Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson s51 podłączenie mudułu sterującego zapłon

Lazaro11 14 Jun 2008 11:39 7969 13
    Lazaro11
    Level 10  
    witam mam Simsona s51 z 1982r i mam problem z podłączeniem modułu sterujący zapłon mianowicie który kabel gdzie
    wiem ze jeden idzie do cewki
    dwa idą do stacyjki
    i dwa do cewek pod magnetem ale ktore gdzie to nie wiem
    Simson s51 podłączenie mudułu sterującego zapłon Simson s51 podłączenie mudułu sterującego zapłon Simson s51 podłączenie mudułu sterującego zapłon
  • Helpful post
    wojtek2812
    Level 22  
    To nie moduł zapłonowy! To dławikowy układ ładowania. Zielono-czerwony kabel do bezpiecznika połączonego z cewką ładowania a czerwony przez bezpiecznik do akumulatora
    Lazaro11
    Level 10  
    aha to ktoś mi źle powiedział a co z resztą kabli??
    czy bez tego modułu zapłonowego simson moze jeździć??
    wojtek2812
    Level 22  
    Reszta kabli raczej cię nie interesuje.Dwa szaro-czarne są od światła pozycyjnego tylnego ale lepiej podłaczyć to światło pod cewkę świetlną razem z przednim reflektorem. Tym razem nie wiem o co ci chodzi z tym modułem. Jeżeli masz simsona z zapłonem elektronicznym to nie będzie ci jeździł. Jeżeli mówisz o układzie przedstawionym na zdjęciach to bez niego nie będzie ładowania.
    Lazaro11
    Level 10  
    aha bo oprucz tego i stacyjki i bezpieczników w schowku nic nie było i jeździł ale musiałem zmienić instalacje
    Lazaro11
    Level 10  
    nie ma szukałem wszędzie nie ma to znaczy ze mam silnik jaki??
    wojtek2812
    Level 22  
    To znaczy że masz silnik z zapłonem stykowym (ma przerywacz zapłonu; platynki)
    Lazaro11
    Level 10  
    masz racje ma przerywacz a jaki to model bo ich tam jest duzo s51.......
    Lazaro11
    Level 10  
    enduro to nie jest obrotomierza tez nie ma
    wojtek2812
    Level 22  
    No to pewnie masz S51 B1-3 jak masz skrzynię 3-biegową albo S51 B1-4 jak masz skrzynię z 4 biegami.
    Lazaro11
    Level 10  
    ok czyli mam simsona S51 B1-4 dzięki za pomoc temat mogę uznać za zakończony