Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo S40-sterowanie lusterka

m.bielecka 11 Jun 2008 20:09 2739 6
 • #1
  m.bielecka
  Level 16  
  Kto wie jak się dostać do przewodów sterowania lusterka w Volvo S40 r.2008.Sądze ze w starszych rocznikach jest podobne rozwiązanie. Od wnętrza auta wejście przewodów jest zakryte taką plastikową obudowa z otworami(foto załączone) do powietrza. Jak ją zdjąć by nie połamać ? Żadnych śrub nie ma !!!
 • #2
  oskarv
  Level 15  
  Witam

  Są na niej zaczepy ale żeby jej nie połamać lepiej zdemontować boczek, pozatym przewody lusterka są wpinane głębiej i bez zdjęcia boczka się nie obejdzie.
 • #3
  m.bielecka
  Level 16  
  Dziekuję za poradę .Ale dalej mam kłopot bo nie wiem co to jest ten "boczek".Czy boczek to to wzdłuż szyby z otworem na przycisk zabezpieczajacy i klamką do otwierania z wnętrza auta ?
  To też nie ma żadnych śrubek !!!!
 • #4
  oskarv
  Level 15  
  boczek to nic innego jak tapicerka drzwi i jest w tym modelu w całości z klamką,otworem na kolek, maskownicą głośnika a śrubki są 3 jak się wyjmie panel sterowania szybami, potem masz spinki dokoła.

  samemu nie radzę spinki mocno trzymają więc lepiej żeby zrobił to ktoś kto ma doświadczenie np w ASO, samemu można uszkodzić zaczepy bo spinki to nie problem.
 • #5
  m.bielecka
  Level 16  
  Auto mam w swoim garażu unieruchomione po kraksie. Chciałem przełożyć wszystko z uszkodzonych drzwi na inną blachę .Tak, że do ASO musiałbym odkręcone drzwi zawieźć. Dotychczas przez lata radziłem sobie z naprawami własnych aut nawet w bardzo trudnych sprawach. Do „leworękich” nie należę. A tu okazuje się ze przełożenie tapicerki drzwi i elektrycznych ”bebechów” nie mogę wykonać. Ten panelik z włącznikami szyb sterowaniem lusterkami jest zamocowany w takim plastiku obejmującym uchwyt drzwiowy. Pod miejscem gdzie się łapie ręką uchwyt jest zdejmowalna klapka. Ale jej odjęcie wcale nie umożliwia wyjęcie panelu sterowania. Już zacząłem przeklinać na rozwiązania w Volvo ! !!
 • Helpful post
  #6
  oskarv
  Level 15  
  jak wyjmiesz tą klapkę to cały ten panelik z przełącznikami wyjmujesz do góry jest na zatrzaskach.(dosyć mocno trzymają, najlepiej podważać od strony uchwytu na ręke)

  Reszta na Priv
 • #7
  m.bielecka
  Level 16  
  Dziękuję Oskarv. Dzięki Twoim wskazówkom poszło dobrze .Wiedza w zakresie gdzie i jak coś podważyć by nie popsuć wszechobecnych plastików jest nieoceniona. Masz z elektrody punkty a u mnie piwo! Nie chciałbym nadużywać Twojej uprzejmości ale wczoraj zrobiłem jeszcze w tej sprawie jeden przystanek. Pod tapicerką jest odkręcana blacha z tymi wszystkimi wtyczkami głośnikiem itp. Jak się wszystkie śruby tej blachy poodkręca ,wtyczki i wyjmie szybę to się ona dalej trzyma takimi trzema plastikowymi zatrzaskami w miejscu gdzie wchodzą w otwór linka i drut od przycisku zabezpieczającego. Czy tą blachę z tych trzech plastikowych zatrzasków trzeba ściągnąć ??One są wciskane od wnętrza drzwi i jak je potem po robocie ponownie wcisnąć ??A druga sprawa-zazębienie zębatki silnika podnoszenia szyby z tym dużym kołem zębatym trzeba jakoś specjalnie ustawiać czy on się wyłącza nie od czujników położenia tylko od wzrostu prąd w krańcowych położeniach ?