Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sensor dźwięku- brak reakcji na dzwięk

14 Cze 2008 21:34 3956 8
  • [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    ja mam sam sensor za parę dni mogę przesłać zdjęcia płytki i elemęty
  • Poziom 16  
    dzięki za foty a mógł byś podać nazwy i oznaczenia elementów np pojemność kondensatorów itp .:D
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Sensor dźwięku- brak reakcji na dzwięk
    niestety ale nie znam parametrów potecjometra
  • Poziom 16  
    dzięki :)
  • Poziom 2  
    Wiem okropny górnik ze mnie i odkopy robię ale sądzę, iż temat może sie kiedyś komuś przydać i dlatego liczę na wyrozumiałość moderacji :)

Mam takiż właśnie sterownik ale w pozycji
    OFF - diody lekko świecą
    MU (reakcja na fale dźwiękowe)- diody świeca powiedzmy na 60% mocy
    FULL (światło ciągłe)- diody świecą na 80% mocy

coś zatem zostało uszkodzone. Kiedyś działało poprawnie natomiast później zostało odłączone od tych listewek led, po jakimś czasie powróciło ale do innych led ale mocy taka sama i też działało (ale było podłączone na próbę), dopiero po zamontowaniu większego "pudła"i podłączenia oświetlenia pokoju pod to cudo okazało się, że występuje w/w problem. Nie ukrywam swojego błędu mogłem coś uszkodzić podczas lutowanie - przegrzać.

Teraz poza problemem ze świeceniem zauważyłem, że przełącznik w sterowniku robi się lekko ciepły po dosłownie minucie od podania napięcia, lecz daje nie już nie nagrzewa.

Proszę o pomoc co może być tego powodem a ja postaram się to sprawdzić.

PS. Jeśli ktoś dysponuje takim sterownikiem prosiłbym o to aby zmierzył rezystancję rezystorów i wpisał na fotkę (tak jak któryś z forumowiczy wpisał tranzystory i kondensatory) bo jakoś nie ogarniam tych rezystorów po 1 mają nieczytelne paski - albo ja słaby wzrok, po 2 każdy ma 5 pasków a nie jak do tej pory się spotykałem 4.
    Te pomiary porównałbym z moimi i wiedziałbym czy rezystory są sprawne tak jak powinny być.

Jeszcze raz przepraszam za odkop, proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam Kamil :)
  • Poziom 1  
    Witam, przepraszam że odkopuje temat, mógł bym prosić o schemat ??
  • Poziom 2  
    Spokojnie nie doczekasz się, ja do tej pory się nie doczekałem :p ale wg mnie i tego co już wyczytałem to mój problem leży w tranzystorku. Niestety Tobie nie pomogę bo schematu nie posiadam jeśli masz identyczny i coś nie działa to metoda logicznego myślenia i sprawdzania poszczególnych elementów. Jeśli natomiast od nowa chcesz takie cudo zbudować to polecam poszukać czegoś innego bo schematu od tego nie doszukasz się.

Pozdrawiam Kamil :)