Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor samochodowy+wyłącznik ciśnienowy zwarcie ??

qbanie 15 Cze 2008 13:26 1783 4
  • #1 15 Cze 2008 13:26
    qbanie
    Poziom 2  

Witam !!
    Zainstalowałem w samochodzie kompresor, składa się on z pompki i wyłącznika ciśnieniowego. Niestety nie było wyłącznika na 12v i kupiłem zwykły na 220V. Działa on w taki sposób że powyżej ciśnienia 6bar rozłącza obwód, wiec stwierdziłem ze na 12v też z nim nie będzie problemów. Jednak gdy ciśnienie spadnie poniżej 4bar pompka znowu się włącza... a przynajmniej powinna bo wybija bezpiecznik. Na początku jak to podłączyłem działało 1 dzień i nie było żadnych problemów, aż do czasu jak 1 raz wybiło mi bezpiecznik, teraz dzieję się to prawie za każdym razem. Jest to 30A taki zaleca producent pompki. Instalacje mam zrobioną tak że + idzie do akumulatora potem jest ten nieszczęsny wyłącznik potem bezpiecznik no i pompka. Minus jest podpięty do masy. Bez wyłącznika ciśnieniowego pompka działa można ją wyłączać i włączać i wszystko jest ok. Jest to trochę dziwne bo jeżeli wyłącznik ciśnieniowy się włączy to bezpiecznik się pali tak jakby z opóźnieniem sekundowym. Obwód się łączy pompka wogóle sie nie włącza a po sekundzie pali się bezpiecznik. Jak się go wymieni to znowu napompuje do 6bar i się wyłącza. Proszę o Pomoc! Dziękuje Pozdrawiam, Kuba

0 4
  • #2 15 Cze 2008 13:34
    elektr.sa
    Poziom 15  

albo masz błąd w instalacji,albo w momencie startu na tłoku jest ciśnienie powietrza i nie może ruszyć,powinien być jakiś zawór zwrotny

0
  • #3 15 Cze 2008 18:10
    qbanie
    Poziom 2  

Instalacja jest ok. Kabel idzie prosto do akumulatora a - do masy. Sprawdzałem już nawet przy 6barach jeżeli nie ma wyłącznika ciśnieniowego to da się pompkę włączyć i dalej pompuje, a bezpiecznik się nie pali... Sam tego nie rozumie. Wydaję mi się że przez dużą siłę styku przy włączeniu prądu przez wyłącznik ciśnieniowy może idzie jakieś przebicie... nie mam pojęcia.. Bo jeżeli sam naciskam guzik na tym wyłączniku ciśnieniowym czyli zamykam albo otwieram obwód to wszystko działa, tylko przy wyłączeniu przez spadek ciśnienia się przepala ...

0
  • #4 15 Cze 2008 18:39
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może załączanie poprzez spadek ciśnienia działa nieprawidłowo (za wolno lub nie do końca) i powstaje jakiś łuk na stykach. Spróbuj to zaobserwować. Może dać jakieś kondensatory równolegle do styków. To przecież prąd stały.

0
  • #5 15 Cze 2008 18:56
    piorun7890
    Poziom 18  

Spróbuj dać drugi bezpiecznik taki sam ale przed pompką , a przed wyłącznikiem i zobacz co się będzie działo.

0