Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna pomoc przy doborze zestawu basowego

enpee 13 Cze 2008 17:59 4042 48
  • #1 13 Cze 2008 17:59
    enpee
    Poziom 12  

Witam.
    Z góry proszę sobie darować pisanie o dozbieraniu, że za takie pieniądze to się nie da, że lepiej jest auto wytłumić itd. Bo mam konkretne pytanie i proszę o konkretne odpowiedzi.

Zaznaczę również, że wzmacniacz jak i głośnik będę kupował przez internet chyba że ktoś zna sklep w łodzi w którym jest taniej niż w internecie to chętnie z tej wiedzy skorzystam. Ewentualni jakieś sprawdzone sklepy internetowe z nagłośnieniem??

Dostałem zadanie od kolegi zrobić delikatną (delikatna gdyż do dyspozycji mam 1/3 wielkości) zabudowę bagażnika w Fiacie Seicento sub plus wznak.
    Budżet : 350 pln ( w tym wzmacniacz, głośnik, kable, płyta mdf etc.) wiec na głośnik i wzmacniacz mam koło 270 plnów i tu pojawia sie mój problem gdyż nie wiem jaki głośnik i wzmacniacz ( całość chce żeby oscylowała w granicy 160 watt rms bo nie zamierzam nagłaśniać przechodniów) wybrać choć mam kilka typów:

głośniki 10" - 25cm
    KENWOOD KFC-W110S
    PYLE PLG104
    MAGNAT XPRESS 10
    Blaupunkt GTw 1000 MKII - 1 mój typ
    Peiying PY PA250 F4 (plusem jak dla mnie jest zawieszenie piankowe)
    STX GDN-25/150/4 SS - 2 mój typ

głośniki 8" - 20 cm
    BOSS AUDIO R-8
    PYLE PLG 8.4
    LANZAR MAX 8

to wymyśliłem na początek i tu pytanie czy może jakieś inny głośnik o przyzwoitych parametrach w cenie do 150 plnów ma ktoś na myśli?? oczywiście nie większy niż 25 cm gdyż większy sie nie zmieści i może ktoś może sie wypowiedzieć na temat w/w głośników gdyż ja miałem okazje słyszeć tylko pyle?

a teraz wzmacniacze:

Tonsil WS 380 ( wie ktoś jaką to ma moc rms??)
    PEIYING PY2C02R
    Blaupunkt GTA 200 Flash - mój typ
    JENSEN APOLLO 2000

lub szukanie używki w jakimś przyzwoitym stanie. Ewentualnie może ktoś zna jakiś przyzwoity wzmacniacz firmy krzak??

i tu prośba o pomoc czy ktoś zna te w/w sprzęty?? i jak one pracują?? i jak widzi się taka konfiguracja??

Muzyka to hip hop choć również inne czarne brzmienia.

0 29
  • #2 13 Cze 2008 18:17
    Zenek1988
    Poziom 28  

Za 270 zł sub i wzmak :) Ale jak poważnie to z głośników zapomnij o stxie i peiyingu. Z 25 cm to może kenwood lub magnat. Z 20 to zdecydowanie lanzar. Jeśli chodzi o wzmacniacze to zapomnij o tandetnych krzakach. Jensen apollo to tak jakby uboższa wersja magnata. Z pozostałych to znam jedynie tego blaupunkta. Przy takim funduszu to raczej o dobrym basie można zapomnieć. Będzie zwykłe łubudubu i nic więcej.

0
  • #3 13 Cze 2008 18:21
    enpee
    Poziom 12  

A mam pytanie czemu odradzasz stx?? Bo na tym forum ludzie te głośnik zachwalają. A coś wiecej o tym blaupunkcie??
    Efekt jaki bedzie za taka kase to się domyślam ale przynajmniej będzie uzupełniało dolne pasmo ;)

0
  • #4 13 Cze 2008 18:27
    dominfight
    Poziom 17  

po co sie meczyc z subem i wzmakiem... kup sobie aktywnego suba i bedzie gralo :D na pewno lepiej niz na wzmacniaczu z firsta :D
    wiem ze od razu koledzy z forum mnie ***** ( czyt. okrzyczą )... ale ja uwazam ze do sejka za ta kase aktywny np blaupunkt bedzie dobry :D
    chociaz z 2 strony jak dasz 100zl na glosnik to zostanie Ci 170 na wzmacniacz.. i w sumie cos z tego da sie wycisnąc.

