Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 1.8 s ciezko odpala zimy

Lewy-m 14 Cze 2008 10:01 2571 2
  • #1 14 Cze 2008 10:01
    Lewy-m
    Poziom 9  

Witam!

Posiadam Adiu 1.8 KE Jetronic. Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku. Na pewno był zepsuty czujnik temperatury chłodzenia. Wymieniłem go na nowy i
    dalej ciężko pali. Oprócz tego czujnika jest jeszcze jeden który wg. programu INFO-TECH odpowiada za rozruch na zimnym silniku

Code:
    "Zegarowy przełącznik termiczny reguluje pracę wtryskiwacza rozruchu zimnego silnika od 1 do 12 sekund, zależnie od temperatury silnika."

Wtryskiwacz jest na pewno dobry. Natomiast wątpliwości mam do tego przełącznika. Parametry zgadzają się, oprócz tego na końcu. W załącznik screen z programu INFO-TECH

Code:
    napięcie zasilania: 12V

opór elementu grzewczego: 35 - 45 omów

przełącznik jest normalnie zamknięty

Moje pytanie jest takie: Kiedy czujnik (sprawy) jest wyciągnięty to jeden z pinów (ten do którego dochodzi napięcie) miedzy obudowa ma opór około 60 OHM, a drugi (ten co podaje mase na wtryskiwacz) miedzy obudowa ma około 1 OHM, albo miedzy jednym pinem a drugim opór jest równy około 60 OHM. Jezeli mylę sie to proszę poprawić.

• #2 14 Cze 2008 20:45
    wopor
    Poziom 32  

sprawdż jeszcze wtryskiwacz rozruchowy zimnego silnika, opór 4-15 om nap zasilania 12v,pozdrawiam

• #3 14 Cze 2008 22:36
    Lewy-m
    Poziom 9  

Wtryskiwacz sprawny - otwiera się po podaniu napięcia...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME