Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy video z Cinczem na wyj mozna podłączyć do monitora przez

10 Lut 2004 00:45 1116 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam monitor Samsung900Ift z wejściami BNC:

R,
    G,
    B,
    V,
    H/V

i Video Panasonic NV SD400 które ma tylko wyjscie na cincze.

1.Jak z sygnłu płynącego w chinczu videa wydzielić w/w sygnały żebym mógł ogladac filmy i programy na monitorze? Chodzi o schemat (jakiś link)

2.Jesli nie można tych sygnałów wydzielić to czy mozna z videa wyprowadzić te sygnały

3.Czy posiadanie Videa z wyjsicem Euro uprościłoby połacznie go do tego monitora,porsiłbym o jakies schematy,linki

Dziekuje
  • Poziom 21  
    witam
    wyjscie chinch jest to calkowity sygnal video wraz z impulsami synchronizacji i paczką koloru aby uzyskac z niego sygnaly RGB i separowane impulsy synchronizacji potrzebny jest dekoder koloru oraz selektor i separator impulsow synchro . Dochodzi jeszcze jeden problem monitor komputerowy dziala w innych czestotliwosciach niz odbiornik TV znaczy to ze impulsy HiV nie bedą synchronizowac obrazka .
  • Poziom 12  
    Monitor ten ma poniższe parametry synchronizacji
    30-96kHz dla Horizontal
    50-160Hz dla Vertikal

Wiec przy palu 50Hz chyba powinno sie synchronizowac, tylko skąd wziąc te układy do separacji albo jak je wyciagnać (czy wogólle mozna) z videa?
  • Poziom 26  
    Ważniejsza jest częstotliwość synchronizacji poziomej która w TV wynosi 15,625kHz a Twój monitor działa od 30kHz w górę. Można oczywiście zrobić (lepiej może kupić) urządzenie które przekonwertuje odpowiednio sygnał z video ale myślę że taniej kupić zwykły TV :)
  • Poziom 12  
    A czy ktoś z Was zetnął sie z takimi układami przejsiowymi dopasowującymi częstotliwości? Tv byłoby najprościej kupic ale juz nie mam miejsca w pokoju:) no i kasiorki brak:(
  • Poziom 21  
    moze karta do kompa z input video ?