Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN

Myrek1 12 Jun 2008 11:42 7783 3
 • #1
  Myrek1
  Level 23  
  AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN!!!

  CENA: 240zł

  Gwarancja producenta: ok. 2 lat!!! (patrz opis niżej)

  Tylko u mnie dodatkowe kable stosowane w Polsce i dodatkowa płytka CD z softem i instrukcjami!!!

  Dodatkowo na CD opis ze zdjęciami wymiany antenki na inne złącze (krok po kroku). Dzięki temu fritza można podłączyć do zewnętrznej anteny. Wystarczy tylko dokupić odpowiednią przejściówkę z potrzebnym złączem po jednej stronie i z końcówką U.FL po drugiej. Koszt to jakieś 15zł na Allegro.


  Przedmiotem licytacji jest bramka VOIP z modemem ADSL, routerem, 2-portowym switchem + USB, kartą bezprzewodową WLAN i mini centralką telefoniczną, w tym ISDN. Jest to prawdziwy kombajn!!!


  Umożliwia pracę jako modem ADSL, jak i również można go wyłączyć i podpiąć się do istniejącej już sieci LAN. Router umożliwia zmianę adresu MAC, wpisanie stałego IP, pobranie IP z DHCP. Tak więc będzie działał z każdą istniejącą siecią LAN, operatorami kablówki itp. (chyba, żę dostawca filtruje pakiety po TTL, TTL=1).


  Umożliwia wdzwonienie się na bramkę (np z tel. komórkowego) i wewnętrzne przekierowanie rozmowy na dowolny numer z wykorzystaniem VoIP). W ten sposób np za rozmowę z komórki w Polsce na tel. w Niemczech płacimy za połączenie komórka=> bramka VoIP (grosze bo numer jest stacjonarny) + stawka operatora VoIP (np. W VoIPDiscount nic nie płacimy). Jaką to daje wygodę i jakie oszczędności!!

  FRITZ!Box Fon WLAN to nowoczesne rozwiązanie gwarantujące każdemu podłączonemu do sieci komputerowi maksymalny przydział pasma (patrz opis Traffic Shaping). Jest to pierwszy produkt DSL'owy zawierający zarówno port USB jak i porty Ethernet. Oznacza to możliwość bezpośredniego dostępu do ADSL przez komputery posiadające kartę sieciową jak i te bez niej. FRITZ!Box z powodzeniem może zastąpić dowolny modem ADSL'owy. Oferuje wbudowany router, który pozwala na współdzielenie dostępu do sieci Internet. Router posiada zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Umożliwia skorzystanie z wbudowanych mechanizmów NAT, DNS, DHCP, idealnych do pracy w małej lub dużej sieci.


  Podłączenie:

  * DSL - gniazdo RJ-45 do podłączenia urządzenia FRITZ do linii ADSL (gniazdka telefonicznego lub splitera),
  * ISDN/analog - port do podłączenia linii analogowej lub ISDN lub centralki abonenckiej,
  * FON S0 - port dla telefonu cyfrowego ISDN lub centralki abonenckiej,
  * FON1, FON2, FON3 - trzy porty dla telefonów analogowych, faksów lub automatycznych sekretarek,
  * USB - port do podłączenia komputera PC,
  * LAN A, LAN B - porty Ethernet (10/100 Mbit/s) do podłączenia do urządzenia FRITZ komputerów, huba, switcha, innego rutera itd.,
  * Połączenie bezprzewodowe WLAN przy użyciu standardu 802.11b (11 Mbit/s) lub 802.11g (54 Mbit/s) lub 802.11g++ (125 Mbit/s),
  * POWER - gniazdo do podłączenia zasilania.

  Szczegóły technicznie:

  * Wbudowana minicentralka między portami FON (dla połączeń internetowych jak i pochodzących z sieci stacjonarnej analogowej lub ISDN),
  * Telefonia internetowa przy użyciu protokołu SIP,
  * Obsługiwane kodeki w telefonii internetowej: iLBC, G.711 A-LAW, G.711 y-LAW, G.726-16, G.726-24, G.726-32, G.726-40, G.723.1, G.729a,
  * Ruter WLAN z serwerem DHCP i maskowaniem adresów IP - translacją NAT,
  * Szyfrowanie WLAN: WPA, WPA2, WEP-64, WEP-128,
  * Zintegrowany modem ADSL obsługujący przepływność do 24 Mbit/s (ADSL 2+, Annex B, możliwa programowa przeróbka na Annex A), możliwość wyłączenia modemu i ustawiania jednego z portów LAN jako WAN (np. dla modemów kablowych, albo juz działającychsieci LAN)
  * Moż liwość przypisania adresu MAC oraz IP do routera w celu dalszego podziału łącza (przydatne jeśli dostawca Internetu w ten sposób ogranicza dalszy podział łącza)
  * Firewall ze sprawdzaniem pakietów oraz ochroną portów logicznych,
  * Zarządzanie łączem szerokopasmowym - funkcja kształtowania ruchu (Traffic Shaping) optymalizująca wykorzystanie linii ADSL,
  * Wymiary 185 x 140 x 35 mm, możliwość pracy w różnym położeniu - w pozycji leżącej jak i wiszącej (urządzenie wyposażone jest w uchwyty pozwalające je zawiesić).


  FRITZ! Box Fon WLAN to:

  * Prosty w konfiguracji ruter (poprzez przeglądarkę internetową),
  * Osobna konfiguracja dla poszczególnych portów telefonicznych FON,
  * Kierowanie rozmów poprzez Internet lub sieć telefonii stacjonarnej,
  * Telefonia internetowa przy użyciu zwykłego telefonu analogowego,
  * Szybkiewybieranie numerów, możliwość podłączenia centralki abonenckiej i dzwonienia z niej przez Internet, lista wybranych i otrzymanych połączeń,
  * Aktywowanie w ustawieniach fabrycznych szyfrowania bezprzewodowej transmisji danych,
  * Wyłączenie i włączenie modułu bezprzewodowego WLAN poprzez telefon,
  * Możliwośćwyłączenia pracy modemu (port LAN staje się portem WAN, a komputery otrzymują dostęp poprzez port USB oraz bezprzewodowo),
  * Wygodne monitorowanie ilości wysyłanych i otrzymanych danych,
  * Przełącznik na tryb zaawansowany pozwalający na wiele dodatkowych funkcji.  Fritz!Box FON to najlepsze bramki VoIP w swojej klasie, przeczytajcie parę testów tego sprzętu:

  FKN: http://www.fkn.pl/4,0,1357857,1,1,artykul.html

  voip.net.pl: http://voip.net.pl/content/view/177/71/

  prezentacja w gazecie "INFOTECH" (plik pdf): http://fritzbox.pl/images/stories/FBFWLAN7050.pdf


  Annex B z możliwością wgrania softu dla Annexu A (przeczytaj informację niżej).

  Urządzenie przywiezione jest z Niemeiec, używane bardzo krótko, poprzedni abonent dostał nowy sprzęt od dostawcy VoIP. Jest koloru czarnego, bez żadnych ograniczeń. Nie ma znaczenia kolor, to identyczny sprzęt, różni się tylko kolorem obudowy. Posiada wbudowany modem ADSL (Annex B, ISDN, używane przez np. DIALOG), jednak można go programowo przerobić na Annex A (neostrada). Ale nie daje gwarancji, że będzie poprawnie działał na słabej linii. Jeśli nie, potrzebny będzie modem ADSL ze złączem LAN. Wtedy do portu LAN A fritza podpina się modem, a do złącza LAN B (fritz ma dwa złącza LAN) można podpiąć komputer albo switch, przez co dzielimy internet na wiele komputerów. Jest też dostępny port USB dla następnego komputera (sterowniki na płycie CD). Na mojej linii z neostradą 1MBit/s przerobiony modem dobrze chodzi, ale fakt, że mam nową i dobrą linię. U jednego kupującego pojawił się problem ze słabą linią i musiał podpiąć zwykły modem aDSL LAN pod port LANA fritza. Pod port LANB podpiął switcha i dzieli dalej Internet na kilka komputerów. Mimo tego jest zadowolony. Choć tak jak pisałem, u większości sprzęt chodzi idealnie.

