Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig T55 Multisystem

Jones 10 Lut 2004 09:16 1490 17
  • #1 10 Lut 2004 09:16
    Jones
    Poziom 10  

Odbiornik odbiera tylko połowę kanałów IV zakresu telewizj.
    Mam schemat. Co zmienić?

0 17
  • #2 10 Lut 2004 10:08
    amik9m
    Spec od TV

Na razie - podejście do tematu; trochę pomierz i pochwal się wynikami (i wnioskami).
    Pozdrawiam.

0
  • #3 10 Lut 2004 14:43
    Jones
    Poziom 10  

Tylko co i gdzie mam mierzyć?

0
  • #4 11 Lut 2004 08:57
    amik9m
    Spec od TV

Przede wszystkim napięcie "+33V", później - w jakim zakresie zmienia się napięcie na nóżce "V tuning" na odp. nóżce głowicy - przy przestrajaniu od początku do końca pasma.
    No i podaj dokładnie typ odbiornika (i ewent. chassis).
    Pozdrawiam.

0
  • #5 11 Lut 2004 15:22
    opelr
    Poziom 29  

Podaj dokładnie model,chasis ,ale tam chyba strojenie jest na szynie w głowicy realizowane,pozostaje j.w sprawdzić zasilanie 33v na głowicy ,jeśli jest to prawdopodobnie głowica do wymiany,można jeszcze wymieniać pamięć w głowicy itp.

0
  • #6 11 Lut 2004 16:56
    zdzich42
    Poziom 40  

:arrow: opelr Twoja odpowiedź w zasadzie niczym nie różni sie od wypowiedzi powyżej.........ale interesuje mnie co miałeś na mysli pisząc że należy wymienić pamięć w głowicy. Hm.......ciekawe, bo jeśli jest pamięć w głowicy to przenosząc głowicę (przecież jest na wtyku) do innego TV przenosisz tez zapamiętane programy? czegoś tu nie czaje, albo piszesz herezje.

0
  • #7 11 Lut 2004 17:26
    opelr
    Poziom 29  

Sprawa jest prosta ,napisałem "j.w" ,pozaty żeby od razu nie biegać po głowice można podstawić pamiec w głowicy,może się w niej coś poprzestawiało , a nie kazdy ma dwa te same sprzęty,a jak by miał to by nie pytał tylko sam podstawił co trzeba,i jeszcze zamniast 33v może byc 44v ,więc napisałem co myslę jakby przy okazji potwierdzając co pisze poprzednik,jesli się Tobie nie podoba coś ,zawsze możesz usunąć post,mnie to nie przeszkadza ,ale przeszakdzają mi posty nie związane z tematem,tylko że nie mogę ich usunąć,reszte tej ewentualnej naszej dyskusji lepiej na priv bo szkoda robić bałagan

0
  • #8 12 Lut 2004 23:37
    zdzich42
    Poziom 40  

no OK więc napisze Ci prosto moje pytanie: który to element jest "pamięcią" w głowicy - napisz symbol.........
    PS
    nie chodzi o to by coś w Twoim poście zmieniać bo po co, odpowiedz tylko na moje pytanie a może się czegoś nowego dowiem

0
  • #9 12 Lut 2004 23:50
    opelr
    Poziom 29  

W porządku odebrałem te herezje nieprzyjemnie i nie wiem czy mnie egzaminujesz czy co,miałem ciężki dzień ,a pamięć to SDA2526-? ,modelu to teraz nie znamy więc albo to jest ten typ głowicy albo nie.

0
  • #10 13 Lut 2004 00:31
    zdzich42
    Poziom 40  

Odpowiadam: nikt Cię nie egzaminuje, a każdy pisze tu na swoją odpowiedzialność, ale........jak piszesz "wymień pamięć w głowicy" a potem piszesz o SDA2526, to nie mnie a usera Jones puszczasz w maliny. SDA to faktycznie pamięć ale ona nie jest w głowicy. ( posługuję się serwisówką dla CUC4510) Skoro miałeś cięzki dzień, napisze Ci że i mój nie należał do najlżejszych, ale taki sobie zawód wybraliśmy.

0
  • #11 13 Lut 2004 00:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 13 Lut 2004 02:07
    km_serwis
    Poziom 21  

ale siara wymondrzalkow az czerwono! przykro czytac

0
  • #13 13 Lut 2004 02:20
    opelr
    Poziom 29  

Ok,kłaniam się nisko ,i powiem na koniec tak -na pewno od razu nie poleci do serwisu bo woli poczytać jak tu się dogadujemy(przynajmniej coś się dowie przy dyskusji),
    dwa zamniast mnie wypunktowywac sami byście coś gościowi doradzili a nie czekali aż ktoś ruszy temat i szukac dziury w całym,
    trzy-na pewno zdzich42 masz racje posługując się tą serwisówką i pewnie to właśnie ten typ,
    cztery- ostatnio prawie też się mnie ktoś czepiał czyt. post https://www.elektroda.pl/rtvforum/searchtopic102726-.html ,więc jakoś dziwnie się czuje (daj znać na pw o co chodzi) bo jest setki idiotycznych odpowiedzi i powielających to samo jedno pod drugim i tam czepialskich nie widac,
    pięć- rzucam odpowiedzi w miarę ogólnikowo i z pamięci więc może się zdażyć rozbiezność ale po dalszych dyskusjach z pytającym dochodzi się do sedna,
    sześć-więc teraz sprawdziłem sobie głowice i w modelu 29504-101.01 ...52 2707 w środku siedzi co? św. mikołaj? sprawdź,oczewiście to nie to chasis o którym mowa i dobrze wiem że w większości modeli pamięć jest gdzie indziej(ale jak w punkcie piątym)
    siedem-wtrącał się więcej nie będę ,ale pomóżcie zrobić ten tv koledze Jones

pozdr.wszystkim i rzepraszam za moją głupią radę :(

0
  • #14 18 Lut 2004 08:14
    Jones
    Poziom 10  

Zglaszam sie ponownie. Nieobecnośc spowodowana podróżą służbową.
    A oto dane telewizora:
    Grundig T55-340/90a; chassis: 29304-634.25/4B(01); tuner- cable TV tuner: 29504-101.01. Nie odbiera IV zakresu TV od częstotliwości wizji 303,25 do 455,25 i od 559,25 w górę. Napięcie zasilania głowicy: +44V.
    Napięć nie zmierzyłem (żona wyjęła z multimetra bateryjkę 9V do pilota).
    Samo życie!
    Bardzo dziękuję za interesująca dyskusję.
    Wierzę,że podane wyżej informacje pozwolą mi uzyskać podpowiedź co zrobić.
    Pozdrawiam
    Jones

0
  • #15 19 Lut 2004 02:53
    amik9m
    Spec od TV

Witam.
    Zmierz, w jakim zakresie zmienia się napięcie (przy przestrajaniu od początku do końca pasma) na pinach 13,15 głowicy - "Vtuning" (są połączone razem i niepodłączone do niczego więcej; liczenie do dwudziestu ośmiu - musiałem to napisać słownie, bo zamiast ósemki+zamknięcie nawiasu 'wrzuca' roześmianą buźkę - oto przykład: 8). Teraz porównaj, czy tak samo zmienia się napięcie na kolektorze tranzystora sterowanego przez 18.pin układu SDA3202 (w głowicy). Powinno się zmieniać w przedziale od ok. 0V do ok. +30V; jeśli zmienia się w dużo mniejszym zakresie, to wyjmij pamięć (bo "opelr" może mieć rację) i pomierz jeszcze raz - jeżeli teraz będzie dobrze, to do wymiany jest pamięć. Jeśli dalej źle, pomierz zmany napięcia na 18.pinie SDA - pow. być od 0.1V do 0.8V; jeśli zakres zmian jest dużo mniejszy, do wymiany jest ukł. SDA3202 (TSA5511).
    Napisz, co stwierdziłeś/pomierzyłeś (dokładnie).
    Pozdrawiam.

0
  • #16 27 Lut 2004 07:46
    Jones
    Poziom 10  

Zgłaszam się ponownie.
    Rozebrałem telewizor. Okazuje się,że model głowicy to : 29-303-361.51.
    Natomiast kostka pamięci to SDA2516.
    Dokonałem pomiaru na połączonym pinie 13 i 15 do masy głowicy.
    Przy przestrajaniu napięcie zmienia sie w granicach : 1,61 do 25,7 Volt.
    Na pin 18 układu scalonego SDA3302-2 podczas przestrajania wynosi: 0,584 do 0,600 Volt. Nie wylutowywałem żadnego ukladu scalonego.
    Bardzo dziękuje za dotychczasowe fachowe uwagi. Pozdrawiam.
    =Jones.

0
  • #17 28 Lut 2004 04:29
    amik9m
    Spec od TV

Muszę Cię zmartwić, ale chyba nie naprawisz tej głowicy - wygląda na to, że jest uszkodzona dioda warikapowa w oscylatorze; należało by wymienić cały komplet (na takie same i odpowiednio dobrane) w UHF'ie (dla zapewnienia współbieżności przestrajania).
    No, chyba, że uszkodzony jest jakiś rezystor 'po drodze' (od 15. pinu głowicy do diody).
    Wyjscia są dwa: szukać głowicy lub dać tę do naprawy - np. do A.Kulibaby.
    Pozdrawiam.

0
  • #18 01 Mar 2004 14:41
    Jones
    Poziom 10  

Bardzo dziekuję za obszerną i wyczerpującą informację w sprawie mojego Grundiga.
    Postaram sie wymienić całą głowicę.
    Zamykamy temat.
    Serdecznie pozdrawiam
    =Jones=

0