0
  • #5 13 Cze 2008 18:29
    Zenek1988
    Poziom 28  

Miałem pare stxów i jakoś mi nie przypadły do gustu. Już wole bardziej blaupunkty. Co do wzmacniacza to rewelacji nie ma ale jak na swoją cenę to może być. Na zasilenie słabego suba wystarczy. Ale nie wież zbytnio w jego moc. Wątpię by wycisnął 140 W rms.

0
  • #6 13 Cze 2008 18:41
    enpee
    Poziom 12  

dominfight to mi pomogłeś ;) też myślałem o aktywnym ale ty pojawia sie ten problem że aktywne mają regularny kształt i zajmóją wiecej przestrzeni.

0
  • #7 13 Cze 2008 18:45
    Zenek1988
    Poziom 28  

Aktywne wcale nie muszą zajmować sporo miejsca. Spójż na przykład na BLAUPUNKT THB 210 A. NA allegro jest ich parę. Tylko że przekraczają nieco fundusz.

0
  • #8 13 Cze 2008 18:52
    kuba007
    Poziom 18  

Ja poradzę Ci taką konfigurację:
    Sub Magnat Xpress 10 + wzmacniacz Sony XM 4525. Na "pewnym znanym portalu aukcyjnym" kolega ma 4525 do sprzedania. Sam byłem nim zainteresowany, ale wpadło mi w ręce coś innego. Odda Ci go za 120zł, bo tyle z nim ja "ugadałem".
    Wzmacniacz ma 100w rmsu w mostku, 100w japońskiego Sony XM to mniej więcej 150w jakiegoś blaupunkta, posiada filtr dolnoprzepustowy, więc problemu z podłączeniem nie będzie... Magnatowi bęzie trochę mało, ale w SC będzie naprawdę ładnie, kulturalnie grać...
    Gdybyś miał te 350zł na głośnik i wzmacniacz, to poleciłbym Ci inny duet, ale nie polecam ;)

0
  • #9 13 Cze 2008 18:59
    enpee
    Poziom 12  

Ten sony dość ciekawy, co do blaupunkta to sam ma 3 wzmacniacze i o dziwo ich parametry odpowiadają temu co napislali producęci :)

0
  • #10 13 Cze 2008 19:06
    kuba007
    Poziom 18  

Parametry... miałem już chyba ze 100 różnych wzmacniaczy, słyszałeś kiedyś, jak gra Sony?

0
  • #11 13 Cze 2008 19:31
    Zenek1988
    Poziom 28  

No magnat pod soniakiem. To może nawet fajnie zagrać.

0
  • #12 13 Cze 2008 19:58
    dominfight
    Poziom 17  

dokladnie jak nie ma sie na nowy sprzet to warto, a nawet nalezy sie rozgladnac za uzywka... popatrz na allegro i czekaj na jakies okazje...

0
  • #13 13 Cze 2008 20:18
    enpee
    Poziom 12  

soniaki słyszałem x-plody i mnie nie zachwyciły. przeglądam alledrogo na bierząco w poszukiwaniu wzmacniacza, i dzieki za wzmianke o soniaku będę próbował pogadać z tym gościem.

0
  • #14 13 Cze 2008 20:58
    kuba007
    Poziom 18  

Chłopie czy ja ci polecam "Eksplołda"... Seria XM, tylko i wyłącznie produkowana w 90 latach w Japonii... poczytaj trochę forum to się dowiesz jaki to sprzęt...
    A jak ci coś mówi firma Audison, Alpine, Soundstream to ten maly XM potrafi z nimi konkurować jakościowo...

0
  • #15 13 Cze 2008 21:18
    enpee
    Poziom 12  

No to mnie bardzo Cieszy ;)
    A mam takie pytanie czy kiedyś ktoś słyszał może tego blaupunkta o głośnik mi chodzi??

0
  • #16 14 Cze 2008 06:26
    Zenek1988
    Poziom 28  

Ja słyszałem ale jego mocniejszą wersję 1200. Mój brat ma go u siebie w aucie. Aktualnie jest on zasilany wzmakiem blaupunkta gta 4 mk2. I mogę powiedzieć że ma kopa. Potrafi tak zatrząść autem że zewnętrzne lusterka chodzą w rytm muzyki. Ale pobiera on trochę mocy. Przy wyłączonym silniku na kondensatorze napięcie spada nawet poniżej 11 V. A standardowo jest 12,4.