  W urządzeniu wgrane jest najnowsze oprogramowanie!!!
  do wyboru: angielskie, niemieckie

  UWAGA!:  Na życzenie kupującego mogę ustawić:

  1. Język menu na język angielski lub niemiecki;
  2. Mogę zmienić Annex B (np Dialog) na Annex A (neostrada), lecz przy zmianie proszę wziąć pod uwagę to co napisałem wcześniej;
  3. Mogę dowolnie ustawić połączenie takie jakie ma kupujący (mogę wyłączyć modem ADSL i ustawić port WAN na LANA, co jest przydatne dla modemów kablowych lub modemów ADSL z portem LAN)
  4. Mogę pomóc w konfiguracji w ramach mojej wiedzy (jest dosyć szeroka).

  Sprzęt wysyłam przetestowany!!!


  Podsumowanie:

  Sprzęt jest naprawdę mocny. Jeśli chodzi o internet to posiada modem ADSL (ADSL 2+), 2 portowy switch (można jeden z portów ustawić jako port WAN) + złącze USB, wbudowany router z NAT. Dzięki fritz'owi można dzielić Internet na setki komputerów. Wreszcie doszliśmy do najnowocześniejszej karty WALN, która posiada standard 802.11 b/g+ (d o 125MBit/s) . Poza tym świetna bramka Voip, możliwość podpięcia 3 telefonów analogowych, w tym faxów, możliwość podłączenia centralki i linii ISDN oraz podłączenie zewnętrznej linii ISDN/Analogowej.
  To wszystko daje ogromne możliwości. W urządzeniu zastosowane są najnowsze technologie niedostępne w tanich urządzeniach. Można ustawić do 10 operatorów VoIP, dzięki czemu mamy 4 niezależne linie (3xanalogowa + ISDN)


  Technologie i ciekawe funkcje zastosowane w urządzeniach Fritz!Box (proszę klikać na nazwie):

  * Traffic Shaping - kształtowanie ruchu na łączu ADSL zapewniające pełne wykorzystanie pasma.
  * VoIP - bardzo tanie rozmowy przez internet.
  * Funkcje centrali telefonicznej - wiele funkcji znanych z dużych i drogich centrali telefonicznych.
  * Call Through - rozmowy przez internet z linii miejskiej, dzwonienie przez Fritz!Box.
  * Stateful Inspection - sprzętowy firewall.
  * UPnP - automatyczna konfiguracja urządzeń sieciowych.
  * NAT - translacja adresów.


  W celu 100% przystosowania urządzenia do polskich warunków dodaje GRATIS przewody do podłączenia do naszych standardowych gniazdek telefonicznych. Przewody są w dwóch kolorach, dla prostszego podłączania bramki.


  Dodatkowo na dodatkowym CD dokładnie opisuje proces przeprogramowania fritza jeśli chodzi o język oraz o Annex. Dostarczę też odpowiedni soft na CD!!!  Zawartość zestawu:

