Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie o odkurzacz raz jeszcze

12 Jun 2008 15:25 1725 3
 • Level 10  
  Witam,

  chciałbym w najbliższym czasie zakupić odkurzacz. Po lekturze forum zdecydowałem się na Zelmer'a Syrius - stoję natomiast przed dylematem wyboru konkretnego modelu - stąd moje pytanie:

  Czy lepiej kupić wersję "najwyższą" z elektroszczotką czy może wystarczy wersja "pośrednia" z turboszczotką? Nie mam żadnego zwierzątka, jedynie wykładziny na podłodze (tyle, że dość gęste - paprochy, tkaniny i włosy trzymają się dość mocno).

  Za pomoc serdecznie dziękuję.
  Pozdrawiam
 • Home appliances specialist
  Turboszczotka ma taką wadę że odkyurzacz zawsze musi na największej mocy pracować a elektroszczotka nawet na najniżeszej tylko troszkę sie kabel majta. Jeżeli żadnych psów nie masz i kotów polecam turboszczotkę.
 • Level 14  
  Facet, wypisujesz głupoty. Sam mam w domu Solarisa i turboszczotki mogę spokojnie używać już na 3 stopniu. Odkrzuczacz wtedy pobiera z sieci około 950W czyli 50% tego, co ssie na 5 stopniu. Siła ssąca więc też nie jest wtedy zbyt wielka.
  A co do tych Syriusów, tam jeszcze wchodzi kwestia taka iż Syrius z turboszczotką nie ma filtra wylotowego h13 tylko h12. A czy da się go w przyszłosci zamienić - nie wiem.
 • Level 10  
  Rozumiem, że warto dołożyć parę złotych do najwyższego modelu. Dziękuję za porady.

  Pozdrawiam.