Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problemy z mixerem do lanosa 1.4.

13 Jun 2008 11:19 1619 3
  • Level 12  
    Witam. Mam pytanie do użytkowników lanosów 1.4. Mianowicie jakie macie mixery u siebie? Jaka średnica jest jego. U mnie jest ok 3cm i wymaga klapki antystrzałowej. Nie wiem czemu gdy ja odsłonie to silnik na wolnych obrotach gaśnie,na wysokich płynniej chodzi, a przecież mixer i tak jest mały a do tego wymaga przysłonięcia dolotu tą klapką. Próbowałem już różnie regulować gaz i nic nie daje. Też macie przysłonięte doloty tą klapką? Chciałem ja wyżucic bo stawia niepotrzebny opór w dolocie.
  • Level 11  
    Ja nie mam klapki na mixerze, tylko zawór typu wentyl - taki pierścień osłonięty gumą miedzy filtrem, a mixerem. Wydaje mi się , że klapka niepotrzebnie dławi przepływ znacząco pogarszając osiągi. niech jednak się wypowiedzą fachowcy.
    Pozdrawiam
    Łukasz 2
  • Level 12  
    A jaki masz mixer? Wstawiony na łączniku gumowym czy za przepustnicą i jakiej średnicy? Klapka nie jest na mikserze tylko przy końcu łącznika gumowego z obudową filtra.
  • Level 11  
    Kolejność jest taka: 1 )Filtr, 2)rura łącząca, 3)wentyl, 4)mixer, 5)przepustnica. Srednicy mixera nie mierzyłem, ale gazownik powiedział, że większy nie wejdzie.