Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor SANYO PLC - SW20A -lampa, przebarwienia obrazu.

pyton 12 Jun 2008 13:47 10836 12
    pyton
    Level 21  
    Witam

Czym mogą być spowodowane przebarwienia w obrazie z projektora i czy da sie jakoś je usunąć?

Wujek google nie za bardzo mi pomógł... a na elektrodzie znalazłem tylko tyle:
    "czy przebarwienia w rogach obrazu są tylko i wyłącznie efektem złego ustawienia fresneli? Męczyłem sie z 4-5 godzin nad ich ustawieniem i kolor rogów zmienia sie od niebieskiego po hmm czerwony."

Więc wnioskuje że to optyka... ale chciałbym mieć pewność czy może być to wina optyki czy jeszcze czegoś.

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

np:

SANYO PLC-SW20A <- zakupiłem i teraz będę musiał sprawdzić co i jak...
    W razie czego będę pisał.

[Przenoszę z "Początkujący Laborki,.....". Mariusz Ch.]
    11111olo
    Level 42  
    Spróbuj na innym źródle sygnału.
    pyton
    Level 21  
    Witam

Dzięki za zainteresowanie oraz pomoc już od pana Mariusza.

Zakupiłem wczoraj 2 takie projektory niestety bez lamp, koszt 1 lampy to w najtańszym przypadku 630zł oczywiście zamiennik.

Teraz czekam na sprzęt jak przyjdzie i będzie odrobinę czasu to skorzystam z tematu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic377129.html

Może uda sie je odpalić.

Pozdrawiam
    PRAKTIKER
    Level 13  
    Witam tez kupiłem taki projektor ten sam model, ale wydaje mi sie ze troche przepłaciłem bo kupiłem go tydzień temu na giełdzie w sobote za 110zł z lampom i objaw jest praktycznie ten sam ,a z tego co widze to te projektory pokazały sie na allegro po 67zł z przesyłką i wszystkie mają tekie same objawy podejrzewam że jest uszkodzona lampa nie daje juz tyle światła , lecz chciałbym sie mylić .Dodam, ze osoba która mi to sprzedała powiedziała ze lampa jest uszkodzona.
    pyton
    Level 21  
    Witam
    Dziś przyszły oba projektory zacząłem od:
    SU20B

Wiec moje pytanie: co zrobić by zastartować projektor bez żarówki lub jaką żarówkę można by tam wpiąć?
    Żarówka ksenonowa jest na napięcie 20kV?
    Z przetwornicy wychodzą 3 sygnały niestety póki nie wyczyszczę projektora z kurzu nic nie pomierzę:(
    Jakieś pomysły?

Tak wygląda przetwornica:
    Inny rzut:

Czym to wyczyścić chodzi mi konkretnie o te "ekraniki barw podstawowych" z których wychodzą tasiemki:

Oraz czym najlepiej wyczyścić soczewki "kolorowe"?

Jeśli uda mi sie całość uruchomić to zajmę się odbarwieniami obrazu.

Dziękuje za odpowiedzi.
    pyton
    Level 21  
    Niestety nikt nic nie odpowiedział natomiast ja dowiedziałem się iż przebarwienia powstają na skutek nierównomiernego oświetlenia czyli wystarczy odpowiednio ustawić lampę.

Teraz przenoszę się do wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic377129.html

Dziękuje wszystkim za pomoc i proszę o zamknięcie Tematu.
    mdcs
    VIP Meritorious for electroda.pl
    dla odkopujących temat - takie plamy na obrazie to kwestia uszkodzonych polaryzatorów matryc (najczęściej przez promieniowanie UV kończącej się lampy). towar trudno dostępny.
    daniello01
    Level 11  
    Witam, miałem ostatnio taki sam przypadek tzn przebarwienia obrazu w projektorze Sanyo PLC-SE10. W środku było tyle kurzu, że dmuchanie sprężonym powietrzem nic nie dało i myślałem że są to uszkodzone polaryzatory, ale po rozebraniu całej optyki i porządnym przeczyszczeniu matryc zwłaszcza od spodu problem został rozwiązany tzn obraz wręcz idealny. Natomiast przy czyszczeniu matryc nie zauważyłem żadnych wypaleń czy uszkodzeń polaryzatorów. Pozdrawiam
    rafalzzz
    Level 2  
    U mnie w sanyo plc xw20 było też takie przebarwienie. Od razu za lampą jest 1 szy polaryzator potem lustro odbija na kont 90' i znow polaryzator. To jest tak ze 1szy polaryzator styka się niemal z drugim pod kątem prostym. Więc jak powypalały się od lampy cześci montażu pierwszego polaryzatora swiatło zaczelo malutką szczeliną przedostawać się na bok polaryzatora 2, tam sie rozczepiać. Po zasłonięciu otworu sprawa zalatwiona. W innych egzemplarzach tego modelu też zauważyłem ze ta wadę.
    davesphotos
    Level 1  
    hi i have a sanyo PLC-SU20B which iam trying to bypass the bulb as getting to expensive to keep replacing as my disabled son watches it a lot any help would be a great help
    pyton
    Level 21  
    W balaście masz przewód 3 kolorowy (różowy, biały, czarny) Trzeba któreś zmostkować: (tu gdzieś pisze)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1911230.html

Ja zastosowałem żarówkę MH 70W Philips - podłączyłem ją do oryginalnego balastu (niestety nie miałem koszyczka więc sam go zrobiłem z aluminium i odbłyśnika od lampek halogenowych, dlatego właśnie nie rozbijałem bańki)
    Wołek
    Level 11  
    Jakie preparaty polecacie do czyszczenia optyki w projektorze?
    pyton
    Level 21  
    Sprężone powietrze... miękki pędzelek... Mi tyle wystarcza...