Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwie aplikacje na jednym przekierowanym porcie

wachman 11 Cze 2008 20:37 1135 4
  • #1 11 Cze 2008 20:37
    wachman
    Poziom 13  

witam,
    w oddalonej sieci są przekierowane dwa porty (5631 - 5632) dla poprawnego działania pcAnywhere'a na komputerze w tamtej sieci - i to działa, mogę się do niego połączyć,
    chcę teraz zestawić połączenie przez OpenVPN (żeby mieć dostęp do innych urządzeń w tej sieci, np. PLC) ale na tym samym porcie tzn. albo na 5631 albo na 5632,
    OpenVPN'a tam zainstalowałem i spisałem plik konfiguracyjny na w/w port i nie można się do niego połączyć przez OpenVPN'a,
    czy to wogóle ma sznse powodzenia, jeżeli na tym samym porcie nasłuchują dwie aplikacje (pcAnywhere i OpenVPN) ??

ps. nie ma możliwości przekierowania dodatkowego portu (dla OpenVPN) - jakby co :)

jeżeli nie to może macie jakieś propozycje jak to rozwiązać...

z góry dzięki za odpowiedzi
    ====================
    22:08
    zrobiłem test w LAN'ie i dwie aplikacje (tzn. OpenVPN i VNC) działają razem na porcie 5900, więc tam chyba też powinny... :\

0 4
  • #2 12 Cze 2008 14:49
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dwie usługi nie będą poprawnie działa na tym samym porcie.

0
  • #3 13 Cze 2008 19:15
    wachman
    Poziom 13  

zrobiłem tak:
    zmieniłem konfiguracje OpenVPN'a na przekierowany port 5631, a w pcAnywhere zmieniłem (a konkretnie osoba, która tam na chwile była) port 5631 na 5633 (który nie jest przekierowany),
    pcAnywhere oczywiście nie działał ale OpenVPN na przekierowanym porcie 5631 też nie!

macie jakieś sugestie dlaczego to nie działało??

0
  • #4 13 Cze 2008 22:59
    Alana
    Poziom 37  

Sprobuj tak - doprowadz do dzialania OpenVPN - przywroc konfiguracje.
    I teraz polacz sie z tamtym komputerem najpierw po VPN a potem uzyj pc anywhere juz na dowolnym porcie.
    Jezeli to poskladasz jak nalezy do kupy to VPN zapewni ci tunel, wirtualny LAN miedzy tymi 2 maszynami.

Alternatywa ktora byla testowana jest postawienie na tamtym kompie i na twoim hamachi i skonfigurowanie ich tak zeby sie widzialy.
    Tu rownierz masz tunel i wirtualny LANik miedzy maszynami. Ja testowalam to z zdalnym pulpitem windows XP i TightVNC ale dziala doslownie wszysko, kwestia konfiguracji.

0
  • #5 14 Cze 2008 14:15
    wachman
    Poziom 13  

Hamachi odpada, sprawdzałem, na tamtym kompie nie ma neta i przy próbie zarejestrowania użytkownika nie może się połączyć z serwerami Hamachi,

wiem, że jak zestawie kanał VPN to do pcAnywhere'a połącze się po dowolnym porcie, ale tak jak pisałem: zmieniłem konfiguracje pcAny żeby zwolnić przekierowany port i na tym porcie ustawiłem OpenVPN ale nie mogłem nawiązać połączenia (plik z konfiguracją poprawny na 100%)

0
  Szukaj w 5mln produktów