Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 11 Maj 2010 12:39 508283 760
    dawis88
    Poziom 11  
    Zobacz na 2 stronie tego forum raz juz dawalem zdjecie glebogryzarki.
    Gdybys chcial dokladniejsze to pisz. Pozdrawiam
  • IGE-XAO
    zumak
    Poziom 9  
    orientuje się ktoś może jakie są wymiary simeringu na wale napędzającym osprzęt z przodu ponieważ przecieka mi tam olej chyba jest to cześć 180 lub 181 ale nie posiadam instrukcji i nie wiem jakie są wymiary.
    z góry dzięki!
  • IGE-XAO
    dawis88
    Poziom 11  
    Witam.
    180 to kamien a simering to czesc nr 181 o wymiarach 25x47x10
    gacu007
    Poziom 15  
    Witam.Potrzebuje do mf-ki tłoka i pierścieni.Czy zna ktoś z was sklep z częściami do tego ciągniczka?
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    Części do MF 70 prowadzi ''Agromasz" Skierniewice i ''Hortmasz''
    Na allegro jakiś czas temu ktoś miał całe zestawy.
    Pozdrawiam.
    Stanekb
    Poziom 9  
    Witam. Może ktoś wie gdzie można dopaść zwolnice do prac polowych do MF
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    Stanekb
    W tej chwili zwolnice bez opon są wystawione na allegro.Przedzwoń pod ten nr TEL.660-692-817
    wojtalo
    Poziom 2  
    Witam,

Drodzy forumowicze potrzebował bym rysunku lub tez zdjęcia elementu który łączy tz targaniec z kosiarka listkowa a dokładnie mówiąc łącznik kosy z targancem czyli element przenoszacy ruch targanca na kosiarke.

Pozdrawiam,

Wojtek
  • Pomocny post
    dawis88
    Poziom 11  
    Pasek klinowy do kosiarki rotacyjnej żtr-61: 13x975
    Stanekb
    Poziom 9  
    Witaj Krzysiek 7108. Dzięki za numer telefonu, ale okazało się że szukam nie tego. Ja poszukuje raczej jakichś metalowych kół, podobnych do kół występujących przy koparkach , chodzi mi o lepszy "ciąg" chcę ograniczyć "buksowanie". Widze że jesteś w temacie ,może spotkałeś się kiedyś z czymś takim. Pozdrawiam.
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Stanekb
    Orginalnie są metalowe koła które się zakłada do MF 70 jakiś czas temu były na allegro.Trzeba go obciążyć i ograniczysz kopanie sie kół bo jest troszke za lekki.Ja mam pozakładane(jak trzeba) zwolnice koła bliźniacze obciążniki razem ok 30kg i dobrze ciągnie daje rade w prach polowych.
    |bst|
    Poziom 15  
    A jak wygladaja adaptery do blizniakow? Ma ktos zdjecie?
    Stanekb
    Poziom 9  
    Witaj Krzysiek 7108.
    Znalazłem w sklepie Vari obręcze na koła 4.00-8 spróbuje je zamontować, ewentualnie jak piszesz spróbuje go dociążyć.

Dodano po 8 [minuty]:

Witaj Krzysiek7108.
    Znalazłem w sklepie Vari obręcze metalowe na koła 4.00-8, spróbuje je założyć ewentualnie go obciąże.
    Przy takim opielaczu mi "buksuje":
    https://obrazki.elektroda.pl/79_1275330264.jpg
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witaj Stanekb.
    Obręcze na koła dobra sprawa rozwiążą problem napewno pomogą, tylko będziesz musiał prawdopodobnie podnieść kierownice do góry bo bedą chaczyć za mało miejsca .
    Centrum Przyczep
    Poziom 9  
    Szanowni forumowicze!!!
    Jakie macie spalanie w Waszych mf-kach, zakładając że pracujecie na pełnym obciazeniu np. podłączona kosa rotacyjna?
    Pozdrawiam
    Arek
    Stanekb
    Poziom 9  
    Witaj Krzysiek 7108.
    Myśle że rozwiązałem swój problem. Dorobiłem koła ze starego konnego wozu dziadkowego. Za jednym razem porządnie go dociążyłem i poprawiłem przyczepność; już jest po generalnej próbie w polu, idzie jak burzaMikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa
    Do Centrum przyczep; jutro myśle kosić łąke podam Ci wieczorem moje spalanie.
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    Centrum Przyczep
    Arek moja MF-ka przy glebogryzarce pali 1,5l na h nie wiem jak inne mam gaźnik BING.
    |bst|
    Poziom 15  
    U mnie spalanie ~1.2l/h na gazniku BING, kosiarka rotacyjna.
    Grzesio04
    Poziom 9  
    Witam wszystkich posiadaczy MF-ek mam do was pytanie moja mf-ka ma problem z iskrą raz jest a raz niema a jeśli już jest to bardzo słaba w innej kosiarce te same świece dają iskrę a w mf-ce niema powiedzcie mi czym to morze być spowodowane. Muszę dodać że do MF-ki stosuje świece Iskra F 95 Proszę o pomoc.

