Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik basowy (Jak zrobić )

soviet100 12 Cze 2008 14:14 15183 11
  • #1 12 Cze 2008 14:14
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Witam .

Szukałem w archiwum ale nie znalazlem .
    Pytanie pewne proste dla Was a dla mnie nie .

Więc mam głośniki Sony jeszcze sprzed Muru berlińskiego .
    40 Wat i dałem je do pudełek po głośnikach Unitry .

Moje pytanie . Jak zrobić żeby był sam bass . Chodzi mi o dolutowanie do głośnika czegoś co obetnie wysoki ton . Pozdrawiam .

0 11
  • #2 12 Cze 2008 14:27
    zdzichu.dunaj
    Poziom 13  

Zastosuj Zwrotnice głośnikową ale jeżeli ten głośnik to naprawdę takie starocie to wyobrażam sobie że ma taką papierową membranę to jako basowy nie będzie sie nadawał.

2
  • #3 12 Cze 2008 14:32
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Nadaje się nadaję się Wali bardzo dobrze bo na Kenwood wzmacniaczu dobrze się sprawował . Miałem na myśli domowymi sposobami bo w Ireland mieszkam i tutaj czegoś takiego nie dostanę .

0
  • #4 12 Cze 2008 14:36
    zdzichu.dunaj
    Poziom 13  

Czyli taki stary to nie jest a jak nie masz możliwości zakupu zwrotnicy to zamknij go w jakimś pudle ale nie wiem jakie to efekty przyniesie ja np włożyłem kolumnę do łózka i był niższy dźwięk. i dobry bas.

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin p.12 Udzielanie porad uznanych za szkodliwe bądź bezwartościowe podlega regulaminowym restrykcjom. Następnym razem za pisanie takich postów będzie ostrzeżenie.

1
  • Pomocny post
    #5 12 Cze 2008 14:37
    AndreE_16
    Poziom 13  

Zastosuj filtr dolnoprzepustowy:
    Albo lepiej:

5
  • #6 12 Cze 2008 14:43
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

zdzichu.dunaj napisał:
    Zastosuj Zwrotnice głośnikową ale jeżeli ten głośnik to naprawdę takie starocie to wyobrażam sobie że ma taką papierową membranę to jako basowy nie będzie sie nadawał.

Kolego, większość obecnie produkowanych głośników posiada "taką papierową membranę". Więc nie wiem skąd przyszło Ci do głowy to, że głośnik z taką membraną nie będzie się nadawał? Po za tym, mówiąc o zwrotnicy raczej raczej powinieneś sprecyzować o co chodzi. Koledze potrzebny jest tylko filtr dolnoprzepustowy.

soviet100
    Sprecyzuj to co napisałeś. Wymieniłeś w kolumnach głośnik wysoko tonowy. Czy z istniejących obudów, chcesz zrobić subwoofer?

0
  • #7 12 Cze 2008 14:48
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Macie tutaj foto i te 2 głośniki to są te ktore chce pod bass zrobić (one nie mają zwrotnicy ) bo te na dole są dobre bo mają zwrotnicę . Pozdrawiam

0
  • #8 12 Cze 2008 15:04
    zdzichu.dunaj
    Poziom 13  

Obrazu trzeba było dać fote myślałem o takich starych szmaciankach a te co na zdjęciu na 100% sie nadają.

0
  • #9 12 Cze 2008 16:18
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

AndreE_16 napisał:
    Zastosuj filtr dolnoprzepustowy:
    Albo lepiej:

Jak ten filtr zrobić w domu ? Mam taki wzmacniacz samochodowy czy można by było z niego wyciągnąć filtr ?

0
  • Pomocny post
    #10 12 Cze 2008 16:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #11 12 Cze 2008 16:59
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego, aby ten subwoofer w miarę prawidłowo zagrał, zapoznaj się z tym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic143491.html

Filtry pasywne w subwooferach to nie najlepsze rozwiązanie, ale podam Tobie tabelę wartości elementów:

0
  • #12 12 Cze 2008 19:03
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Dziękuje bardzo za pomoc . Pomogliście mi . Pozdrawiam

0