Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podpis elektroniczny dla ZUS w Windows 98

12 Cze 2008 00:32 2376 4
  • Poziom 10  
    Czy próbowaliście instalować "podpis elektroniczny" na potrzeby programu Płatnik z ZUS na Windows 98?

W szczególności interesuje mnie pakiet z KIR (z czytnikiem na USB). Są/będą problemy? Teoretycznie ich oprogramowanie jest na systemy powyżej Win 98 (wg informacji na www).
  • Moderator - Sieci, Internet
    Witam !
    Właśnie mam "na tapecie" walkę z podpisem elektronicznym (też od KIR), Płatnikiem i Win98. Z samymi aplikacjami można powiedzieć, że problemu nie ma - do używania podpisu w Płatniku aplikacja Szafir nie jest potrzebna, program do aktywacji/obsługi certyfikatów na karcie pod Win98 jest dostępny, problem, jaki mam - a jak myślę nie jestem w tym odsobniony :) - związany jest z niepoprawną weryfikacją certyfikatu w magazynie systemowym, a co za tym idzie niemożnością jego zainstalowania w bazie Płatnika i używania... Podobno jest to związane z niepełną obsługą UTF-8 przez Win98, a w takim standardzie zapisane są certyfikaty. Ale cóż, powalczę jeszcze...
  • Poziom 10  
    Ja już się poddałem. W sumie doszedłem dość daleko, możnaby powiedzieć o krok od celu ale przed ścianą.

Sam czytnik (SCR3310) ruszył szybko po zainstalowaniu sterownika v. 8.30. Certyfikat dało się wpisać do magazynu windows, ale w treści wyświetlały się krzaczki i jakieś sekwencje szesnastkowe (podobno wina UTF8).

Po doświadczeniach z W2K zacząłem szukać odpowiedniego crypt32.dll. Najlepszy jaki znalazłem to v. 5.131.1880.14 z Win NT, wymaga też msasn1.dll. W rezultacie znikły krzaczki i pojawiła się prawidłowa treść certyfikatu. Niestety windows ciągle twierdzi, że nie znajduje wystawcy certyfikatu pomimo tego, że certyfikaty wystawcy zainstalowały się poprawnie (OZK22 i CZiC Centrast).

Do tego samego miejsca dotarłem w Win 2K, ale tam wystarczyło zainstalować kolejną poprawkę do W2K i po kłopocie. Do W98 poprawek już nie ma. Eksperymenty z crypt32.dll od W2K skończyły się koniecznością przeinstalowania W98 :(

I tu się poddałem.
  • Poziom 25  
    Próbowaliście panowie doinstalować do 98 tego nieoficjalnego SP? Dość dużo daje może akurat pomoże?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Ja próbowałem, nie pomaga...