Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedrogi kombi do 18000

amigo25 14 Jun 2008 11:13 2907 10
    amigo25
    Level 10  
    Witam mam dylemat co do zakupu samochodu rodzinnego (kombi) mam na uwadze dwa samochody pierwszy to Ford Focus Tddi z 2000r, drugi to Volvo V40 z 1999r diesel proszę o wszystkie za i przeciw może podsuniecie mi jakiś inny dobry pomysł. Dysponuje kwotą do 18000 i interesują mnie tylko samochody typu kombi.
    ptaszek1975
    Level 30  
    A co powiesz o AUDI A4 1.9 tdi z tych dwóch jest najlepszy.
    virus_lx
    Level 17  
    Również wybrał bym Audi A4 Avant z silnikiem 1,9TDI. Pozdrawiam
    Aprillia AF1
    Level 12  
    A co powiesz na Volkswagena Passata 1.9 TDI z 93 roku model oczywiście b4 chodzi mi po głowie.Niezawodne auto wiem cos o tym.:D
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Oprócz wymienionego przez autora Volvo, pozostałe trzy pojazdy są godne polecenia. Osobiście kierowałbym się w stronę Forda, ale każdy ma swój gust. Audi jest stanowczo za drogie w stosunku do rocznika. Są to dobre samochody, ale te z początkowego okresu produkcji (czyli w tej kategorii cenowej) już sporo przeszły, robią się usterkowe. Wymieniony Passat jest już dość leciwy, natomiast Focus, to najbardziej nowoczesna konstrukcja, a zawieszenie ma genialne - takie jest moje zdanie. Awaryjność? W tej sprawie żaden TUV itp. nie pomoże, ponieważ kupujemy nastoletnie auto z nieznaną przeszłością, a zepsuć może się wszystko, nawet Rolls Royce :).
    Aprillia AF1
    Level 12  
    Passat może i leciwy zależy na jaki egzemplarz sie trafi można znaleźć bitego passata przerdzewiałego ale mój tato znalazł w idealnym stanie .Trzeba tylko poszukać.
    nemo666
    Level 21  
    za 18.000 tysięcy kupisz już jakiegoś passata z 97-98 r. Najlepiej 1.9 TDI - niezawodność na pierwszym miejscu :)
    caahir
    Level 13  
    Ja polecałbym Volvo V40 1,9 TD kombi , mam takiego osobiście z przebiegiem ponad 250000 tyś. km.i poza wymianami płynów eksploatacyjnych nic jak na razie się nie dzieje. Samochody Volvo są komfortowe,dobrze wyposażone, zawieszenie świetnie sprawuje się na polskich dziurawych drogach, części zamienne są relatywnie tanie. A VW i Audi są według mnie przereklamowane i za te same pieniądze kupić można takie auto starsze o kilka lat od np. Volvo.
    nemo666
    Level 21  
    caahir wrote:
    A VW i Audi są według mnie przereklamowane.

Może i przereklamowane ale napewno bardziej wytrzymalsze niż Volvo - z całym szacunkiem. pozdr. nemo666
    pkhenr
    Level 32  
    a ja mam fiata marea weekend jtd 2001r -wygodny rodzinny i tani w zakupie kosztuje połowe z vw lub audi w tym roczniku
    adammmos
    Level 12  
    jakbym miał wybierać między focusem a volwo--> brałbym volwo (życiowe silniki, focus zamula) jednak ja brałbym audi 80 b4 w combi, 1,9d bez turbo(wolniejszy ale mniej pali i praktycznie nie ma się co psuć z elektryki :D) albo w turbo (mocniejszy ale więcej pali , i jest turbina- elektryka), albo passata przejściówkę 95-96 rok combi z silnikiem 1.9td