Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki (kolumny?) wybrać? cena/jakosc=100%

15 Cze 2008 13:57 2310 19
  • Poziom 9  
    Witam! zastanawiam sie nad kupnem nowych głośników! chce zaopatrzeć sie w sprzęt do 1000 pln! Zastanawiam sie tylko czy glośniki za taka cenę rzeczywiście są bardziej wytrzymałe, mniej zawodne! przez 2 lata grałem na parze glosnikow za 300 pln/ komplet! -Omnitronic! jakosc dzwięku słaba ale siła super! teraz dopiero mi padły! czy warto kupic glosniki za 1000 , ? czy nie lepiej kupic glosniki za 300 pln i wymieniac co 2 lata?? jak myślicie??
  • Poziom 35  
    Po 6latach na tych za 1000zł będziesz nadal grał i cieszył się nimi kiedy to te cudo za 300zł będziesz musiał znów kupić i za jakiś czas znowu aż w końcu przyznasz że koniec z tym ciągłym dokładaniem. Do 1000zł jak chcesz mocny zestaw to kup Altusy 300 lub jak ci się uda dostać to ZEUSki tych 2 niczym nie wykończysz a mocy mają 5x tyle co tamte twoje ostatnie.
  • Poziom 27  
    Zależy do czego czy na nagłośnienie czy na dom...

Polecał bym ci coś używanego kupić Najlepiej ELESTERA są na allegro 2x15"+1" za 1600zl naprawdę godne polecenia. Jak koniecznie za 1000zl to znajdź trójdrożne takie kwadratowe. Tez bardzo fajne....
    Kolejny sprzęt do polecenia to HANDBOX. Bardzo podobne do elestr tez 3drozne ale za 1200zl nówki tez na allegro.
    Spokojnie tym zrobisz male bibki. A jak chcesz do domu to tylko Altus albo zeus jak zajeździłeś inne
  • Poziom 9  
    no ja zamuje się organizacją imprez! głównie w lokalach! kolumny ktore używalem dotychczas mialy bass 10 cali i były malutkie! 46 cm wysokości! ale grały glośno! niestety po 2 ostatnich imprezach plenerowych nie wytrzymał glośnik! bylo zbyt cicho za mało basu wiec grałem na dużym maxie! ..było do przewidzenia! :-)
  • Poziom 27  
    to zeus i altus odpada...
  • Poziom 9  
    zgadza sie! tylko estradówki! dostalem namiary na sprzet POWER SOUND!! podobno niezle głośniczki robia! wytrzymale i cenowo przystępne
  • Poziom 27  
    Oszalałeś ??

Powiem krótko kup albo HANDBOX albo ELESTRY. NA Polaudio albo jakieś zagraniczne godne polecenia cie nie stać.
  • Poziom 35  
    Niestety za 1000zł estradowego sprzętu 2 kolumn się nie kupi. Można jedynie szukać używek np LDM
  • Poziom 9  
    zainteresowalem sie handboxami!

HandBox :: LP-252 Mini

BASS 12"+1"Driver / 2-way/250W/8Ohm

w zupelnosci by mi starczyly!! rzeczywiscie za 1000 trudno kupic ale za 1400 wybor juz jest ..nie prawda??
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    To ja standartowo w tym przedziale wykaże sie czymś oryginalnie najlepszym ...w tym przedziale-Fame modele. PS 15-B plastikowe,czyli lekkie Mocne grające wyrównanie całym pasmem spokojnie nagłośnisz tym nie tylko pub ale i plenerówki moc300/600wat 98spl,15" +1,25" driver.cena155Euro. MT-15 oczko wyżej te juz sa wykonane ze sklejki,mogą być jako monitory zastosowane,15" bass mid,plus driver 1,5" 70x70 Horn.300wat 8ohm 97spl.cena 222Euro. X-35 Moje faworyty 2way 15"bass/mid 1" driver 200/400wat 96spl(bez naciągania) cena 139Euro

Jesli w jakims stopniu pomogłem.Wiesz gdzie kliknąć
  • Poziom 9  
    te Fame ciekawe! niestety znalazłem je tylko na niemieckiej stronie! w polsce są normalnie w dystrybucji?? jakoś w sklepach nie widac ich...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A wiesz ze spedycja z Kooln kosztuje mniej niz wysłanie gazety DHL'em nad morze w zakopanego? musicstore.de sprawdz całą oferte ja jestem zadowolony.
  • Poziom 9  
    sprawedze! dzieki!
  • Poziom 43  
    Ale spedycja do Kolonii ( reklamacja) jest spoooro droższa. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Niema co odrazu zakładac ze bedzie taka potrzeba odsyłania.Ja mam ich kolumny od 3lat graja na dobrym wzmacniaczu,reszta podzespołow jest tez doskonała,a wszystko zalezy jak sie je traktuje,tak jak reszte sprzetu.Mozemy jednym głupim ruchem zniszczyc sprzet wart kilozłote a mozemy cieszyc sie najtanszym DIY lata jesli bedziemy sie z tym obchodzic mądrze i z rozwagą moja zasada nic na maxa i nie odrazu.
  • Poziom 43  
    A może Elestry na Beymach? Wg mnie są ok.
    Nr aukcji Allegro: 379007060

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    DjMapet o tych elestrach mówiłem ale to 1600zl mówiłem tez o kolumnach za 1000zl np: 380621996 (3d wiec nie będzie dziury w pasmie a mam sam takie tylko 10 cali średniak i 450W RMS przyjmują od jakiś 200 imprez bez uszczerbku żadnego sprawdzałem cewki nawet koloru nie zmieniły).
    Tylko trzeba pamiętać, że jak się zasili kolumny 200W Kwadratu to każda długo nie pogra...
  • Poziom 9  
    chcialem te Fame
    MT-15 300W/8Ohm, 15" Top, 2-weg jednak nie maja one mozliwosci instalacji na staywach (35 mm) :-(( a jest mi to potrzebne
  • Poziom 21  
    gniazdo do statywu kupisz na allegro za około 10zł. tylko nie wiem czy nie stracisz gwarancji jeśli je zamontujesz...
  • Poziom 10  
    kup używki ldm bardzo wytrzymałe i będą ci grał minimum 3 lata