Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 25 May 2014 21:37 593207 849
    Andrzej Dz
    Level 10  
    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
    Jestem posiadaczem Mfki i mam z nią ostatnio problem. Zrobiłem w zimie taki pólkapitalny remont, tzn bez wymiany łożysk na wale i robienia szlifu gdyż nie było takiej potrzeby, a poza tym powymieniałem uszczelniacze, odświeżyłem układ zapłonowy jak i konkretnie wyczyściłem gaźnik. Wszystkie uszczelki oczywiście nowe, regulacja zapłonu i pierwsza próba, odpalił ładnie za pierwszym razem lecz teraz nie chce sie wkrecać na obroty, strzela jednocześnie w gaźnik i wydech. Jeśli załapie to chodzi jak marzenie, reaguje na gaz przy każdych obrotach i ładnie wypala świecę na brązowo ale za chwile zaczyna znowu prychać i strzelać. Czy może ktoś mi podpowiedzieć co mam zrobić i gdzie zaglądać żeby uporać się z tym problemem? Z góry bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
    adrbru
    Level 2  
    jajo28 wrote:
    Jako,że mam całą MFke w częściach postanowiłem sobie przygotować żarówkę do wychwycenia rozwarcia styków przerywacza. Wszystko fajnie tylko, że czy są rozwarte czy zwarte to żarówka cały czas świeci... Jak sprawdzę przejście jak na foto to jest przejście a chyba nie powinno. Początkowo chciałem zakupić nowy przerywacz, ale ten co tu jest jest izolowany względem siebie. to tak ma być? Dodatkowo cewka oświetleniowa ma przebicie, ale ona akurat nie jest mi potrzebna.

Witam
    Mam dokładnie taki sam problem. Czy to normalne ?
    Niby MF'ka chodzi i daje iskrę ale mam problem z zalewaniem świecy i szukam wszędzie gdzie się da.

Mam pytanie co do gaźnika a mianowicie od strony filtra powietrza są w gaźniku 2 otworki (ok. 4mm średnicy) . Jeden z nich prowadzi do iglicy a drugi jest zaślepiony czy tak powinno być ?
    Andrzej Dz
    Level 10  
    Ja także miałem problem z ustawieniem zapłonu na żarówkę. Pomogło odłączenie kondensatora i podpięcie się tylko do styków. Żarówka będzie się zapalać i gasnąć wtedy kiedy styki będą się zwierać i rozwierać. Innego sposobu nie próbowałem. Pozdrawiam.
    nek
    Level 12  
    Sprawdź czy ten kondensator nie jest przebity , bo dla prądu stałego nie powinien zwierać do masy. Zakładam że wiesz jak to sprawdzić / połączyć żarówke z kondensatorem , z jednym biegunem baterii , drugi biegun do żarówki / jeżeli zaświeci to jest do wymiany. /wszystkie elementy szeregowo / . nek.
    adrbru
    Level 2  
    Tak też zrobiłem (odłączyłem cewkę i kondensator). Pytanie/problem w tym czy to normalne że tak jest (kondensator niby sprawny i cewka też).

Mam cały czas problem z "dzikimi" obrotami jak się rozgrzeje (dostaje samozapłonu). Na wolnych też nie chodzi jak trzeba i świeca cały czas mokra.
    Sprawdzałem wszystko po kolei gaźnik czyściłem z 10 razy i to samo. Silnik po remoncie (szlif, nowy tłok i pierścienie, łożyska uszczelniacze, dysze pływak zaworek itp.). Może mam nie taki poziom paliwa w gaźniku (ustawiłem tak aby nie zalewało) - nie znalazłem nigdzie konkretnych wartości. Sam już nie wiem. Spróbuje zmienić ciepłotę świecy. Ostatecznie to wymienię chyba gaźnik ale raz to spory wydatek a poza tym nie ma pewności że coś to da.
    matixx
    Level 11  
    Witam
    Polecam elektroniczny moduł zapłonowy. Z cewki świetlnej ładowanie aku przez mostek prostowniczy. Chodzi jak marzenie od 3 lat do zapłonu nie zaglądałem trzeba czasem aku podładować po dłuższej przerwie.
    Andrzej Dz
    Level 10  
    matixx wrote:
    Witam
    Polecam elektroniczny moduł zapłonowy. Z cewki świetlnej ładowanie aku przez mostek prostowniczy. Chodzi jak marzenie od 3 lat do zapłonu nie zaglądałem trzeba czasem aku podładować po dłuższej przerwie.

