Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 2630 (anglik) dzień trzyma bateria

arturbor. 15 Cze 2008 13:35 1904 10
  • #1 15 Cze 2008 13:35
    arturbor.
    Poziom 22  

Witam,

mam nokie z angli 2630 została wgrana polska aplikacja do niej i problem polegał na tym ze bateria nie została sformatowana i trzymała poczatkowo dwa dni a po 2-3 miesiacach trzymała pół dnia. Kupiłem nowa baterie oryginalna Nokii nieformatowana i podłaczyłem zrobiłem pełen cykl formatowania 3x 12h do prawie pełnego rozładowania tzn jak sie telefon pierszy raz wyłaczył z powodu rozładowania baterii to zaczeto ładowanie i po tym cyklu tak samo jest tyle samo trzyma klawiatura nie swieci wyswietlacz nie swieci jesli telefon nie jest uzywany i nie jest kto wie jak eksploatowany bardzo. Co moze byc przyczyna ??

--
    Pozdrawiam
    Boryczka Artur

0 10
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2008 13:40
    jayu0
    Poziom 37  

może masz gdzieś zwarcie.Telefon nie po zalaniu?Na początek kąpiel, delikatne grzanie.Myślę że nie ma sensu flashowac. Jeżeli to nie pomoże to usterka HW.W załączniku schemat

0
    Załączniki:
  • #3 15 Cze 2008 14:19
    arturbor.
    Poziom 22  

Telefon nie był zalany napewno jak kapiel to tylko w serwisie bo ja sobie pewnie z tym nie dam rady a jesli moge wiedziec ile taka kapiel kosztuje szacunkowo??

0
  • Pomocny post
    #4 15 Cze 2008 14:22
    jayu0
    Poziom 37  

jak zaniesiesz do serwisu to oni na pewno jej tylko nie wykąpią ;) usługi GSM trzeba sobie cenić bo trzeba z czegoś żyć i utrzymać biznes ;) myślę 50/70 zł zależy od punktu.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Cze 2008 18:04
    jayu0
    Poziom 37  

tino2003: mam pytanie.Dlaczego wgranie odpowiedniego PMa rozwiązuje problem?Z góry patrząc a temat to można stwierdzić że rozładowywanie baterii wiąże sie z usterka HW a nie SW? Dzięki za odpowiedź.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Cze 2008 18:11
    tino2003
    Admin grupy GSM

PM jest odpowiedzialny między innymi za ładowanie baterii i może być sytuacja, że telefon tylko udaje, że ładuje baterię na full a naprawdę tak nie jest. W tych modelach często po zabawie z softem występuje problem z ładowaniem baterii, np. wpinasz ładowarkę i wyskakuje info iż bateria nie jest ładowana.
    Skoro stało się to po wgraniu softu z językiem polskim to jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie jest to usterka SW i od tego trzeba zacząć.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Cze 2008 18:12
    jayu0
    Poziom 37  

Dzięki za wyjaśnienie. Przyda się na przyszłość ;)

0
  • Pomocny post
    #9 15 Cze 2008 21:24
    Strunawrx
    Poziom 18  

tino2003 napisał:
    PM jest odpowiedzialny między innymi za ładowanie baterii i może być sytuacja, że telefon tylko udaje, że ładuje baterię na full a naprawdę tak nie jest. W tych modelach często po zabawie z softem występuje problem z ładowaniem baterii, np. wpinasz ładowarkę i wyskakuje info iż bateria nie jest ładowana.
    Skoro stało się to po wgraniu softu z językiem polskim to jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie jest to usterka SW i od tego trzeba zacząć.

Owszem zgadzam sie z tym w zupełnosci tino ma racje sam mialem 2 takie przypadki wysypały mi sie 2 egzemplaze tej ze noki nówki ale zaraz po zmianie softu {pierwszy nie obsługiwał ładowarki drugi miał problem z aparatem fofto} pm zalatwił sprawe ale w tym przypadku troche mnie to zastanawia iz jak autor pisze ze sytuacja pojawiła sie po 2/3 miesiacach :?
    powodem wiec krotkiej zywotnosci bateri pocztkowo był zapewne brak formatu :D o jaka aplikacje konkretnie chodziło autorowi :?:

0
  • #10 15 Cze 2008 21:31
    arturbor.
    Poziom 22  

Tino mam pytanie skad jestes bo ja jestem z Mielca i moze udało by sie do Ciebie z tym telefonem zgłosic

0
  • #11 23 Sie 2008 12:51
    arturbor.
    Poziom 22  

Dziekuje za pomoc telefon sprzedany juz wiecej nie bedzie z nim problemu kto inny niech sie martwi Pozdrawiam

0