Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja motocykla.

andriei 12 Cze 2008 14:01 6322 10
  • #1 12 Cze 2008 14:01
    andriei
    Poziom 14  

Witam mam problem z rejestracją motocykla ponieważ nie posiadam do niego dowodu rejestracyjnego a moto jest wyrejestrowany w niemczech. Czy możliwe jest wyciągnięcie z niemieckiego wydziału komunikacji nowego dowodu rejestracyjnego?? proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0 10
  • #2 12 Cze 2008 14:55
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Jak masz ten duży brif to tak koszt to około50euro.

0
  • #3 12 Cze 2008 18:26
    andriei
    Poziom 14  

Witam mam duży brif. dzięki pozdrawiam.

0
  • #4 15 Lip 2008 22:35
    karol123
    Poziom 16  

Witam borykam sie z podobnym problemem a widzę że temat troszkę przedawniony mam do kupienia motocykl z niemiec motocykl niema dowodu rejestracyjnego tylko tłumaczenie i taki duży zielony brif tam jest napisane data wyrejestrowania miejsce nazwisko imie czy w takim przypadku potrzeba jest załatwiania dowodu w niemczech czy w Polsce to można też załatwić Pozdrawiam

0
  • #5 30 Lip 2008 21:46
    andriei
    Poziom 14  

Witam mam dokładnie ten sam problem. Na razie dowiedziałem się tylko tyle że w polsce nie da rady wyrobić nowego dowodu rejestracyjnego.

0
  • #6 02 Sie 2008 19:46
    Art.B
    Specjalista Automatyk

Z tego co mi wiadomo czeka Was wyprawa do Niemiec. Jak przedmówca napisał, za opłatą kilkadziesiąt E sprawę da się załatwić w którymkolwiek wydziale komunikacji w Niemczech. W Polsce nie da rady. U nas chcą w urzędzie Brief z wbitym Abmeldung i dowód z obciętym rogiem, jeśli pojazd jest wyrejestrowany.

0
  • #7 03 Sie 2008 13:26
    andriei
    Poziom 14  

Dziękuję za informacje. Tylko nadal pozostaje problem z dogadaniem się z niemcami. Pozdrawiam.

0
  • #8 27 Sie 2008 04:23
    szmalu
    Poziom 10  

No to już się czegoś dowiedziałem;)
    Teraz mi tylko powiedzcie jak się to załatwia? Da się do nich jakoś zadzwonić i dogadać czy wysłac im mail/fax ze skanem brief'a, czy trzeba się stawić w takim urzędzie osobiście? Jeśli tak, to czy wystawiają dowód na poczekaniu czy trzeba czekać (ile)?
    Będę wdzięczny za pomoc;)

0
  • #9 01 Mar 2009 15:06
    toldi1979
    Poziom 1  

mam problem z zarejestrowaniem motocykla bo były właściciel nie żyje 20 lat a kupiłem od jego syna

0
  • #10 01 Mar 2009 18:36
    ptaszek1975
    Poziom 30  

szmalu napisał:
    No to już się czegoś dowiedziałem;)
    Teraz mi tylko powiedzcie jak się to załatwia? Da się do nich jakoś zadzwonić i dogadać czy wysłac im mail/fax ze skanem brief'a, czy trzeba się stawić w takim urzędzie osobiście? Jeśli tak, to czy wystawiają dowód na poczekaniu czy trzeba czekać (ile)?
    Będę wdzięczny za pomoc;)

Tak trzeba być w Niemczech,ale nie osobiście może być jakiś znajomy,z jakiego miasta jesteś?,bo ja jestem z Podkarpacia i szwagier jeździ co tydzień po auta.Trzeba być w (culasungu)to jest niemiecki wydział komunikacji,wchodzisz naciskasz guzik dostajesz karteczkę z numerkiem i czekasz na swoją kolejkę później do kasy i po brif.A ty kolego na de mną masz problem ale nie napisałeś czy ojciec Niemiec czy polak.

0
  • #11 01 Mar 2009 19:34
    Rozek125
    Poziom 1  

Witam mam identyczny problem nie posiadam 2 brifu i nie moge zarejstrowac swojej Yamahy Tzr 125 słyszałem coś o tym że trzeba pojechac do Niemiec i wybrac ten Brif tylko ,że nie zabardzo mam tam kogoś kto jezdzi jestem z Rzeszowa i miał bym pytanie czy szło by to jakoś załatwic z Twoim szwagrem żeby mógł odebrac ten Brief ?? Oczywiście pokrył bym wszelkie koszty gdyż po co mi motor który bedzie stał w garażu :(( pozdrawiam i czekam na odp na forum lub na moje GG 11837630

0