matixx czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tego modułu?
    adrbru
    Level 2  
    Witam ponownie.
    Mam pytanie czy między gaźnikiem a cylindrem jest jakaś tulejka/kryza ?
    Czy to było tylko przy starych gaźnikach BING a przy Jikov już tego nie ma ?
    adamo70
    Level 10  
    Witaj.Zgadza się,kryza jest tylko przy Bingu,Jikov juz tego nie ma.A czemu pytasz?Pamiętaj że musi być uszczelka.
    adrbru
    Level 2  
    hmm.. a już miałem nadzieje że mi tej kryzy brakuje i dlatego nie mogę sobie poradzić z tymi obrotami. No nic będę szukać.
    Greg0111
    Level 1  
    Witam Wszystkich forumowiczów. Ponieważ stałem się ostatnio nowym użytkownikiem MF 70, mam pytanie.
    Czy ma ktoś do sprzedania przyczepkę do tego wehikułu, oraz gdzie można nabyć uszczelkę do kranika paliwa?.
    Czy może ktoś już zmagał się z kranikiem paliwa i wymieniał uszczelkę lub cały kranik , prosiłbym o info.
    Pozdrawiam
    marius223
    Level 2  
    witam w tym roku zrobiłem remont silnika wymienione zostały uszczelniacze łożyska cylinder po szlifie i nowy tłok , kondensator i przerywacz.Nadal jednak nie mogę się dogadać z moją mfką mianowicie drastycznie zużywa swiece zapłonowe jak przed remontem tak i po dwie trzy godzinki pracy i świeca do wyrzucenia zapłonu już bardziej się nie da przyspieszyć bo zaczyna wyrywać sznurek , proszę o porady ,używam różnych świec z każdą dzieje się to samo ,myśle o zmianie zapłonu na elektroniczny już ktoś tu o tym pisal ,proszę o dokładniejsze wskazówki z góry dziekuje
    Pozdrawiam
    zibq
    Level 28  
    Byłoby trochę łatwiej jakbyś napisał co się z tymi świecami dzieje, że nadają się do wyrzucenia? Napisz jakie świece próbowałeś i co się z nimi dzieje.
    jajo28
    Level 12  
    Witam. Dysponuje może ktoś rozłożeniem/przekrojem przekładni kątowej od kosiarki ZTR-61? Jakoś nigdzie na necie nie mogę znaleźć :( Nawet czeskie google nie pomagają.
    marius223
    Level 2  
    swiece są czarne od nagaru jest go cieniutka warstwa lecz po oczyszczeniu i ponownym zakręceniu do silnika nie można go już uruchomić natomiast jak wkręce nową to odpala za pierwszym razem i pracuje jak trzeba przez dwie trzy godzinki czasem dłużej ale zawsze konczy się tak samo , używałem swiec iskra od 75 do 95, bosha oznaczen nie pamiętam , ngk, champion ,no dużo próbowałem wynik ten sam :(
    marius223
    Level 2  
    sprzedam przewracarkę taśmową do mf 70
    waldekwss
    Level 1  
    witam
    z tego co się zorientowałem posiadam cześć do ciągnika MF-70 i potrzebuje ustalić ile jest ona warta?
    Mikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa
    adamo70
    Level 10  
    Witaj,dobrze ustaliłeś,jest to skrzynia od Mf-ki,zastanawia mnie tylko ta piasta na jednej stronie osi,nie jest oryginalna.Co do ceny,wiadomo jak to mówią-wszystko jest warte tyle,ile ktoś chce za to dać.Dla mnie ok,200 zł.(tyle mógłbym za to dać max.Jeśli Chcesz sprzedać Daj znać.)Pozdrawiam.
    krauzer
    Level 2  
    jajo28 wrote:
    Witam. Dysponuje może ktoś rozłożeniem/przekrojem przekładni kątowej od kosiarki ZTR-61? Jakoś nigdzie na necie nie mogę znaleźć :( Nawet czeskie google nie pomagają.