Z Góry dzięki
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    Grzesio04 musisz dobrać sie do aparatu zapłonowego zobaczyć jak wygląda przerywacz jaka przerwa w jakim stanie są styki. Też za taką iskre raz jest a raz nie ma wine ponosi kondensator który zapobiega iskrzeniu styków przerywacza .Jak to wszystko bedzie sprawne pozostaje cewka zapłonowa.Sprawdź przewodność kabli może gdzieś jest przetarty i nie zawsze łączy.Moim zdaniem w MF-e ISKRA F75 lepiej sie sprawuje od F95
    Pozdrawiam.
    zumak
    Poziom 9  
    witam
    mam pytanie jaka jest przyczyna powstawania czarnego nagaru na świecy?? Moja mf-ka po 10-15 minutach pracy na pełnych obrotach gaśnie lub traci moc i wtedy muszę odkręcić świecę i ja przeczyścić i potem jest w miarę dobrze, czy to wina złej mieszanki(za dużo oleju) czy źle ustawionego gaźnika używam świecy ISKRA F95, czyściłem gaźnik i nic to nie dało
    z góry dzięki za odpowiedzi pzdr
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Możesz mieć za bogatą mieszankę( za duzo paliwa w stosunku do powietrza)wyreguluj dobrze gaźnik, iglice masz na drugim wycięciu od góry aczkolwiek tak samo może być za dużo oleju w paliwie ja daje 1:40,za mała przerwa na świecy czy też dużo nagaru w wydechu blokuje wylot spalin.Olej w filtrze powietrza masz tyle ile powinno być żeby go niezasysał
    Grzesio04
    Poziom 9  
    krzysiek7108 w mojej MF-ce po zdjęciu wiatraka z kołem zamachowym okazało się ,rze rozsypał się klin blokujący to koło aby obracało się razem z wałkiem jak złapało i obróciło to była iskra a jak nie złapało to niebyło wymieniłem klin poskładałem wymieniłem świece na iskra f75 jak poleciłeś i wszystko idealnie śmiga dzięki za pomoc.:PP
    mf-70
    Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z kosiarką mf-70 po przejechaniu małej powierzchni (4xpo 50 m) grzeje się silnik i świeca (robi się na niej nagar) i kosiarka gaśnie. Jak odpocznie i ostygnie wyczyszczę świecę to znów mogę zrobić te same kursy i znów powtórka z rozrywki. Co może być przyczyną??
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    Jeśli świeca ''łapie nagar'' to masz za małą przerwe ustawioną na elektrodach.Powodem nadmiernego grzania się silnika może być wiele przyczyn: uboga mieszanka,regulacja gaźnika składu mieszanki paliwowo-powietrznej,położenie iglicy w gażniku, ustawienie zapłonu,zła świeca zapłonowa...Nie wiem w jakim stanie masz silnik bo jeśli bedzie nadmiernie zużyty też bedzie się przegrzewał .
    MF 70
    Poziom 9  
    Witam

Czy jest gdzieś dostępny wykaz zamienników dla olejów opisanych w instrukcji do mikrociągnika MF 70 ? Pojawiają się tam oznaczenia:

OD 8 olej ciemny (smarowanie listwy tnącej)
    M 6 A (filtr powietrza)
    OAPP 90 H (skrzynia biegów)
    OD 4 (smarowanie części ruchomych przyrządu listwowego)

Czym obecnie zastąpić te oleje ?

I przy okazji - w instrukcji, którą mam (1971 rok) proporcje mieszanki określone są na 1:25. Na Forum większość użytkowników podaje 1:30 a nawet 1:40. Jaki jest prawidłowy skład mieszanki ?
    Grzesio04
    Poziom 9  
    Większość osób leje 1:40 ja mam tak samo opisane w instrukcji nic się z nią nie dzieje więc myślę że to odpowiednia mieszanka używam takiej od 7 lat i wszystko jest OK co do twojego pytania nie mogę ci powiedzieć czy są zamienniki olei używanych według instrukcji MF-ki

Dodano po 6 [minuty]:

Właśnie sobie przypomniałem mam do was pytanie a mianowicie moja MF-ka strasznie szarpała za sznurek podczas zapłonu po regulacji wyprzedzenia jest trochę lepiej ale nadal "odbija" muszę dodać że regulacji wyprzedzenia zapłonu już nie mam i stąd moje pytanie czy można to "szarpanie" zniwelować w jakiś inny sposób???
    MF 70
    Poziom 9  
    W kwestii mieszanki - poprzedni właściciel mojego ciągnika lał 1:30. Ja też tak zacząłem, ale strasznie kopci, a przez to ciężko się nim pracuje. Spróbuję 1:40, może będzie lepiej.

W sprawie smarów i olejów zapytam inaczej - czym smarować listwę kosy, co lać do skrzyni biegów i do filtra powietrza ?

Mój ciągnik ma dwa tłumiki - pierwszy w postaci prostokątnego pudełka przy karterze i drugi okrągły, płaski, połączony z pierwszym stalową rurą, mocowany przed kołami. Większość ciągników które widziałem, ma tylko jeden tłumik, właśnie taki okragły, spłaszczony. Były produkowane dwie wersje, czy to jakaś zmiana konstrukcyjna ? Mój ciągnik jest z 1991 roku.
    Grzesio04
    Poziom 9  
    Nigdy się nie spotkałam z MF-ką z 2 tłumikami co do smarowania "listwę" przelewam obojętnie jakim olejem troszkę gęściejszym byle by była dobrze nasmarowana do filtra powietrza leja olej mineralny w tej chwili nieukiem ci powiedzieć jakiej firmy a do skrzyni biegów olej do skrzyń taki jak do samochodowych.
    krzysiek7108
    Poziom 13  
    Witam.
    MF 70 nowsze modele miały zakładane dwa dłumiki wydechowe,ciszej pracują a co za tym idzie musieli założyć inna obudowę na ciągniczek trochę większą.