Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka wiatrowa do telefonu GSM.

Kwazor 12 Sie 2008 18:49 25290 35
    KrissTofferr
    Poziom 10  
    Może moje pytanie wyda się naiwne ale - czy nie byłoby bezpieczniej dla telefonu ładować baterię po jej wyjęciu z telefonu?
    Jaki dodatkowy układ jest wtedy potrzebny do prądnicy wiatrowej?
    Ronin64
    Poziom 35  
    Dla telefonu bezpieczniej. Trzeba by dołączyć układ kontrolujący parametry ładowania aby nie zniszczyć akumulatora.
    Kwazor
    Poziom 31  
    Ronin64 Telefon ma wewnetrzne układy zabezpieczajce wiec tu zniszczyc akumulator jest ciezko.
    ładowarka od Nokii daje 8V.

Jestem własnie po mowych próbach z silnikiem od napedu karetki w drukarce HP690C.

Miałem pusty akumulator i podłaczylem go pod elektrownie.
    Po 3.5 godzinach naładowało mi akumulator w połowie.
    Wiatr był bardzo zmienny wiec realny czas ładowania ustalam mniej wiecej na godzine... ( wtedy jeszcze nie miałem ogona i wiatrak był ustawiony w 1 kierunku )

Telefon miałem wyłaczony. Zreszta jest wada taka ze jesli bedzie napiecie nizsze niz jest potrzebne do ładowania to ładowarka odcina sie. dopiero jak wiatrak stanie i zacznie generowac prad na nowo to układ podejmnie prace...
    Czyli jesli mielismy ładowanie --spadła siła wiatru ale nie zatrzymało to wiatraka to nastepny podmuch "idzie na marne"

Film :
    http://pl.youtube.com/watch?v=CzN6uEqZk-c
    Kwazor
    Poziom 31  
    Dzis przez przypadek dorwałem silniki z starego Xero Konica Minolta.

Sa to klasyczne silniki DC na 20V i ??(MM5475B nie pisze na nim) mozliwe ze jest na 36V bo krecac za oske palcami juz uzyskuje 6V na wyjsciu czyli nada sie do wiekszej ładowarko elektrowni wiatrowej.

GMX-7PV023A jest to 20V silnik z przekładnia dajaca na wyjsciu 110obr...( na zdjeciu zdemontowana ) Przełozenie jej to 1:23 i ten akurat model potrzebował by sporej powierzchni skrzydeł by ruszyc silnik ( moment obrotowy )

Chyba bede mial co robic przez swieta..
    SinlessMan
    Poziom 1  
    Witam!

Od razu zaznaczę, że w kwestii elektroniki jestem zupełnie zielony, jednakże ten temat niezwykle mnie zainteresował. Dysponuję już odpowiednim silnikiem krokowym (wytargany z napędu FDD), jednakże mógłby mi ktoś przybliżyć ów 3 fazowego prostownika?

Proszę o wyrozumiałość dla zielonych ; p
    Pozdrawiam!