Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP735 low battery na naładowanych akumulatorach

Calineczka* 13 Jun 2008 10:18 3842 7
    Calineczka*
    Level 31  
    Witam.
    Mam HP735, staruszek 3,2Mpix który pewnego razu po pożyczeniu komuś zaczął bardzo szybko pokazywać info o rozładowanym akumulatorze(ach).
    Poprzednio mogłem zrobić na komplecie dwóch AA dobrze ponad sto kilkadziesiąt zdjęć, teraz po kilku fotach już mam battery low. Sprawdzałem nawet na nowych Enloopach ze sprawdzoną pojemnością, po 30 fotkach aparat odmówił posłuszeństwa. Rozebrałem, oglądałem, na oko wszystko wygląda dobrze, żadnych śladów wilgoci...korozji...
    Macie jakiś pomysł?
    Znalazłem datasheeta przetwornicy która produkuje napięcia zasilające, ale jej wewnętrzny mechanizm detekcji stanu akkusa jest nieużywany, piny odpowiadające za tą funkcję są niepodłączone, a ściślej wejście jest zwarte do masy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Andrenalin
    Level 17  
    A w jakim stanie są aku po 30 fotach? Może naprawdę są rozładowane? W takim razie szukać, gdzie ucieka prąd, może jakiś kondensator.
    Cześć.
    Snikers
    Level 24  
    Sprawdz czy zegarek pamieta godzine. starszy model tego producenta ma wade, ze przez walnieta baterie zegarkowa drenuje akumulatory, ktore wykazuja taka zywotnosc jak opisujesz. Zazwyczaj konczy sie to wylutowaniem baterii podtrzymujacej i wszystko wraca do normy.
    Calineczka*
    Level 31  
    dzięki za zainteresowanie Panowie.
    Akkusy niby wyczerpane maja 1,2V.
    Nie ma w nim bateryjki zegarkowej, jest za to duży kondensator, 10F 2,5V!
    Akkusy "padają" po 30 fotach, to kilkanaście minut pstrykania, gdybym Enloopy 2Ah wyssał w takim czasie to były by gorące, a moje nie są nawet ciepłe.
    Macie jeszcze jakieś pomysły?:cry:
    stas256
    Level 19  
    kolego prawdopodobnie twój aparat nie jest przystosowany do eksploatacji na akumulatorach. Podobnie mam w minolcie Z1.
    Nowe konstrukcje maja tryb pracy na akumulatorze i na bateriach (samsung)
    jajco72
    Level 21  
    Witam. Calineczka*, do HP dołączany był soft do upgrad-u, podłącz aparat do kompa i wgraj nowy soft? bo staremu się może coś rozjechało... W moim staruszku HP715 miałem kiedyś coś podobnego, po jakiejś imprezie, gdzie było bardzo wilgotno i dużo "dymów" - ale wystarczyło włożyć zwykłe baterie na 5 min. zrobić 2 zdjęcia, wyjąć baterie, włożyć aku i od tamtej pory cisza... tzn. działa do dziś bez problemów.
    pozdrawiam
    jajco72
    Calineczka*
    Level 31  
    stas256 wrote:
    kolego prawdopodobnie twój aparat nie jest przystosowany do eksploatacji na akumulatorach. Podobnie mam w minolcie Z1.
    Nowe konstrukcje maja tryb pracy na akumulatorze i na bateriach (samsung)

producent uważa inaczej a nawet tłumaczy jak ładować akumulatory:D

Jajco72, znalazłem pudło, stację dokującą, pilota...ale żadnych płyt.
    Przekopałem witrynę HP-ka ale żadnych informacji o możliwości zmiany firmware nie znalazłem, wątpię by ten model miał taką opcję.
    Może rzeczywiście spróbuję pożonglować trochę bateriami i akkusami, choć podejrzewam, że w niczym to nie pomoże...

p.s. znalazłem firmware, skręcę aparacik i dam znać:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDo...m=ps-17397-3&cc=us&lc=en&dlc=en&product=90112

update firmware nic nie zmienił. Spróbuje zrobić na aparacie pełny cykl ładowanie/rozładowanie...potem pożongluję akku-baterie
    aqwed
    Level 2  
    Witam wszystkich.
    Panowie rozgryzłem temat z low battery w aparatach HP. Należy podlutować równolegle z kondensatorem 10F/2,5V zwykłą baterię 3V (bo kondensator jest chyba nie osiągalny) o pojemności jak największej, typu CR2032 lub inną o większych gabarytach i pojemności. Jeżeli się uda zmieścić komuś w środku to zostawiamy ją w środku aparatu , a jeśli nie to lutujemy dwa kabelki i wyprowadzamy na prawy bok tu gdzie jest pasek i lutujemy do nich baterię. Baterię zaś przyklejamy na silikon do obudowy z boku. Estetyka wykonania zależy od naprawiającego. Przy tak skonstruowanym układzie aparat przestał zgłaszać rozładowanie baterii, i zaczął się zachowywać tak jak nowy.
    Na jednych bateriach zrobiłem już około 200 zdjęć (jakość najniższa) ale przy korzystaniu z wyświetlacza LCD. Efekty działań widać gołym okiem. Nie zauważyłem także rozładowania baterii podtrzymującej kondensator. Reszta okaże się w dalszym użytkowaniu.