Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System META w Fordzie - dorobienie pilota

deeno207 14 Jun 2008 22:38 8528 22
Optex
    deeno207
    Level 10  
    Mam Focusa z alarmem Meta. Nie mam pojecia jaki dokladnie. Pilot jest w kluczyku. Pewnego razu niefortunnie mi upadl i zostala uszkodzona plytka pilota. Immobilajser dziala ale pilot juz nie. Chcialem dorobic zamiennik w ASO ale powiedziel ze pierwszy raz widza taki rodzaj klucza z pilotem, nie dziwie sie auto pochodzi z Włoch. Czy jest szansa dorobienia pilota? Jak programowac? POMOCY!!!

Moderated By sharp:

Scaliłem dwa tematy Kolegi, bo zaczął robić się bałagan.

• Optex
    Zmacio
    Level 26  
    Zrób zdjęcia płytki pilota z obu stron i tu wstaw.
    User removed account
    User removed account  
    deeno207
    Level 10  
    Oto widok płytki z obu stron. Płytka uszkodzona jest przez grot kluczyka. Jak wspomniałem immojbilajser działa, po naciśnięciu przycisków przycisków kontrolka też świeci ale niestety pilot nie działa.System META w Fordzie - dorobienie pilotaSystem META w Fordzie - dorobienie pilota
  • Optex
    Zmacio
    Level 26  
    Trochę mi zeszło, ale mam trzy wiadomości.
    1. Jest to pilot od alarmu GT, a nie Meta.
    2. Brakuje w nim dwóch elementów. Oba to diody. Jedna z nich to zenerka, a druga na 90% 1N4148.
    3. Nigdy mi się nie udało wpisać takiego pilota do centrali alarmowej. Powód jest taki, że procedurę wpisu uruchamia się sprawnym pilotem, a ja na stole zawsze mam jednego, który nadaje ale nie ma go w pamięci centrali.
    Deeno jeśli faktycznie upadek spowodował niedomaganie pilota, to są duże szanse na jego uruchomienie.
    deeno207
    Level 10  
    Przeczytalem wczesniejszy temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic325647.html I rzeczywiscie moglbym sadzic ze to GT. Przyciski na pilocie to strzalka na jednym a na drugim nie ma akurat nic, sie zgadza. Opisane funkcje pilota tez. Syrenka jest w centralce wiec to wersja kompaktowa. Po otwarciu malej klapki sa opisane w temacie switche. Wiec dlaczego na kuleczku przylepionym na przedniej szybie z dioda led od alarmu napisane jest META SYSTEM? Pilot jest fabryczny bo na drugiej stronie ma wytopiony znaczek forda. Co do uszkodzenia plytki, bylem u goscia co naprawia piloty i rzeczywiscie stwierdzil ze moze brakowac dwoch elementow (bo ida dwie sciezki),ale nie naprawi bo nie wie jakich. Synchronizowac chyba nie bedzie trzeba bo po nacisnieciu przyciskow na pilocie dioda sie swieci (zreszta przed upadkiem dzialal bez zarzutu). Spróbuje go dac do goscia podpowiadajac jakie diody brakuje( z podanych informacji ) i dam znac jakie rezultaty. Pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

Skontaktowalem sie z czlowiekiem ktory moglby mi go naprawic ale stwiedzil ze bez fotki takiego samego pilota nie da rady. Chodzi tu o odtworzenie sciezki. Wiec pozostaje mi szukac podobnego pilota:cry:
    deeno207
    Level 10  
    Poszukuje pilota gt 82 txc, lub zdjecia przedniej strony plytki w celu naprawy starego(przebieg sciezek). Może namiary jakiegoś sprzedawcy? Liczy się każda POMOC
    rafcio363
    Level 30  
    Co to za wynalazek i w czym problem w lutowaniu ścieżek - zgniły?
  • Helpful post
    rafcio363
    Level 30  
    Wrzuć fotkę obudowy.Robię dziennie po pare pilotów ,więc jak mi sie taki trafi to dam znać :)

Dodano po 1 [minuty]:

Jak to czarna obudowa i dwa przyciski albo trzy i napis ford,to powinienem mieć gdzieś takiego pilota co klient kiedyś nie odebrał.
    deeno207
    Level 10  
    Oto fotki. Pilot typowy dla GT.System META w Fordzie - dorobienie pilotaSystem META w Fordzie - dorobienie pilota
  • Helpful post
    rafcio363
    Level 30  
    Faktycznie wynalazek - pierwszy raz widzę,ale będę miał Ciebie na uwadze jak taki dorwę :)
    deeno207
    Level 10  
    Tez tak każdy mi mówi. Ale nie musi być w kluczyku, tylko aby symbolika na płytce się zgadzała. Rafcio363 spójrz na fotki płytki może Ty coś poradzisz jeśli zajmujesz się naprawą. Pozdrawiam
    rafcio363
    Level 30  
    Ten 8 nóżkowy scalak przy tych zdezelowanych ścieżkach to pamięć 93xx??

Dodano po 1 [minuty]:

Stara konstrukcja obecnie nie stosowana bo wszystko jest na Hcsach więc odtworzenie będzie trudne.
  • Helpful post
    Zmacio
    Level 26  
    Oto fota płytki sprawnej. Kiedy zdjęcie ustawisz tak, że bateria jest na dole to pierwsza z lewej w pionie, to dioda 1N4148 z anodą skierowaną do dołu. Obok niej dioda zenera 5,1 V tak samo skierowana jak ta z lewej.
    deeno207
    Level 10  
    To chyba wszystko co mi jest potrzebne. Tylko jeszcze kwestia synchronizacji
    ale mam nadzieję że nie będzie potrzebna. Zmacio SERDECZNIE CI DZIEKUJE ZA POMOC. POZDRAWIAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    deeno207
    Level 10  
    Rzeczywiście synchronizacja nie była potrzebna. Pilot jest sprawny. DZIEKI WIELKIE ZA POMOC !!!!!!!!!!!!!
    julekza
    Level 2  
    Mam prośbę. Od roku walczę z podobnym alarmem, nie jest wprawdzie w kluczyku tylko w pilocie, ale to to samo. Gościu od którego kupiłem samochód wymienił baterie w pilocie i alarm nie reaguje na pilota. Szukałem w internecie i tylko na jakiejś bułgarskiej stronie coś znalazłem ale bez oczekiwanego rezultatu. Czy ktoś wie jak to diabelstwo uruchomić? :cry:
    julekza
    Level 2  
    Ok, przeczytałem tylko co to znaczy "Należy rozbroić system", wszystko pozostałe zrozumiałem. Na razie nie mogę sprawdzić bo siedzę w pracy ale gdy będę w domu zaraz ruszam do sprawdzenia. dzięki za informacje
    deeno207
    Level 10  
    Wyłączyć kluczykien alarm wtedy led od alarmu powinna świecić bez przerwy. Wylacznik jest na centralce
    julekza
    Level 2  
    Nic nie pomogło, wyłączyłem alarm i przekręciłem stacyjkę (włączyłem zapłon) potem 2 na on i cisnąłem pilota i nic dioda nadal świeci. Pilot raczej działa bo też zapala się na nim dioda.

Dodano po 52 [minuty]:

W komorze silnika mam centralkę na kluczyk i tam są te do przełączania . w samochodzie w tapicerce mam schowaną jeszcze taką mniejszą centralkę z podobnymi symbolami ale bez przełączników. Alarm jest normalnie włączony więc cały czas jest wyłączony kluczykiem bo nie sposób uruchomić silnika, odcina pompę. Teraz przy wyłączonym alarmie kluczykiem, włączyłem stacyjkę ( cały czas wtedy świeci się dioda w samochodzie od alarmu) przełączyłem 2 na on pozostałe są na off i trzymałem przycisk na pilocie ten bez strzałki, i nic, trzymałem do około 4 minut dioda nie zgasła. Gdy naciskam przyciski na pilocie to na pilocie zapala się dioda. w sumie chodzi mi tylko aby ten alarm sterował centralnym zamkiem. Jak nie uda się tego uruchomić to dla chętnego mogę pozbyć się tego alarmu ale sam go będzie chyba musiał wymontować.

Dodano po 30 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 59 [sekundy]:

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

deeno207
    Level 10  
    Jest identyczny jak mój. Miałem nadzieję że zadziała. W moim przypadku synchronizacja nie była potrzebna, więc muszę się uciec do słów Zmacio- post jw z 30 czerwca

Dodano po 1 [minuty]:

A dokładnie punkt 3. POZDRAWIAM