Również szukam danych technicznych ztr-61. Posiadam samo kosisko z nożem bez przekładni. Będę ją adaptował do ciągniczka jednoosiowego nibbi mak16 który ma dwie prędkości WOMu 540 i 990 obr/min. Potrzebuję dobrać przełożenie przekładni kątowej (wstępnie planuje zakup przekładni z siewnika o przełożeniu 1:1) i dobór koła pasowego na przekładni. Może wie ktoś jaka jest nominalna prędkość obrotowa pracy noża tej kosiarki?
    adamo70
    Level 10  
    Niestety,też nie posiadam nic na temat kosiarki rotacyjnej,(w instrukcji jaką mam,nawet nie wspomniano nic na jej temat,jest za to listwówka).Pewnie do ZTR-ki jest osobna książeczka?Co do obr.nominalnych-trudno powiedzieć,ja eksploatuję zestaw MF+ rotacyjna,świetnie się sprawdza nawet na niższych obrotach-w gęstej trawie normalne,że potrzebuje większych obrotów.W książce jest podane,że obroty wału napędowego,to 700 na minutę,przy3500obr.silnika.
    mirek_35
    Level 10  
    Witam .Mam do sprzedania ciagniczek mf 70 z narzędziami . woj mazowieckie Płock 516x042x906

Dodano po 5 [minuty]:

Poszukuję kosiarki listwowej do mf 70 lub zamienię na inny osprzęt do tego ciągniczka .Posiadam ; przyczepki kosiarkię rot. spych, zwolnice,zamiatarkę orginał,dmuchawę do śniegu. 516x042x906
    adamo70
    Level 10  
    Witajcie,obecnie poszukuję opony 3.50-12 do przyczepki(może komuś zalega niepotrzebna).Nie musi być idealna,aby była cała.Potrzebuję też rączkę ręcznego,może stopki i pedał hamulca nożnego-chcę zbudować liska na oryg. kołach przyczepki z hamulcami.Będzie też potrzebne siodło,ale to najmniejszy problem.Proszę o info na forum.
    Herbal
    Level 1  
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mf 70, maszyna nie jest pierwszej młodości i wygląda na to że poprzedni właściciel jej nie oszczędzał. Pracowałem nią tylko kilka godzin (pracowała w miarę normalnie, obroty były stabilne ale po pewnym czasie świeca przestała dawać iskrę) więc trudno jest mi w pełni ocenić jej stan techniczny. Co waszym zdaniem należało by wymienić od razu a co sprawdzić przed sezonem wiosennym.

Czy jest na forum jakiś użytkownik mf z okolic powiatu chodzieskiego, wągrowieckiego, czarnkowskiego? Z chęcią nawiązałbym kontakt w celu wymiany doświadczeń.
    mariusz_ko
    Level 12  
    Troszkę późno, ale może się komuś przyda.
    zdjęcie zrobione w sklepie Agromasz w Skierniewicach, za zgodą właściciela. Myślę , że nie będzie miał nic przeciw :) .
    Pozdrawiam użytkowników MF-ek .
    Potrzebuję kołnierz między skrzynią mf a silnikiem diesla Kama 178 ma może ktoś coś takiego ?
    karibu
    Level 2  
    Witam
    Poszukuje do MF 70 glebogryzarki (tej przerobionej z frezu) ewentualnie przekladni bez noży. Mail kalbim(at)o2.pl
    pozdrawiam
    Karibu
    rzepek86
    Level 10  
    to mój pierwszy post może ktoś wie z czego jest pierwszy tłumik do tego mfa a moźe takie wychodziły i gdzie można taki kupić...?
    adamo70
    Level 10  
    Witaj-oba tłumiki są oryginalne,ta wersja z dwoma jest już nowsza(nie wiem dokładnie kiedy je wprowadzono?),myślę że po roku 90.Kupić można na pewno w Hortmaszu w Skierniewicach.Z którego roku masz Mf-kę?