Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 04 Dec 2008 22:20 593237 849
    mariusz_ko
    Level 12  
    U mie wi instrukcji jest 14-7 ĆSN 304141 ( czeski błąd kolegi marcina288 ;) ) ja używam świecy od żuka ISKRA F75, taką polecił mi poprzedni właściciel. Jakich wy używacie ? może ktoś wie czy można dopasować jakiś inny aparat zapłonowy, może elektroniczny bez przerywacza ??
    krzysiek7108
    Level 14  
    Witam wszystkich posiadaczy MF-70, czy wiecie jak wygląda zaczep do przyczepki bo w ciągniczku mam, tylko w przyczepce brakuje mi, wdzięczny bym był za fotki, pozdrawiam.
    mariusz_ko
    Level 12  
    Znalazłem coś takiego na czeskich stronach, może Ci się przyda. Jeśli nie to zrobię zdjęcia swojego.
    krzysiek7108
    Level 14  
    Dzięki wielkie za fotki, przydały się. Powiedz mi jeszcze jak skręcasz pod kątem 90 stopni ciągniczkiem, czy nie kładzie się on na ziemię (bo zaczep jest obrotowy), czy zachowuje się tak jak na fotce?
    trans33
    Level 11  
    Mam małe pytanko? Jaki jest stosunek oleju do benzyny według instrukcji?
    krzysiek7108
    Level 14  
    Według instrukcji to nie wiem, ale myślę że 1:30 wystarczy, ja przynajmniej tak stosuję i jest ok.
    marcin288
    Level 11  
    Witam w/g instrukcji stosunek oleju do benzyny wynosi 1:40. W okresie docierania 1:30
    trans33
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź, ja stosowałem 1:25 i moje świece były całe okopcone, co jakiś czas mi wysiadała świeca, mam nadzieję że problem zniknie. Pozdrowienia dla wszystkich.
    trans33
    Level 11  
    Czy ktoś może mi podać symbol świecy do MF-70 jaką się stosuje? Bo według instrukcji świecy o symbolu 14-7CSN304141 nigdzie się nie kupi, a nie wiem jaki jest zamiennik. Stosowałem różne, ale po godzinie pracy padają, są całe okopcone sadzą i brak iskry, wyglądały jakby były za zimne.
    marcin288
    Level 11  
    Witam, ja stosuję świecę Iskra F-80 wcześniej stosowałem Iskra F-95 (od 126p) i też było dobrze. To co piszesz może być też powodem złego ustawienia zapłonu, bądź złego składu mieszanki w gaźniku.
    trans33
    Level 11  
    Dzięki Marcin,będe musiał się wziąć za czyszczenie gaźnika,tylko nie wiem jak się dobrać do ustawienia zapłonu,wydaję mi się że mam przestawiony bo jak zapalam to czasem tak szarpnie sznurek wstecz że o mało palców nie urwie,czy wiesz jak się dodrać do zapłonu?Jak kupiłem ten mikrociągniczek MF 70 to dostałem jakiś ściągacz tylko nie wiem do czego.Z góry dziękuję za podpowiedź.
    marcin288
    Level 11  
    Do transs33 podaj emeil

Moderated By robokop:

ładnie by było wrzucić w/w instrukcję na forum w postaci załącznika, zamiast wysyłać każdemu z osobna; ponadto adres email każdego użytkownika jest pod odpowiednim przyciskiem, dostępnym w treści postu, ( a także w profilu), dlatego uprasza się o nie wypisywanie postów jak wyżej. Regulamin pkt. 10.2, 16.

