Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw audio wybrać? Jaki sub? Jaki wzmacniacz?

Malutkii 14 Cze 2008 16:06 2341 10
  • #1 14 Cze 2008 16:06
    Malutkii
    Poziom 11  

Witam. Z tego co widzę jest pełno tematów takich jak ja założyłem teraz ale tak do końca nie jestem pewien co wybrać. Auto to Vw golf 3 narazie nagłośnienie jak i radio seryjne nic nie było wymieniane. Słucham muzyki takiej jak Hip-Hop polski i najwięcej czarnych rytmów z dobrym basem. Chciałbym kupić jakieś wzmak i suba max kasy ile mogę na to przeznaczyć to 1000zł + radio to już mam na oku Alpine iDA-X100 co radzicie?

0 10
  • #2 14 Cze 2008 16:35
    powalla
    Moderator CarAudio

Co masz z przodu .........jakie głośniki?

0
  • #3 14 Cze 2008 16:47
    Malutkii
    Poziom 11  

Z przodu mam głośniki wbudowane w drzwiach o średnicy 165mm

0
  • #4 14 Cze 2008 17:03
    trance84
    Poziom 28  

No tak ale jakiej firmy , jaki samochód

0
  • #5 14 Cze 2008 17:07
    Malutkii
    Poziom 11  

Nie znam firmy ale to chyba nie jest ważne napisałem w 1 poście jakie samochód Vw Golf 3 !!

0
  • #6 14 Cze 2008 17:10
    sokolr
    Poziom 15  

właśnie problem w tym że jest ważne.... bo jeżeli masz jakieś standardowe (beznadziejne) głośniki w drzwiach to z subwooferem możesz poczekać bo nie ma to na razie sensu....

0
  • #7 14 Cze 2008 17:19
    Malutkii
    Poziom 11  

achaa :) nie nie to już sam je sobie jutro wymieniam na jakieś Magnaty albo pionierki.

0
  • #8 14 Cze 2008 17:26
    sokolr
    Poziom 15  

słuchaj.... może i robię w tym dopiero 2 rok ale parę samochodów już zrobiłem i nikt nigdy nie powiedział mi że coś mu w tym co zrobiłem si.ę nie podoba... I powiem ci tak:
    Nie "jakieś Magnaty albo pionierki" tylko daj normalny zestaw odseparowany na początek wystarczy ci coś Helixa, wygłusz drzwi subek do bagażnika i nic lepszego na razie nie zrobisz... Jakość dźwięku będzie 100x lepsza niż sam subek w bagażniku

0
  • #9 14 Cze 2008 17:37
    trance84
    Poziom 28  

Kolego Malutkii nie bądz taki mądry bo wiesz..

Pytam się z grzeczności bo chcę pomóc.

Przepraszam ale nie doczytałem że to Golf3.

A system przedni to BARDZO WAŻNY element w CA.

Jak masz cienko z kasą kup wspomnianie Helix-y na przód.
    Ale na samym poczatku to wygłusz sobie przednie drzwi bo wiem z doświadczenia lubią ładnie grać w rytm muzyki pozatym poprawisz akustykę i warunki pracy dla tego zestawu odspeparowanego.

Kiedy ten etap będziesz miał za sobą to możesz sie zastanawiać nad subem i wzmakiem.

Kupujesz wypasione radyjko a stwierdzasz że głośniki z przodu nie mają znaczenia...

Ciekawe rozwiązanie...

Widzę że nie miałeś zabardzo styczności z CA???

0
  • #10 14 Cze 2008 17:42
    Malutkii
    Poziom 11  

Bardziej miałem doświadczenie z domowym audio a odkąd kupiłem auto chce zrobić ciekawe CA. Jutro się biorę za robotę :) pozdrawiam

0
  • #11 19 Cze 2008 00:20
    izotopekMax
    Poziom 17  

Mala sugestia... jesli mialbys kupic pb s6c na przod to nie rob tego.

Ja najpierw odsylalem tweetery gdyz jeden byl poprostu glosniejszy.
    ... W tych co mi odeslali na gwarancji musialem sobie sam kable wychodzoca od tweetera powiedzmy " przykleic " bo trzymaly sie na drucikach samych...

Dziwne jest wykonanie tych tweeterow...a dokladniej wykonczenie i mocowanie kabli... Jak sie trafi to beda dobrze przyklejone a jak nie to beda sobie wisiec i czekac na odpadniecie.

Druga sprawa... glosniki mam 7 miesiecy.... i? zaczelo cos pukac... myslalem ze za mocno dalem czadu...
    heh ale jednak odkleilo sie mocowanie powiedzmy membrany. Tam gdzie sa sruby mocujace.

Wyciagnolem oba glosniki i odeslalem na gwarancje...

Obejrzalem to swoim okiem i widze ze klej sie poprostu zesechl...i wyglada jak klej szkolny :D

Moze to smieszne ale wiecej sie spodziewalem po pb s6c ogolnie mowiac dosc chwalonym.
    Mam rok gwarancji...i co za nastepne 7 miesiecy znowu sie rozklei i wtedy juz za darmo mi tego nie zrobia.

0