Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 kontrolka hamulca

TEOLegnica 12 Cze 2008 23:22 6490 3
  • #1 12 Cze 2008 23:22
    TEOLegnica
    Poziom 10  

Mam mały problem z 406 2002 r. Świeci kontrolka ręcznego oraz napis "stop" po uruchomieniu silnika pojawia się również kontrolka esp.
    Na wyświetlaczu przed uruchomieniem pojawia się napis Brake Fluid Level Low co oznacza niski poziom płynu hamulcowego, po uruchomieniu wyświetla napis mówiący o nie działającym systemie esp .Przypuszczam ze esp wyłącza się z powodu braku płynu
    Jednak nie jest to takie proste bo zbiornik z płynem hamulcowym jest pełny oraz czujnik przy nim działa (podłączona jest do niego kostka z 2 przewodami. Na 1 jest stała masa na 2 przewodzie pojawia się również masa po podłączeniu kostki
    Może wie ktoś dokąd idzie przewód z oznaczeniem 1002 (czerwony)wychodzący z czujnika poziomu płynu .Wielkie dzięki za wszelka pomoc.

0 3
  • #2 13 Cze 2008 06:53
    zi.ko
    Poziom 25  

Wymień stycznik hamulca ręcznego i zrób diagnostykę ESP.

0
  • #3 13 Cze 2008 22:19
    TEOLegnica
    Poziom 10  

Stycznik jest o.k. znalazłem sterownik EPS za schowkiem po stronie pasażera , dochodzi do niego przewód ze zbiorniczka płynu hamulcowego Podłączyłem do niego kontrolkę I zacząłem ruszać wtykiem , masa przy sterowniku zaczęła przygasać
    Wygląda na to ,że walnięty jest stycznik w zbiorniczku nie wiem tylko czy ma on być ciągle zwarty czy rozwarty i czy konieczne jest kasowanie błędu

0
  • #4 15 Cze 2008 22:33
    zi.ko
    Poziom 25  

W większości wypadków to wina stycznika ręcznego, nawet gdy kontrolka pokazuje że stycznik jest sprawny. Jeśli kontrolka miga gdy poruszasz czujnikiem to może oznaczać że płyn hamulcowy masz do wymiany.

0