krzysiek7108
    Level 14  
    Witam. Poszukuję glebogryzarki do ciągniczka MF-70, czy może ma ktoś taką na zbyciu za rozsądna cenę? Pozdrawiam.
    trans33
    Level 11  
    Do kolegi Marcin. Jakbyś mógł to napisz od czego trzeba zacząć i jak dużo silnika trzeba rozebrać. Jakby ktoś miał instrukcję to niech prześle na e-maila plik PDF. Ktoś mi wysyłał, ale nie doszło. Pliki były puste.
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
    Glebogryzarki nie mam, ale mam do sprzedania kosiarkę rotacyjną i listwową oraz przyczepkę do MF70.
    krzysiek7108
    Level 14  
    Witam. Mam małe pytanko, czy zrobił ktoś z frezu do śniegu (pług wirnikowy) glebogryzarkę? Wdzięczny byłbym za fotki i czy dobrze się sprawuje. Pozdrawiam.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja mam zrobioną glebogryzarkę z pługa wirnikowego. W skrócie to jest wycięty ślimak, a na wał przyspawane 4 kwadratowe tarcze, do nich przykręcone są po 4 noże wykonane z resora od prawdopodobnie malucha. Trzeba na wstecznym jechać, wtedy ładnie spulchnia.
    krzysiek7108
    Level 14  
    A może dysponujesz fotkami tej glebogryzarki? Chętnie zobaczę jak to wszystko wygląda.
    mariusz_ko
    Level 12  
    Kolego krzysiek7108 - właśnie taka glebogryzałka pojawiła się na Allegro i jak mi się wydaje jest zrobiona z pługa wirnikowego. Ja mam glebogryzałkę zrobioną z przekładni kosiarki rotacyjnej i wałka od "krajzegi", chyba, ale jeszcze nie miałem okazji jej przetestować w polu.
    grzkasp
    Level 1  
    Witam, mam to cudo dziesięć lat, leję mieszankę 1/50, jeśli źle chodzi proponuję założyć filtr paliwa bo wiesza się iglica.
    maxim08
    Level 11  
    Witam. Posiadam 2 obudowy tego silnika (kartery) 2 magneta (fot.1) i mam sporo częsci do obudowy jak na zdjęciu 2 (zapłon elektroniczny) ale nie wiem co to za sprzęt był a wszystkie części dostałem razem. Wydaje mi się że są od jednego sprzętu ale innej wersji. Może ktoś się z tym zetknął i coś wie na ten temat.
    maxim08
    Level 11  
    Juz wiem co to za kartery, niestety nie jest to ten sam temat. Kartery pochodzą od bliźniaczej firmy produkującej mikrociągnik o nazwie Robi. Myślałem że to inna nowsza wersja MF-70 ale jednak nie.
    ozoboss
    Level 2  
    Witam wszystkich! Od niedawna posiadam ciągniczek MF 70 i niewiele wiem na jego temat, dodam jeszcze, że niemam żadnego osprzętu dlatego interesuje mnie jak są zrobione narzędzia typu: pług, glebogryzarka i kultywator? -Bardzo prosił bym o zdjęcia ;). Mam jeszcze mały problem z gaźnikiem, ponieważ jest on od WSK-i 125, czy będzie on na nim chodzić, czy raczej będzie potrzebny oryginalny [ewentualnie, gdzie można takowy zdobyć?]? Bardzo prosił bym o odpowiedź na forum lub maila oraz zdjęcia narzędzi na maila. [hayabusa93@o2.pl]. Za pomoc z góry dziękuje ;).
    dawis88
    Level 11  
    Witam! Kolega prosił o zdjęcia glebogryzarki to załączam link:
    Glebogryzarka spisuje się super, natomiast pług nie jest oryginalny, jest to prawdopodobnie do traktorka terra i MF nie radzi sobie zbyt dobrze, pług chyba jest za duży do niego lub jest źle ustawiony.
    byks1488
    Level 11  
    Właśnie znalazłem taką glebogryzarkę na Allegro.
    JacolZet
    Level 2  
    Witam
    Niedawno kupiłem ciągniczek z przyczepą i chciałem połączyć jedno z drugim w zestaw ,ale czegoś przy ciągniczku brakuje i nie wiem jak to "coś" wygląda.Po bliższych oględzinach znalazłem na spodzie traktorka cztery gwintowane szpilki i zapewne to do nich jest to "coś" przykręcone.
    Prosiłbym o przesłanie zdjęć lub rysunków tego elementu ,a może ktoś ma ten element do odsprzedania.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam użytkowników MF-70
    krzysiek7108
    Level 14  
    Witam cie kolego. Zaczep do ciągniczka MF 70 kupisz w ''Agromasz" Skierniewice razem z bolcem wsadzanym od dołu, pozdrawiam
    dawis88
    Level 11  
    Mozesz tez cos takiego sam wykonac z blachy o gruboszi okolo 10mm lub jakiegos plaskownika. Jesli chcesz to moge jutro porobic jakies zdjecia z bliska i podesłać. Pozdrawiam
    byks1488
    Level 11  
    Witaj JacolZet masz tu zdjęcie zaczepu, przepraszam za jakość :)

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć do czego jest żółty kabel na zdjęciu ? W moim ciągniczku on najzwyczajniej sobie wisi...
    krzysiek7108
    Level 14  
    Witam.byks 1488 u mnie żołty kabel jest od oświetlenia podłącza się wtyczke od przyczepki do gniastka które znajduje sie w ciągniczku
    dawis88
    Level 11  
    Sorki ze dopiero dzis ale wczoraj nie dalem rady tu sa fotki.
    pzdr.

Dodano po 1 [minuty]: