Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Impedancja, zakres Hz mikrofonu (nagłośnienie instrumentów)

ESP 14 Jun 2008 20:44 3228 6
    ESP
    Level 15  
    Witam.

Poszukuje mikrofonów bardzo budżetowych, takich zeby stosunek ceny do jakości był jak najlepszy. Od razu mówie, że nie chodzi mi o jakość studyjną dźwięku.

Wiec tak, potrzebuje 3 mikrofony do nagrywania gitar (2 elektryczne, 1 bas). Dotychczas stosowałem zwykle mikrofony dynamiczne kierunkowe i jako tako to działało, do zaakceptowania.

Jako ze na chwilę obecną potrzebuje w zespole nagrywać perkusję, a niestety mam na nią tylko 4 wejscia w mixerze (ma phantoma jakby co) to musze wlasnie te 4 miejsca zapelnic mikrofonami. Robilem juz proby dzwieku na 1 mikrofonie w roznych miejscach i w przypadku 4 na raz efekt byl by zadowalający.

Wydaje mi się, że do perki najlepiej zastosować w tym przypadku dynamiczne karioidalne (nie ma mowy narazie o pojemnościowych do talerzy, te kardio musza wystarczyć). Mam tutaj problem z impedancją. Gdzies wyczytałem, że im mniejsza impedancja mikrofonu tym lepiej. Niestety markowe Shure (te drozsze) zwykle maja 150-200Ω. Takiej wartosci jeszcze nie znalazlem w zadnym tanszym mikrofonie (tanszy znaczy <120 zł). Najwiecej jest sprzedawanych mic'ow z 600Ω - czy to jest ok? Czy bedzie wymagało bardzo głosnego sygnału zeby zebrać dźwięk? Pytam bo kompletnie sie na tym nie znam.

Mixer to Peavey 8Pvi Plus

Proszę sprecyzować tytuł postu oraz poprawić zaznaczony wyraz.
    Regulamin p.10.9, p.11
    [Art]
    User removed account
    User removed account  
    miszkoo
    Level 28  
    dj-MatyAS Strona internetowa i kartka papieru wszystko przyjmie.

Przykładowo Sm 81 (wspaniały pojemnik) Pasmo przenoszenia: 20 do 20000 Hz uwierz mi mam dwa takie i chodzi to wspaniale ale od 20Hz z sensowną efektywnością nie ma szans aby zagrało. Choć bardzo ładnie to chodzi nawet w niskich jak na ten mikrofon częstotliwościach. Tylko cena 1500 zł
    my dwoma takimi i BETA 52A z brak czasu nagłaśnialiśmy całą perkę. I kociołki grały na tym bardzo bardzo dobrze.
    User removed account
    User removed account  
    miszkoo
    Level 28  
    Kolego świetnie sprawują sie na talerzach. Choci mi o to że maja napisane pasmo przenoszenia od 20Hz a nie mają wiec niech autor nie sugeruje sie specyfikacjami bo specyfikacja wszystko przyjmie. Niech lepiej sugeruje sie opiniami.

Ostatnio na forum było o Samsonie który kosztuje 40zł a przebija zenka wiec warto by poszukać tego tematu i dopytać sie o który model chodzi.
    User removed account
    User removed account  
    miszkoo
    Level 28  
    Oj nie. Ale grają wspaniale, na tych mikrofonach poznałem jak można nagłośnić skrzypce. Ale temat nie o tym na jego podstawie chciałem tylko pokazać ze specyfikacja wszystkie dane przyjmie.