  * urządzenie FRITZ!Box Fon WLAN 7050,
  * kabel ADSL (złącza RJ-45) do podłączenia urządzenia do linii ADSL - 4 metry długości,
  * kabel LAN (skrętka) - 4 metry długości,
  * kabel LAN - 1,5 metra długości,
  * kabel USB - 1,5 metra długości,
  * przejściówka z wtyczki RJ-11 na gniazdo RJ-45 do podłączenia analogowej linii telefonicznej do urządzenia FRITZ,
  * przejściówka z wtyczki RJ-11 na gniazdo RJ-45 do podłączenia do urządzenia FRITZ linii ADSL (gniazdka telefonicznego lub splitera),
  * rozgałęźnik RJ-11> 2x TAE (przydatny w Niemczech)
  * przejściówka RJ-45> TAE (przydatna w Niemczech do podłączenia linii analogowej)
  * zasilacz,
  * CD-ROM z instrukcją obsługi oraz aplikacjami wspomagającymi,
  * Dodatkowa płyta CD z firmware i opisem programowania
  *


  Jeśli ktoś posiada już modem, router ADSL potrzebny będzie mikrofiltr, który dostaje się z modemem od operatora, taki sam jak podłącza się do każdego telefonu w domu. Mikrofiltr podłączmy na wejściu linii zewnętrznej do przejściówki RJ-11 > Rj-45


  BRAMKĘ USTAWIAM POD TAKI SPRZĘT JAKI MA KUPUJĄCY O ILE PRZEKARZE MI INFORMACJE O SWOIM POŁĄCZENIU INTERNETOWYM I OCZYWIŚCIE WYRAZI TAKĄ WOLĘ.

  Sprzęt jest tak popularny, że większość operatorów VoIP w Polsce udziela informacji jak skonfigurować fritza do działania w danej sieci.

  Udzielam dodatkowej gwarancji rozruchowej!!

  GWARANCJA PRODUCENTA!!!

  Ten egzemplarz ma ok. 2 lat gwarancji. Gwarancja producenta opiera się na numerze seryjnym fritza. Jak wygląda cały proces reklamacji?
  Korzystamy z pomocy online AVM (po niemiecku lub angielsku), gdzie opisujemy problem, podajemy numer seryjny i adres. AVM odpisuje z odpowiedzią na problem. Jeśli dalej się on powtarza sami proponuję wymianę bramki. W takim wypadu wystarczy ją odesłać do ich siedziby i czekać na nową.
  Powtarzam : realizacja gwarancji odbywa się po numerze seryjnym, bez dowodu zakupu czy faktury!!!

  Choć mimo tego wiadomo, że ten sprzęt jest jak Mercedes – jest nie psujący się.


  Warunkiem gwarancji posiadanie w fritzboxie oryginalnego niemieckiego oprogramowania. Możliwe jest też wgranie go na wersję angielską. Oprogramowania dostarczanego na płytce CD. Jest też tam opis jak to zrobić. Oczywiście w takim wypadku niemożliwe będzie wgrać go z powrotem jeśli uszkodzi się zasilanie, ale takie usterki w ogóle nie występują.


  Bramka NIE ma żadnych ograniczeń
  Stan: IDEALNY, mało używany.

  REAL FOTO (sprzedawanego egzemplarza):
  [Sprzedam] AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN

  [Sprzedam] AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN

  [Sprzedam] AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN

  [Sprzedam] AVM Fritz!Box FON WLAN 7050 ANALOG+ISDN
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Przeniosłem z: Bazar Podzespoły.
 • #3
  Anaksymenes
  Level 1  
  Cześć Marku ma takie samo urządzenie niestety nie wiem jak mam podłączyć linie adsl do gniazda RJ45 wiem tylko że musi być on podpięty do Pierwszego wejścia DSL. Proszę Cię daj rozpiskę Jak mają kabelki (Neostrada) być umieszczone w tej wtyczce. RJ-45 8 rowków 1 i 8. 4 i 5 Proszę cię.

  Mam Aneks A na pokładzie teraz tylko chcę go wpiąć do nesotrady rozprowadzić sygnał przez WiFi i podłączyć ten telefon stacjonarny oraz skonfigurować na nim operatorów VoIP. Będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc bo szukam na sieci i nigdzie nie widzę instrukcji połączenia lini ADSL dwóch żył do niego.
 • #4
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.