Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook-pytanie do uzytkownikow

Jabil 10 Lut 2004 11:00 3402 16
  • #1 10 Lut 2004 11:00
    Jabil
    Poziom 12  

Witam
    Chcialbym kupic uzywanego notebooka i zwaracam sie z pytaniem jaka firme/model byscie polecili.Na co zwrocic uwage.Co myslicie o HP Omnibook 6000,czy Fujitsu-Siemens ??
    pozdrawiam

0 16
  • #2 10 Lut 2004 11:44
    stas500
    Poziom 15  

ja proponuje IBM solida konstrukcja reszta wedle potrzeb

0
  • #3 10 Lut 2004 14:29
    Thomaster
    Poziom 19  

Fujitsu -Siemens są dosyć fajne, ale większość z nich ma jedną wadę - źle dopracowaną płytę do zastosowanego mostka południowego. 90% wszystkich usterek w nich to właśnie padnięty south bridge.

0
  • #4 11 Lut 2004 13:30
    Jabil
    Poziom 12  

A co sadzicie o MAXDATA na Athlonie???????????

0
  • #5 12 Lut 2004 09:52
    piochuxl
    Poziom 20  

Trzymaj się z daleka od laptopa na AMD łatwo skopcić procesor a w wyborze pomiń laptopy markowe -po prostu płacisz 70% ceny za znaczek a możesz mieć dużo lepszy i nowszy laptop za tą samą cenę a wręcz za cenę używanego markowego wielokrotnie kupisz nowy no-name z 24 miesięczną lub dłuższą gwarancją a najwarzniejsze jest to że podzespoły(oprócz płyty gł) w nich nie różnią się w ogóle mają one np standartowe napędy.

0
  • #6 12 Lut 2004 10:12
    Tdv
    Poziom 33  

piochuxl napisał:
    Trzymaj się z daleka od laptopa na AMD łatwo skopcić procesor a w wyborze pomiń laptopy markowe -po prostu płacisz 70% ceny za znaczek a możesz mieć dużo lepszy i nowszy laptop za tą samą cenę a wręcz za cenę używanego markowego wielokrotnie kupisz nowy no-name z 24 miesięczną lub dłuższą gwarancją a najwarzniejsze jest to że podzespoły(oprócz płyty gł) w nich nie różnią się w ogóle mają one np standartowe napędy.

Chyba śnisz... Elementy są te same tylko nie te same. Kup sobie laptopa CaliforniaAkszmelc i IBM i zobacz te takie same elementy. Laptopy noname są zanacznie tansze m.in. z powodu innych podzespołów, tzn. zazwyczaj mają zwykłe chipcety, proce i wszystkie urządzenia, które są dobre ale w kompie na stole, a nie w przenośnym. Potem bateria wytrzymu 40 minut (w markowych nawet 3 godziny), a w firmie mamy kilka Californi (niecały rok). Na okrągło się wieszają jak porąbane (nawet 4 razy w ciągu godziny), wszystkie są na gwarancji, po wizycie w serwise poprawia się na 2 -3 tygodnie (wieszają się 2 - 3 razy na 8 godzin pracy).
    BTW to mój prywatny Siemens Mobile Scenic z prockiem PII 300MHz jest bardziej wydajny niż CA z procekiem Cel 700 bo ten drugi jest ciągle przegrzany (ustawiony na max. performens, to tak dla jasnosci) i ciągle mu zmniejsza zegar. Jak do tego dodać te zwisy to...

0
  • #7 12 Lut 2004 15:20
    yarpen2
    Poziom 22  

ja z rok temu kupiłem używaną Toshibę Tecra8000 i jestem zadowolony. Pytasz na co zwrócić uwagę ? Moim zdaniem to zależy do czego chcesz kompa używać... Dla mnie było ważne żeby miał różne rodzaje portów (lpt, szeregowy, USB, IRDA) oraz w miarę duży ekran i dysk.

0
  • #8 12 Lut 2004 16:43
    Rybski
    Poziom 13  

Ja tam mam notebooka Actiny co chyba bardziej podchodzi pod firmy No-name i wcale nie narzekam chodzi jak przeciag coprawda jest z prockiem celeronem 2.4 Ghz ale niema z nim zadnych problemow chodzi po 15-20 godzin dziennie i nic sie z nim nie dzieje no czasami jest ten problem ze mu sie RAM "konczy" i sie wiesza ale to naturalne ze wzgledu ze ma tylko 128MB.

