Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 01 Feb 2012 18:10 601976 851
lampy.pl
    rydzez
    Level 10  
    Czegoś takiego to chyba nie ma. Ale nie przejmuj się, ja na mechanice się nie znam, a tym bardziej na fachowym nazewnictwie części i też się zabrałem za naprawę mfki - części zamawiałem w Skierniewicach w agromaszu, a tam siedział na telefonie bardzo kompetentny gość, który chyba niejedną mfkę rozebrał na części. Jak mówiłem mu coś w stylu "taki dzyngs, który wygląda tak i tak, i znajduje się tu i tu a w instrukcji ma numer ten i ten", to wiedział o czym mówię :)
  • lampy.pl
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    Bardzo dziękuje koledze rydzez za pomoc dzwoniłem do agromaszu w Skierniewicach
    rzeczywiście odebrał gość co się zna na rzeczy jak wytłumaczyłem o co mi chodzi to od razu wiedział jaka to część. Dziękuje bardzo i pozdrawiam.
    rydzez
    Level 10  
    Głowica splanowana, założona, wydmuchów nie zauważyłem- z przodu dmucha tylko jednostajnie wentylator, wtedy dmuchało pulsacyjnie, więc zakładam, że z głowicą jest dobrze. Ale wystąpił kolejny problem - co chwilę strzela coś bardzo głośno w tłumiku - co to może być i przede wszystkim jak temu zaradzić?
    krzysiek7108
    Level 14  
    Ustaw zapłon albo klin zerwało na kole
  • lampy.pl
    krzysiek7108
    Level 14  
    Tak, za wentylatorem jest przykrecone magneto
    mirek_35
    Level 10  
    Witam. Jestem posiadaczem Mf 70 od 15 lat posiadam dużo osprzętu na zbyciu i części. Poszukuję kosiarki listowej lub samego napędu. Naprawiałem kosiarki tego typu przez wiele lat. Jeśli ktoś ma problem niech pisze to może mu pomogę .
    mirek_35
    Level 10  
    przemoo17 wrote:
    Witam mam pytanie czy nie mial by ktos z panstwa na sprzedaz dowch kol do MF 70????

Mam do sprzedania kola zwolniczki z zapadkami oraz kola metalowe dorabiane by ciagniczek mial leprzy uciąg
    krzysiek7108
    Level 14  
    czarnaszynszyla
    Nie wiem czy zauważyłeś ale ta glebogryzarka to jest moje dzieło, ta część zaznaczona na fotce bardzo prosto sie rozbiera (orginalna część od frezu do śniegu); rozkrecasz, odbiespieczasz, wybijasz i tyle. szerokość glebogryzarki to 75cm.
    Tomek_J84
    Level 2  
    Witam, chce wymienić kabel do świecy i nie wiem od której strony się za to zabrać.Proszę o jakieś wskazówki.
    mirek_35
    Level 10  
    Wymiana kabla do świecy.Zdjąć rozrusznik odkręcić nakrętkę na wale, zdjąć zabierak rozrusznika ,odkręcić następną nakrętkę i ściagaczem ściągnąć koło zamachowe(bez ściągacza lepiej tego nie ruszaj. Można go kupić w Skierniewicach koszt 50zł a jest to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy do mf 70)Trzeba odkręić zaplon , zdjąć i kabel wykręcić z cefki.
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    krzysiek7108
    Bardzo dziękuje za pomoc, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi czyje to dzieło (glebogryzarka), ja też mam frez do śniegu i też planuję przerobić na glebogryzarkę.
    Tomek_J84
    Level 2  
    Dzięki za pomoc w wymianie kabla do świecy. Ale bez ściągacza ani rusz
    mirek_35
    Level 10  
    Witam. Mam na zbyciu parę przystawek do mf 70 dmuchawę do śniegu z dorobionymi nożami do glebogryzarki.glebogryzarkę do ukończenia, spych do śniegu, kosiarkę rotacyjną , koła zwolniczki z zapadkami(ciągniczk jedzie 3 razy wolniej i ma większą moc) przyczepkę , dorobione koła metalowe , pług ,brony , kultywator, oszczędność koła gumowe 12 idealne do orki (koła są z felgami nowe) zaczepy do ciagniczka mf 70.U mnie to tylko zalega a ja z tego nie korzystam . Mam też wiele części które zauważyłem są poszukiwane . Interesuje mnie wymiana na kosiarkę listwową lub sprzedam tel 516042906 możliwy transport jestem mobilny. Zadzwoń to może bedę przejeżdzal w pobliżu.
    Tomek_J84
    Level 2  
    witam mam problem z iskrom jak ocieram samym kablem to jakaś iskra jest, a jak założę świece to nic niema( wymieniłem kabel na nowy, fajka jest dobra)
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    mirek_35
    może kolega wrzucić zdjęcia tych wszystkich przystawek?
    mirek_35
    Level 10  
    Witam.Jeżeli masz problem z iską w mf 70 jest to chyba największy problem spotykany w tych ciagniczkach . Żeby odpalał iskra musi być mocna . iskra musi przeskoczyć jak zakręcisz ręką za koło wętylatora . sprawdz najpierw platynki i przetrzej papierem i ustaw przerwę robi się to przy zdjętym kole wętylatora może nie być przerwy na platynkach wal letko posmarować olejem (potrzebny ściągacz)Jeśli to nie pomorze to spalona cewka zapłonowa(cewki nie da się sprawdzić miernikiem) koszt 200zl proponuje przerobić na zaplon elektroniczny a iskra będzie taka że konia zabije (cewka od fiata akumulator od skutera kable wylacznik ja tak robilem)

Dodano po 12 [minuty]:

Szukam kosiarki listwowej do mf 70 .Może ma ktoś na sprzedanie.
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    krzysiek7108
    Witaj mam pytanie odnośnie glebogryzarki jaka jest grubość i długość noży, gdzie można je kupić.
    krzysiek7108
    Level 14  
    czarnaszynszyla
    Noże są orginalne od glebogryzarki Terra Vari
    Możesz je dostać na allegro albo Skierniewice

Są na allegro- Vari Terra Glebogryzarka
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    Dziękuje bardzo za pomoc.
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z MF-ką, jak jest zimna to nie chce zapalić, odkręcę świecę dam troszkę benzyny to zapali bez problemu jak się nagrzeje to ciepła potem pali. Gaźnik czyściłem tylko nie wiem czy dobrze ustawiony, jak go dobrze ustawić? zapłon dobry iskra jest. Proszę o pomoc!!!
    mirek_35
    Level 10  
    Witam. Pamiętaj zawsze by odpalić mf 70 trzeba ją przelać aż paliwo się przeleje gaznikiem. Wyczyścić kranik i bak paliwa . Wymienić świecę i fajkę . Jeśli to nie pomorze wymień symeringi na wale . W filtrze powiertrza musi być olej taki jak lejesz do benzyny (mixsol) do znaku na oslonie( taki rowek ).Nie używać oleju od pił. Mieszanka paliwa ma minimalnie dymić dymić jak odpalisz . Na 5 l - 0,30 l oleju. Ja stawiam na świecę , lub fajkę.(sprawdz na nowej świecy) A co do gaznika kup sobie kąplet naprawczy (dysze pod iglicę, zaworek, plywak , iglicę, dyszę paliwa) około 60zl w Skierniewicach a gaznik 250zl
    czarnaszynszyla
    Level 10  
    Witaj mirek_35
    Bardzo dziękuje za pomoc wyczyściłem wszystko ale nic nie pomogło, wymieniłem simeringi na wale jak ręką odjął zapaliła za pierwszym razem, wszystko działa tylko nie rozumie mieszanki paliwowej na 5l paliwa 3 setki oleju? to nie za bogata mieszanka? w instrukcji pisze 1:40. Jeśli możesz to podaj schemat podłączenia zapłonu elektronicznego który przerobiłeś i jakie potrzeba części. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    Stuxnet
    Level 9  
    Ja robie mieszanke w ten sposób:
    Do 5L paliwa dolewam 100ML Oleju. Mój dziadek tak robił i działała jak nowa. Również sam obliczyłem jaka jest najlepsza opcja i według mnie ta proporcja jest najlepsza przy dużych obrotach. Pamiętam raz jak kumpel wujka dolał do benzyny zbyt małą ilość oleju i zatarł mu się silnik. To była katastrofa.
    Używam tego oleju.
    Mikrociągnik MF-70 budowa
    Mam dużo części do tego, ale w zimie dmuchawa do śniegu sprawdza się znakomicie, raz ojciec odśnieżał plac gdy było 67cm śniegu. Dawała radę.

W następnym sezonie postaram się dodać video MF70 w akcji, a w tym roku może koszenie trawy. A tymczasem życzę miłego dnia.
    rydzez
    Level 10  
    Stuxnet, w takim razie dajesz proporcje 1:50, a w instrukcji jest 1:40. Dajesz więc mniej oleju, niż mówi instrukcja. Nie boisz się?
    Stuxnet
    Level 9  
    Cześć rydzez, no tak daje o litr benzyny mniej, właśnie nie wiedziałem że w instrukcji pisze 1:40. Ale kosiarka ma juz kilka dobrych lat i na proporcji 1:50 nigdy nie było z nią żadnych problemów, działa sprawnie. Więc nie mam się raczej czego bać, ale spróbuje popracować na proporcji 1:40 zobaczymy jak się wykaże.