0
  • #17 14 Cze 2008 09:56
    bufu4
    Poziom 17  

Cytat:
    Potrafi tak zatrząść autem że zewnętrzne lusterka chodzą w rytm muzyki.

to u moich rodziców w aucie fabryczne glosniki ruszaja lusterkami i nie potrzebuja jakiegos "blałpunkta"

0
  • #18 14 Cze 2008 13:00
    enpee
    Poziom 12  

To ja mam teraz kolejne pytanie, mianowicie chodzi mi o kable znalazłem takie coś i chyba taniej juz nie znajde??

W skład zestawu wchodzi:
    - czerwony kabel zasilający 10GA (5mm^2) i długości 6m;
    - czarny kabel zasilający 10GA (5mm^2) i długości 1,2m;
    - niebieski kabel sterujący 16GA (1mm^2) i długości 6m;
    - kabel głośnikowy 12GA (3mm^2) i długości 6m;
    - kabel połączeniowy RCA - RCA (chinch) o długości 6m - pozłacane końcówki;
    - sprężyste zabezpieczenie na kabel zasilający o długości 1,8m;
    - oprawa bezpiecznika;
    - bezpiecznik 30A;
    - końcówki z oczkiem izolowane na kabel 10GA - 2szt.;
    - końcówki widełkowe izolowane na kabel 10GA - 7szt.;
    - paski zaciskowe - 10szt.

cena za komplet 35,99

0
  • #19 14 Cze 2008 14:57
    Zenek1988
    Poziom 28  

Bufu4 a jakie to auto. Chyba te lusterka się na taśmie trzymają. U mnie 2 alpiny 150 W maks nie są w stanie nawet zatrząść wewnętrznym lusterkiem nie mówiąc o zewnętrznych.

Edit. Enpee z takimi kablami to raczej nic nie zadziała. Poszukaj lepszych a nie tańszych.

0
  • #20 14 Cze 2008 15:09
    trance84
    Poziom 28  

Jeżeli autor nie ma za duzo kasy to polecam sub Pioneer TSW-201.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1014314&highlight=

Masz to co potrzebujesz mały zajmuje naprawdę mało przestrzeni ładnie i mocno gra zatrzęsię ci lusterkami jak tego oczekujesz ma zapotrzebowanie na moc ok 100W więc znajdziesz na necie używany wzmak z wyższej półki który spokojnie go napędzi.
    Myśle że w 300zł się zmiescisz i będziesz bardzo zadowolony.

Miałem(mam) tego pionka i porównywałem ze skrzynią Infinty na 25cm głośniku i pionek lepiej wypadał.

Co do zestawu kabli hmmm.

Ja mam w maluchu grubsze kable do kierunkowskazów niż te oferowane w tym zestawie.

0
  • #21 14 Cze 2008 15:36
    enpee
    Poziom 12  

Co do pionka to już się zdecydowałem na magnata 10" poza tym tych pionków nigdzie nie widziałem.
    Teraz dogaduję wzmacniacz a te kable to wiem że bez szału są ale nie widzę alternatywy cenowej bo jakościowa alternatywa istnieje i nawet jest jej sporo ale budżet mnie ogranicza.

chyba że ktoś ma jakiś pomysł??

0
  • #22 14 Cze 2008 15:41
    trance84
    Poziom 28  

Będziesz niezadowolony z tego magnata no ale jak się ktoś uprze to widać to.

Też tak kiedyś myślałem że bedzie git przecież te tanie głośniki muszą jakoś brzmieć i brzmią JAKOŚ!!!!!!!!

Naprawdę lepiej dozbierać i kupić choćby tego sławnego Hetrz-a 25cm i dołączyć do grupy ludzi która codziennie odkrywa nowe dźwięki w swojej ulubionej piosence.

0
  • #23 14 Cze 2008 15:51
    enpee
    Poziom 12  

Kolego trance84 jak się wypowiadasz to proszę czytaj co jest napisane wyżej. Bo nie chce się powtarzać.

