Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR & FAT16@MMC, czy udało się komuś uruchomić?

14 Cze 2008 16:08 1549 1
 • Poziom 17  
  Czy udało się komuś z Was odpalić Fata 16 na karcie MMC, korzystając z tego projektu? http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html

  Walczę i walczę nawet sygnału na sck nie widzę, RS odpowiada ciągle rc=1 FR_NOT_READY

  --
  Paweł
 • Poziom 17  
  No to odpowiem sobie sam. Jeśli autor pisze, że coś jest platform dependent to się należy słuchać:

  1. TIMER2 wywołujący przerwanie z odczytywaniem czy karta jest włożona, powinien wywoływać przerwanie co 0.01s, czyli OCR2 w main.c powinno być odpowiednie (zależne od SCK).
  2. W mmc.c w disk_timerproc() sprawdzane jest obecność flag SOCKWP SOCKINS które przypisane są do PB5, PB4. Jeżeli korzysta się z karty która ma tylko 7 wyprowadzeń, to dopóki nie zewrzemy ich z GND to karta będzie sygnalizowana jako niewłożona. Uwaga na konfigurację DDRB -PB5,PB4, MISO, jako wejścia.
  3. MMC pracuje z częstotliwościami 100-400kHz, więc należy pogrzebać w ustawieniach SPCR SPSR w funkcji power_on w mmc.c.
  4. Bezpośrednie podłączenie pinów karty do portu B niezaowocowało działaniem układu. Dopiero schemat z dzielnikami do poziomu 3.3V np: http://www2.eletronica.org/hack-s-dicas/carto...dade-em-sistemas-embarcados/mmc-schematic.png raczył zadziałać. Prawdopodobnie układ z rezystorami podciągającymi taki jak w rysunku załączonym w ELM'ie samplu też by zadziałał.

  Dziękuję za uwagę