Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTS 52 T - Czy opłaca się naprawiać?

mb3 12 Cze 2008 17:14 3210 12
  • #1 12 Cze 2008 17:14
    mb3
    Poziom 18  

Witam, dziś po bardzo głośnej pracy pralki odkręciłem boczek i ukazał się następujący widok www.bujak.eu/pralka.JPG . Chciałem zapytać co oznacza taki długotrwały rdzawy wyciek? uszkodzenie łożysk? opłaca się to naprawiać w ogóle?

0 12
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2008 17:26
    elektryk13a
    Poziom 19  

Wygląda na uszkodzone uszczelnienie. Z reguły wymienia się to z łożyskiem. Chodż słyszałem o modelach gdzie jest to niewymienne. Myślę około 100zł.

0
  • #3 12 Cze 2008 17:34
    mb3
    Poziom 18  

Hmmm pralka już kilka swoich lat ma ;) Zważając na to, że do najbliższej naprawy mam około 25km (u mnie w mieście powiatowym nikt nie naprawia dużego AGD prócz lodówek). Chyba zdecyduje się na wymianę...
    Dziękuję za pomoc :)

0
  • Pomocny post
    #4 12 Cze 2008 18:52
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Z wyglądu pralka bardzo przypomina polara typ LTS bodjże 613. Tam ułożyskowanie kompletne kosztuje około 40zł. Sprawdziłbym również drugie ułożyskowanie które wskutek luzu mogło się uszkodzić, jednak w tym celu trzeba co namniej wyciągnąć zbiornik pralki, a to już trudna sprawa.
    pozdrawiam

0
  • #6 12 Cze 2008 22:41
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Mam znajomego, zajmującego się naprawą agd, w całkiem okazyjnych cenach zapytam czy posiada takie kompletne ułożyskowanie. Jeżeli tak, napiszę na maila i może się jakoś dogadacie.

Dodano po 10 [minuty]:

Dobrze trafiłem, to rzeczywiście będzie takie ułożyskowanie jak w polarze.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli poczekasz do jutra, zobaczę co da się zrobić w sprawie tych łożysk. Na allegro są, ale drogie. Sprawdziłeś w jakim stanie jest druga strona ??

0
  • #8 13 Cze 2008 09:27
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Jeśli decydujesz sie na kompletne piasty to są razem z uszczelnieniami, natomiast jak zdemontujesz zbiornik to zobaczysz, że wystarczy kupić łożyska (może się nie mylę prawdopodobnie 6204RS i simering 22x40x7).

0
  • #9 13 Cze 2008 11:48
    mb3
    Poziom 18  

Tak jak pisałem, wziąłbym dwa komplety. Widać ewidentnie, że cieknie, a ja wiem, że już od dłuższego czasu (nie chciało mi się tam patrzeć...) Więc zmieniłbym w takim razie dwa komplety chyba, że cena wyjdzie taka, że nie będzie sie w ogóle opłacało tego naprawiać... Ogólnie uszczelniacze na 100% muszą być wymienione...

BTW Czytałem, że wymiana w Candy łożysk to bardzo trudna sprawa? trzeba rozebrać pralkę na części pierwsze, czy w tych ładowanych od góry sprawa wygląda identycznie??

0
  • #10 13 Cze 2008 12:04
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Jak już mówiłem należy wyciągnąć cały zbiornik i wtedy odkręcić kompletne ułożyskowania. Można wymieniać łożyska i uszczelniacze ale jest to sprawa nieopłacalna w porównaniu do nowego kompletu. Przykład łożysko 6204 koszt 10 zł uszczelniacz 8 zł a koszt nowego ułożyskowania 30 zł. Pomijając ile pracy trzebaby włożyć żeby wybić te stare na pewno zardzewiałe łożyska. Jeszcze nie miałem okazji pytać znajomego o te komplety, ale jak dwie strony to pewnie będzie taniej. Dla pewności mógłbyś jeszcze sprawdzić rozmiar łożyska i ilość śrub w ułożyskowaniu.
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

PS. kompletne ułożyskowanie posiada już wszystkie uszczelniacze i nic oprócz niego nie potrzeba.

0
  • Pomocny post
    #12 13 Cze 2008 14:19
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Niestety mechanik o którym wspominałem nie ma kompletnego ułożyskownai jedynie łożyska i uszczelniacz, tak więc trzeba by je wybić. Podał mi stronę z której sam korzysta http://www.abc-hurt.pl/sklep/index.php?cPath=33_94&osCsid=673af7f68adf668c8d0319c38d4e04c1 i tutaj na pewno znajdziesz odpowiednie ułożyskowanie. Jak mówiłem wcześniej raczej na pewno będzie pasowało z polara LT 1013 lub LT 613.

0
  • #13 13 Cze 2008 15:41
    mb3
    Poziom 18  

Ok, dzięki wielkie. Napisałem do tamtego sklepu czy mają te części. Zobaczymy co odpiszą...

Proszę moderatora o niezamykanie tematu, ponieważ gdybym miał problemy z wymianą chciałbym pisać w tym samym topic'u.

0