Po linku który tu podesłałeś którego sam jesteś autorem wnioskuję że twoja opinia jest ciut wyssana z palca bądź powielasz opinie kogoś innego (bez obrazy).

P.S. jakby to ode mnie zależało to nie inwestowałbym w głośnik lecz w wygłuszenie auta, a dopiero w lepszy przetwornik.

0
  • #24 14 Cze 2008 16:02
    trance84
    Poziom 28  

Kolego miałem tego pionka i mogę go polecić z czystm sumieniem.
    Fakt że nie może on konkurować z kolegami mającymi 25-30 cm średnicy membrany ale w swojej klasie 20cm głośników grał bardzo dobrze.

A wracając do Ciebie skoro słuchasz czarnej muzy to polecam ci rozwiązanie z obudową BandPass.

Bedziesz bardziej zadowolony niż to co proponujesz.

I nie podważaj prawdy jaką jest że głośnik Hertz-a E250 gra gorzej i cierpi na brak kultury grania niż np PIONEER TS-W307D4

A tak jeżeli kolega jest tak napalony na sprzęt że musi go mieć w tym tygodniu więc niech kupi sobie to co ty wymieniłeś na samym początku kupcie cokolwiek poprostu jak wypadnie poskładajcie i cieszcie się "muzyką" w tym samochodzie.

Bo naprawdę warto trochę dołożyć i kupić lepsze elementy niż to co proponujesz.

Ja ostatnio składałem koledze sprzęt do samochodu chciał mieć koniecznie :
    -skrzynie JBL 1204BR
    -wzmak Carpower 602

Ok kupiliśmy to nówkę w zestawie za 560zł gratis kable do tego te które ty proponujesz.

Posłkładaliśmy to w aucie i co .....

Hm no gra ale żadnej rewelacji nie ma wzmak za słaby do tej skrzyni.auto nie wygłuszone efekt latającyh i trzeszczącuch plastików w aucie rejestracja dzwoni blachy wibrują w rytm muzyki.

Więc wygłuszenie idzie w parze ze sprzętem audio w samochodzie.

Tłumaczyłem nie pomogło.

0
  • #25 14 Cze 2008 19:48
    enpee
    Poziom 12  

Kolego trance84
    po 1 nie podważam żadnej opinii o żadnym sprzęcie ale jak zdążyłeś zauważyć to inny przedział cenowy... wiec nie wiem o czym tu dyskutować...

po 2 obudowę dobiorę do głośnika korzystając z programu symulacyjnego wiec nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek że będę bardziej zadowolony z BandPass skoro głośnik może np. lepiej grać na BR

po 3 z linku który podałeś wynika jasno że nie miałeś tego pionka a jedynie skorupę i szukałeś do niego głośnika do 100plnów a mnie wytykasz że mam dozbierać na coś lepszego

po 4 nikt tu nie jest napalony

po 5 nadal nie widzę sensu skoro sam "składałeś" swojemu koledze sprzęt droższy a jedyne czego słuchacie to "muzyka" trzeszczącej tapicerki

po 6 strasznie się naskładałeś skoro kolega powiedział Ci co chce mieć

po 7 kable które ja proponuje nadają się ledwo co do stu paru watt wiec gratuluje podłączenia nimi wymienionego przez Ciebie zestawu

po 8 na wstępie prosiłem o konkretne odpowiedzi na konkretne pytanie a nie teoretyzowanie.

0
  • #26 14 Cze 2008 22:13
    trance84
    Poziom 28  

Co do tego pionka to tak się składa że miałem go u siebie grałem na nim potem sprzedałem go koledze a on po 2 latach przywiózł go do mnie i prosił abym go naprawił lecz co tu naprawiać skoro głośnik jest spalony.

To tak kwestii przypomnienia.

Co do obudowy BandPass to jakbyś trochę neta poczytał to dowiesz się jakie są jej zalety i niezawsze BR jest lepszy od innych typów obudów.
    BR stosuje się jak chcesz mieć masaż pleców w aucie i skaczące lusterka w aucie dla szpanu przed kolegami oraz aby było lepiej cię słychać poza autem niż w środku.A nalepsza obudowa to closed.

Co do trzeszczącego auta to sam piszesz że nie masz zamiaru nic wyciszać więc pisze ci co jest tego następstem.