0
  • #9 12 Lut 2004 19:22
    yarpen2
    Poziom 22  

skoro już jesteśmy w temacie laptopów to mam też pytanie:
    czy komuś się kiedyś zepsuła bateria?
    czy można ogniwa litowo - jonowe zastąpić kadmowo - niklowymi ? ( te pierwsze są niedostępne)

0
  • #10 12 Lut 2004 19:33
    picador
    Poziom 33  

odnośnie wymiany barterii - nie jest to prosta sprawa , w laptopach są inteligentne baterie , jeżeli wstawisz nawet taki sam pakiet ogniw do starej elektroniki już bedą błędy o stanie baterii , a nawet batt error ...

a co do laptopów , ja uważam za HP nr 1 pod względem konstrukcji a wiadomo to jest sprzęt który bedzie śmigał w różnych warunkach , mam już 2 latka OmniBooka XE3 z chssis aluminiowym , sprawuje się świetnie a sporo naprawiam i zarwyczaj problem jest w zimnych liutach za złączach i prockach grafiki , zazwyczaj są to laptopy które nie mają chssis alum i płyty są przykręcane do obudowy , a wiadomo jak pracuje taka płyta w przenośnym sprzęcie ... :wink:

fujitsu moim zdaniem to kiszka i nie ma co sobie głowy tym zawracać :wink:

0
  • #11 12 Lut 2004 21:59
    KB
    Poziom 25  

Zgadzam się z Picadorem.
    Też mam HP xe3 i jestem zadowolony.
    Najważniejsze moim zdaniem jest to czy procesor jest z serii MOBILE.
    Bo jeśli nie ,to pobór prądu oraz szybkość komputera jest niska.
    Ja mam PIII 1Ghz Mobile i pięknie śmiga pod Windows XP.

0
  • #12 15 Lut 2004 14:56
    piskor
    Poziom 11  

Od przeszlo pol roku mam Dell'a Inspiron 5100 2,4G 512MB 30GB Radeon 7500 zainstalowalem na nim XP i smiga jak burza zadnych zwisow i innych takich uzywalem na nim .Net'a i innych Visualow nic. Oczywiscie programy sie czasami wala jak to bywa z MS ;) ale komp marzenie. Pozdro

0
  • #13 15 Lut 2004 23:25
    Kondzior
    Poziom 15  

Oj jest roznica jest...
    Poltora roku temu kupilem sobie uzywanego Dell'a CPxH 500 (Pentium 3) i bylem bardzo zadowolony - pol roku temu zmienilem laptopa HP Pavilion ze4400 - podzespolami super - AMD 2200+XP, ale od razu widac ze dell byl exclusive a hp to low end...

Wiec zastanow sie na czym ci zalezy... Jak chcesz korzystac z laptopa od swieta-cokolwiek wystarczy, a jesli chcesz powaznie pracowac - sprawdz wszystko - brak glupiej IRdy lub USB 2.0 moze cie potem wkurzyc

0
  • #14 16 Lut 2004 08:07
    picador
    Poziom 33  

dzisiaj jest USB2.0 , potrzymasz go pół roku, rok i wejdzie w standard port 5 razy szybszy ... fakt porty ważnz rzecz , zawsze można kupić drugiego kompa bo praca na jednym to za mało , nawet gdyby miał full wypas , dużo danych , a wszystkiego nie zgrasz na CD czy DVD-r

0
  • #15 11 Paź 2004 13:32
    kubanczyk
    Poziom 14  

witam
    ja też sie zgadzam z kolegą Tdv i twierdze że markowe laptopy są lepsze i warte swojej ceny.
    mialem kiedys GERICOM Supersonic 1,2GHz 30Hdd 256 RAM i po jakims czasie zaczoł wentylator strasznie hałasować i ze stacji cdrom dochodzily jakies dziwne dzwięki i czasami kopała plyty podczas nagrywania, sprzedalem go i kupilem IBM T23 1GHZ 256 RAM 20 Hdd i uzywam go od około roku i jest o niebo lepszy, cichutki i leciutki, beteria trzyma okolo 2h. polecam firme IBM .

0
  • #16 11 Paź 2004 18:02
    elektryk
    Poziom 42  

Musisz najpierw określić swoje preferencje, czy ma to być komputer przenośny, czy do chowania do szuflady jak przychodzą goście. Pierwsza kategoria, to lekkie i małe komputery (mogą być pozbawione CDROM i flopa) o mały wyświetlaczu, średniej szybkości procesorze. Ta druga kategoria, to komputery z DVD, nagrywarką, procesorem 2GHz, wyświetlaczem 17" itp. Teraz wyobraź sobie jak biegniesz do tramwaju z któryms z tych komputerów, oraz jak się na nich ogląda filmy i prezentacje. Ja postawiłem na lekkiego, małego DELL C400, "do szkoły" jak ulał, ale czasem brakuje mu mocy.

0
  • #17 17 Lip 2005 02:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto