Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brava'99 Spalone radio/bezpiecznik?

fotograff 12 Cze 2008 09:46 4169 7
  • #1 12 Cze 2008 09:46
    fotograff
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio wymieniałem alternator w Fiacie Brava 1,2 16v i zrobiłem małe spięcie (zapomniałem odłączyć akumulatora), w wyniku którego zgasło radio i zegarek. Myślałem, że to zwykły bezpiecznik, ale przejrzałem w skrzynce wszystkie możliwe bezpieczniki, wszystkie są dobre, ale chyba żaden nie jest od radia. Ktoś się orientuje może gdzie jest ten bezpiecznik? Od razu za radiem (nie chcę ściągać tego zintegrowanego radia) czy może gdzieś indziej?

1 7
  • #2 12 Cze 2008 09:50
    SlaweK
    Poziom 43  

Owszem fabryczne radia mają bezpiecznik, martwi mnie ten zegarek bo jeśli nie jest on zasilany z radia...

SławeK

0
  • #3 12 Cze 2008 18:22
    gucio22b
    Poziom 15  

wydaje mi sie że w samochodzie masz 1 ogólną skrzynkę z bezpiecznikami..... i radio jest podłączone z czymś innym..... więc i zegarek może być na jednym bezpieczniku z radiem.....

0
  • #4 16 Cze 2008 09:33
    fotograff
    Poziom 2  

Sprawdziłem w książce obsługi, jasno jest pokazane gdzie powinny być te bezpieczniki od radia, ale..ich tam nie ma:) (Są w sumie 4 skrzynki porozrzucane po aucie) W wolnej chwili wyjmę cały ten panel, może będzie za radiem jakiś. A co do zegarka, to ma wspólny wyświetlacz z radiem , tak więc jest jeden bezpiecznik.

0
  • #5 16 Cze 2008 10:32
    miniu1
    Poziom 21  

Radio ma swój bezpiecznik przy kostce ISO. Zegarek jest częścią radia. Jeżeli tylko to nie działa w samochodzie, to sprawdź ten bezpiecznik w radiu. Nie wykluczone oczywiście, że radio "padło"...
    Do wyjęcia radia potrzebne są specjalne "blachy". Jak nie masz ich skąd wziąść, to podjedź do ASO Fiata i pogadaj z jakimś elektrykiem - myślę, że ci pomoże. Wyciągając radio bez tych blach umordujesz się i możesz je zniszczyć....

0
  • #6 23 Cze 2008 20:25
    fotograff
    Poziom 2  

miniu1 napisał:
    Wyciągając radio bez tych blach umordujesz się i możesz je zniszczyć....

No właśnie:) Pierwsza próba nieudana, odłożyłem to na kilka dni

0
  • #7 23 Cze 2008 21:36
    SlaweK
    Poziom 43  

Przedwczoraj takie wyjmowałem z Bravy bez odpowiednich narzędzi i gładko poszło i akurat bezpiecznik był spalony. Co ciekawe poza uszkodzonym mechanizmem znalazłem w radiu podłożony papierek by nie robił zwarcia, brakowało sprężynki do mechanizmu a radio mało plomby fabryczne. Jakaś serwisowa partanina.

SławeK

0
  • #8 07 Lip 2008 16:18
    fotograff
    Poziom 2  

I po kłopocie. Spalony był bezpiecznik z tyłu radia. Troszkę tylko natrudziłem się przy wyciąganiu radia:)

0
  Szukaj w 5mln produktów