Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop DT 5200 a stabilizacja

MStaniszczak 13 Cze 2008 22:35 974 0
  • #1 13 Cze 2008 22:35
    MStaniszczak
    Poziom 11  

Witam,

W tym tygodniu nabyłem dwa wiekowe urządzenia. Oscyloskop DT 5200 o który już się pytałem co nieco;-) I generator funkcyjny Schlumberger 4415. Teraz mam problem ze stabilizacją sygnału na oscyloskopie. W przypadku sygnału z kalibratora nie ma problemu ze stabilizacją. Jednak gdy dam sygnał z oscyloskopu, nie wiem jak go ustabilizować – sygnał cały czas "płynie". Co więcej, w przypadku piły wyraźnie widać że sygnał się zmienia (widać to po odległości pomiędzy wierzchołkami).
    Nie ukrywam że z elektroniką zaczynam. Z oscyloskopem miałem do czynienia kiedyś na studiach, ale to było dosłownie kilka laborek, nic już z tego nie pamiętam bo i kilka lat upłynęło;-) A elektronikiem nie jestem więc... Teraz mi się zachciało pobawić prądem;-)
    Będę wdzięczny za pomoc - łopatologiczną jeśli to możliwe. Teraz nie wiem czy może oscyloskop lub generator jest uszkodzony.

Pozdrawiam,
    Marcin

Dodano po 20 [minuty]:

Mam winnego. Na generatorze jest panel o nazwie 'balayage' (po francusku). Po wyzerowaniu (ustawieniu w skrajna lewa pozycje) potencjometru podpisanego excursion jest już ok. Szkoda że instrukcja do generatora jest po francusku a nie po angielsku:-/

0 0
  Szukaj w 5mln produktów