Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczna antena samochodowa

mwascan 13 Cze 2008 14:26 4630 15
  • #1 13 Cze 2008 14:26
    mwascan
    Poziom 9  

Witam

Mam problem. Mam antene automatyczna w samochodzie ale jest taki problem mianowicie byla wysunieta i gdy kupilem radio sobie nie wiem jak ja podlaczyc. Probowalem wielu kombinacji. Antena ma 2 kable, a z radia do sterowania wychodzi jeden w kolorze niebieskim.

Prosze o pomoc.

0 15
  • #3 13 Cze 2008 17:49
    gucio22b
    Poziom 15  

jeden kabel jest do zasilania a drugi do podawania impulsu z radia.... impuls steruje wsuwaniem lub wysuwaniem anteny .....

0
  • #4 14 Cze 2008 00:42
    mwascan
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za odpowiedz. Sprawdze czy to bedzie dzialac.

0
  • #5 14 Cze 2008 02:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Obawiam się że kolega źle radzi. Przede wszystkim warto by zerknąć do instrukcji obsługi która jest załączona do anteny, a jeśli kupiłes wynalazek na bazarze to wypadało by go przebadać i określi napewno fukcje przewodów i zasadę działania. Dwa przewody to trochę za mało, powinny być 3, owszem, masa mogła by być z karoserii ale tego się nie praktykuje. Wskazuje to raczej na półautomat lub antenę z silnikiem ale bez sterownika. Takie bezmyślne podłączanie może uszkodzić radio!

SławeK

0
  • #6 14 Cze 2008 12:27
    mwascan
    Poziom 9  

Oj dzieki za rade. Niestety nie mam instrukcji poniewaz antene z autem dostalem. A to nie jest najnowszy model :lol:

0
  • #7 14 Cze 2008 12:45
    SlaweK
    Poziom 43  

Więc nim cokolwiek podłączysz do niej to wymontuj ją, obejrzyj jak ona działa a przynajmniej opis z jakiego auta pochodzi, jak wygląda itp.... może ktoś coś podpowie.

SławeK

0
  • #9 14 Cze 2008 13:04
    SlaweK
    Poziom 43  

Też miałem podobną z Kadeta ale wymagała przekażnika odwracającego zasilanie....

SławeK

0
  • #10 14 Cze 2008 18:52
    milejow
    Poziom 42  

Ta byla w pelni automatyczna,podajac +na zielony,antena wyjezdzala,zabierajac,chowala sie.Lepiej jednak zajzec do tej anteny dla pewnosci,jezeli nie ma w niej elektroniki lub chocby przekaznika to,jak wczesniej wspominal slawek,podpiecie jej zaowocuje zniszczeniem radia

0
  • #11 15 Cze 2008 01:22
    mwascan
    Poziom 9  

Lecz jednak u wczesniejszego wlasciciela (mojego dziadka) antena chodzila jak najnormalniej. Z tym ze nie wiem wlasnie jak byla podpieta. I tu mamy problem. Ale widzialem na wlasne oczy jak chodzila. A autko to Honda Civic. Radio Panasonic, nie pamietam jaki model. Zajrze jutro to napisze.

0
  • #12 16 Cze 2008 22:59
    mwascan
    Poziom 9  

Antena nie byla standardowo w samochodzie. Na 100% byla dokupywana.

0
  • #13 18 Cze 2008 15:03
    gucio22b
    Poziom 15  

Nie masz nigdzie opisane jakiej jest firmy ?? jakiś oznaczeń na kablach itp ??

0
  • #14 18 Cze 2008 18:13
    SlaweK
    Poziom 43  

W takim razie oznaczenia zapewne niewiele dadzą i nie rozgryziesz problemu czysto teoretycznie. Trzeba ją obejrzeć fachowym okiem, inaczej to strata czasu.

SławeK

0
  • #15 23 Cze 2008 01:08
    mwascan
    Poziom 9  

Niestety nic na niej nie ma. To nic. Wielkie dzieki za pomoc. Bede chyba musial nowa zakupic.

PZDR

0
  • #16 23 Cze 2008 01:18
    SlaweK
    Poziom 43  

I na tym właśnie kończy się wiedza hydraulika, nie ma karteczki to kupię nową. Elektronik musi mieć nieco samozaparcia, chęci poznania itp. Elektronik a nawet normalny hobbysta rozebrałby ją, obejrzał, spróbował zrozumieć jak ona działa i z naszą pomocą uruchomiłby ją. Ale lepiej piec ciastka, zarobić na nich i kupić nową.

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów