Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia wiatrowa - Magazynowanie energii.

gregor_1980 28 Mar 2011 22:06 36381 33
    seta666666
    Poziom 10  
    ministertornister napisał:
    A najprościej chyba by było podnosić wodę a następnie ją spuszczać jedna pomka wystarczy plus zbiornik może byc oddalony nawet o pare km ważna jest wysokość. Pompka do oczka wodnego podniesie wodę na 12 m . Odległość wydłuży jedynie czas napływu . A w przypadku czestego braku zasilania w pompce ,spływ wody będzie szybszy niż napływ. Ale wydaje mi sie najtańszym rozwiązaniem ponieważ potrzebny jest najlepiej górzysty teren.

Widzę, że Kolega chce zbudować zamiast instalacji sprężonego powietrza domową elektrownię szczytowo-pompową :D oddalenie o parę km?... nie bardzo w to wierzę, bo całą energii pochłonie Ci tarcie (chociaż woda jest mokra ma swoją lepkość)...

co do pomysłu magazynowania energii i postaci sprężonego powietrza, lub nawet spiętrzonej wody to czy uzyskamy 50 czy 20% energii pierwotnej to i dobry wynik bo przecież to darmowa energia, a eksploatacja i inwestycja może okazać się mniej obciążająca portfel niż elektryczna...
    gregor_1980
    Poziom 14  
    Z czasem twierdze że od wiatraków i panel słonecznych lepsza jest biogazwnia. Zamiast samemu przechwytywać energię w postaci wiatru czy światła słonecznego lepiej skorzystać z roślin. Przecież to one rosnąc magazynują w sobie energię która jest uwalniana podczas fermentacji beztlenowej w biogazowni. Najlepsza jest zielona trawa (bo za darom, tylko skosić która jest bardzo dobrym wsadem do biogazowni, do tego trochę nawozu od przeżuwaczy i produkuje się nam biogaz którego większość stanowi metan który można sprężyć w butlach i wykorzystać albo do ogrzewania domu albo paliwo do generatora prądotwórczego.
    lukasz1983lukasz
    Poziom 1  
    Witam.czy ktoś zrealizował jakiś projekt w tym kierunku? Właśnie skończyłem budowę domu i myślę nad czymś takim.
    ronwald
    Poziom 27  
    lukasz1983lukasz napisał:
    Witam.czy ktoś zrealizował jakiś projekt w tym kierunku? Właśnie skończyłem budowę domu i myślę nad czymś takim.

To kwestia wolnych pieniędzy. Fotowoltaikę można rozpatrywać pod warunkiem, że nie gromadzi się energii w akumulatorach, tylko w SEE w tzw układzie pracy na sieć sztywną. To znaczy "akumulatorem" jest sieć elektro - energetyczna.