Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG 26LX1R - źle działa po chwilowym zaniku prądu

bronar 15 Cze 2008 17:57 4353 7
  • #1 15 Cze 2008 17:57
    bronar
    Poziom 1  

Witam,

parę dni temu w mieszkaniu na chwilę zabrakło prądu - dosłownie 1-2 sekundy. Od tamtej pory pojawiły się problemy ze wspomnianym w temacie telewizorem.
    Mianowicie nie reaguje ani na pilota ani na przyciski na obudowie - trzeba go odłączyć z gniazdka zasilania i po ponownym włączeniu przez jakieś 30 minut wszystko działa a po tym czasie znowu nic.
    Na dodatek przez cały czas na grafikach wyświetlanych (np menu, nazwa programu, głośność itd) pojawiło się tak jakby śnieżenie (kropki, paski, odpryski) nie wiem jak to nazwać - jeśli to się przyda do oceny to wrzucę zdjęcia.
    Spotkał się ktoś może z czymś takim, co mogło się zepsuć ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

0 7
  • #2 28 Kwi 2009 15:45
    Pyjo18
    Poziom 2  

Witam! Mam problem również z tym telewizorem, stało się to w identycznych okolicznościach, tyle że od tego czasu w ogóle nie chce się załączyć.. Ktoś ma jakieś rady, sugestie?

1
  • #3 29 Kwi 2009 10:28
    h jaworski
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia zasilacz sam miałem wczoraj podobny problem i zasilacz na szczęście udało się naprawić.
    Zaczął bym od wymiany elek w przetwornicy stand by po stronie pierwotnej i wtórnej.

2
  • #4 11 Lip 2009 14:02
    Bobster
    Poziom 13  

Wymienić wszystkie czy jakieś szczególne ? Troche ich jest :)

0
  • #5 18 Lip 2009 22:27
    Janusz
    Poziom 26  

Czy udało się naprawić te egzemplarze ? Prosze o info.

0
  • #7 19 Lip 2009 00:37
    radsat
    Moderator

Zalecenia serwisowe mówią o wymianie kompletnego modułu PSU (czyli zasilacza), jednakże tak jak koledzy podpowiadają wymień kondensatory w zasilaczu zwłaszcza C221 i C222 (1000uF/10V). Pozdrawiam.

3
  • #8 20 Lip 2009 16:32
    Bobster
    Poziom 13  

Wymieniłem wszystkie kondensatory po stronie wtórnej. Czerwona lampka na płycie głównej (przy wtyczce od zasilacza) zaczęła świecić (wcześniej tylko zapalała się na sekundę i gasła). TV chyba nawet się włączył... ale w dupe dostaje kondensator C208 (35V 680uF)... strasznie się grzeje. Już wcześniej zwrócił moją uwage bo wokoło nóżki z ujemnym biegunem kondensatora zwęgliła się miedź(zauważyłem dopiero przy wymianie kondensatorów)... trzyma sie na włosku ale przewodzi. Przerzucę go na kabelku :) Posiada ktoś schemat tego TV ?

EDIT:
    Wymieniłem ten nieszczęsny C208 i podpiełem na kablu nóżkę wokoło której zwęgliła się część miedzi. Wymieniłem też kondensator po stronie pierwotnej (150uF 450V). I DZIAŁA :)

0