Ja brałem 810 w płaszczu poliuretanowym , ale moje przewody nie miały zbyt wielkiego kąta zagięcia . Dodatkowo musisz zwrócić uwagę na promień gięcia przewodu i prędkość z jaką przewód będzie wyginany. Co do warunków cenowych nie wiem jak wypada konkurencja ale i tak wydaje mi się ,że jest ok -staram się albo brać przez pewną hurtownię końcówki odpadowe z rabatem powyżej 40 % lub można się dogadać z zejściem z kosztów bezpośrednio w lapp kabel żeby nie płacić 50 zł od docinania. Handlowiec z którym się kontaktuje to p. Wilk z regionu mazowieckiego (lepiej zadzwonić do niego niż do DzOK-u). Pozdrawiam Wojtek

Dodano po 11 [minuty]:

Sprawdziłem oznaczenia przewodów . Jest to Oflex FD 810, lub 820 lub 850 Minimalny promień gięcia ma 855p - przewód nieekranowany 5x średnica kabla lub jeżeli będziesz musiał mieć ekranowany to 855cp 7,5x średnica kabla .Mimo wszytko polecam fachowe doradztwo
  • Level 15  
    odnośnie dostwcy to napewno bedzie helukabel bo tam wszystkie przewody biore a zniższke juz sobie wypracowałem, zależy mi jedynie na oznaczeniach, przekrój 0.14 powinien wystarczyć tylko ten promień giecia, jak to dokładnie wygląda?
  • Level 27  
    Osobiście używam ROBOT 900P Lapp Kabla i dobrze się sprawdza. (no może trochę mniejsze kąty gięcia, a cena kosmos)
  • Level 14  
    sherif wrote:
    odnośnie dostwcy to napewno bedzie helukabel bo tam wszystkie przewody biore a zniższke juz sobie wypracowałem, zależy mi jedynie na oznaczeniach, przekrój 0.14 powinien wystarczyć tylko ten promień giecia, jak to dokładnie wygląda?

Z tego co pamietam to Helukabel ma przewody do prowadnic gdzie promien giecia=7,5x fi przewodu

Fi przewodu mozesz sobie oszacowac: sr. zyly x ilosc zyl + izolacja

P.S. A najlepiej to zadzwon do nich to ci dobiora odpowiedni przewod ;)