Nikt tu się nie naskładał bo miał do wydania 1000zł i chciał kupić nowe radio skrzynie wzmaka i głośniki do przodu więc sobie pomyśl co można za 1000zł kupic do auta robiąc CA od podstaw.

Ja odrazu mu mówiłem że te kable się nie nadają ale się uparł i koniec.

Zresztą klient płaci klient wymaga.

Proste no ale jak nie potrafisz tego pojąć.
    Sam chcesz poskładać sprzęt za 350zł i w skład ma wchodzić głośnik obudowa i wzmak.

Zastanów się co w ten sposób osiągniesz a właściwie osiągniecie za te 350zł.

Osobiście śmiem wątpić w porządne granie w tym aucie no ale ...

0
  • #27 14 Cze 2008 22:43
    kuba007
    Poziom 18  

trance84 napisał:
    Będziesz niezadowolony z tego magnata no ale jak się ktoś uprze to widać to.

Też tak kiedyś myślałem że bedzie git przecież te tanie głośniki muszą jakoś brzmieć i brzmią JAKOŚ!!!!!!!!

Naprawdę lepiej dozbierać i kupić choćby tego sławnego Hetrz-a 25cm i dołączyć do grupy ludzi która codziennie odkrywa nowe dźwięki w swojej ulubionej piosence.

Śmiać mi się zachciało jak czytam Twoje posty... (bez urazy)
    Polecasz mu głośnik Pioneera który ma 20cm, w zwiąku z tym będzie może szybki, ale kolega lubi tez wolną muzykę, więc 20cm odpada... gdyby chciał 20cm, to jest głośnik, który od razu bym mu polecił...
    Piszesz, że za 350zl nieda się nic lepszego znaleść... Hmm przyjedz domnie podłącze Ci Intertechnika Mds8, który kosztuje 230zł i wzmacniacz Sony za mniej więcej 130zł i zobaczysz co to znaczy jakość basu za 350zł..., Pioneer ma dla Ciebie więcej kultury niż ES250 :|
    Bez urazy dla Ciebie, ale mącisz chłopakowi w głowie, a czytając Twoje posty wnioskuję, że doświadczenie jakim dysponujesz opiera się raczej na tym zdobytym na google.pl..., chce kupić głośnik który w tej cenie najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom, niech go kupi, wsadzi w pożądną "paczke" i będzie napewno zadowolony...

0
  • #28 15 Cze 2008 06:44
    trance84
    Poziom 28  

Po pierwsze to piszę że Hertz ma więcej kultury grania niż Pioneer.

Pozatym to nie zamknięsz się w w kwocie 350zł nawet gdyby kupił ten zestaw który ty proponujesz bo za sam głośnik masz 230 plus wzmak za 130 to już masz 360 a gdzie skrzynka obicie skrzynki kable zasilające sygnałowe???

Na te elementy to lekko 200zł co razem daje 560zł.
    I przekracza budżet tego jego kolegi.

Co do polecania nic mu niekaże kupować mówie tylko że ostatnio miałem oferte kupna tego subwoofera za 100zł z wysyłką plus do tego właśnie wzmak Sony a za resztę kupi kable i inne pierdoły potrzebne do montażu.

Co do tego pionka to do tak małego auta jakim jest SC wystarczyłby w zupełności zarówno do techno jak i do czarnej muzy.

0
  • #29 15 Cze 2008 10:56
    kuba007
    Poziom 18  

trance84 napisał:
    I nie podważaj prawdy jaką jest że głośnik Hertz-a E250 gra gorzej i cierpi na brak kultury grania niż np PIONEER TS-W307D4.

Ja tego nie napisałem...

0
  • #30 24 Cze 2008 16:44
    enpee
    Poziom 12  

Witam ponownie.
    Odświeżam temat gdyż udał się zdobyć wzmacniacz sony xm 4520 ma jakieś 100 w rmesie i będzie ładnie cykało tylko nie ma filtrów więc tu dochodzi kolejny wydatek na filtr jakieś 20 pln i zostaje kwestia głośnika który wybrać pod tego soniaka??

p.s. te w/w kable to istna kpina jeśli ktoś będzie chciał się na nie skusić to przekroje trzeba podzielić przez 2 - nic to nie dodaje do tematu ale może komuś się przyda

0