Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 30 Mar 2015 20:35 593240 849
    rzepek86
    Level 10  
    Mój traktorek jest z 90 roku, jestem ciekawy czy ciszej chodzi z dwoma tłumikami i czy moc dużo spada?
    adamo70
    Level 10  
    Czyli masz z 90 r, ale z jednym tłumikiem. Ciszej chodzi na pewno, po to są dwa - co do spadku mocy, to nie sądzę aby (jeśli w ogóle) tracił dużo. Mój jest z 84r, nigdy nie zastanawiałem się nad montażem drugiego tłumika. Pozdrawiam.
    rzepek86
    Level 10  
    Mikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa
    MF 70 bliźniaki z przyczepki od dzika koszt kół 80PLN OLX z piastami od przyczepki :)
    kuba5997
    Level 2  
    Interesują mnie wymiary ciągniczka dokładnie jego maksymalna szerokość i rozstaw osi. Czy rozstaw osi jest węższy niż 60 cm? Czy zmieściłby się w kanale o szerokości 65 cm?
    jajo28
    Level 12  

Szerokość to jakieś 490mm. Panowie mojej MF-ce coś brakuje mocy. Walczę z gaźnikiem ale zbytnio nic to nie daje, mogę go wyregulować tak, aby ładnie wchodził na obroty, pracuje stabilnie, ale coś słaby jest. Moc sprawdzam przez zaparcie łyżki o murek, dwójka, gaz i powinien w miejscu kręcić a lekko zakręci i zgaśnie. Silnik po remoncie, tj wymiana łożysk, uszczelniaczy, ogólnie pojęty szlif cylindra na wymiar naprawczy itp. Nie wiem już co mam z tym zrobić, jakieś pomysły?

edit:

Myślałem, że pomoże zmiana dyszy głównej na mniejszą bo ciągle miał zbyt bogatą mieszankę, wywaliłem z ciekawości dysze i zaślepiłem jej mocowanie, więc dysza była "0", zapinka iglicy na najwyższym położeniu a i tak chodzi tak samo, świeca ciągle mokrawa jest. Nie wiem czy ja coś źle robię czy ten gaźnik się nadaje jedynie do wymiany, jest to jakiś tani Jikov robiony w chinach.
    rzepek86
    Level 10  
    U mnie tez był spadek mocy i poluzowaną miałem śrubkę od komory sprężania, dokręciłem i wszystko gra. :)
    jajo28
    Level 12  
    Ja mam 40x62x8. Co do poprzedniego postu to mam wszystko szczelne, podokręcane.
    rzepek86
    Level 10  
    To nie wiem co to może być. :( A ktoś zna wymiar uszczelki za sprzęgłem i czy to oring? Czy simering? Bo ostatnio w okolicy sprzęgła pojawił się olej z przekładni.
    jajo28
    Level 12  
    W skrzyni biegów siedzi tam simmering 40x52x7 tylko ciężko go wymienić, ja musiałem zrobić prasę do ponownego wciśnięcia kosza sprzęgła :) Poleci ktoś jakiś gaźnik tak do 200-250zł? W ogóle się coś sensownego w takiej cenie kupi?
    rzepek86
    Level 10  
    dzieki za informacje :) a gaznika nie wiem bo mam orginalny i wciaz dziala :)

Dodano po 4 [minuty]:

tu moje 2 filmiki ;)
    nr. 1
    nr.2
    Stuxnet
    Level 9  
    Jajo28

Skad dokladnie jestes? Ja mialem problem z gaznikiem, przy koszeniu ciagle wskakiwal na wysokie obroty i gasl. Rozbieralem gaznik, czyscilem, co sie okazalo w srodku gaznika zostal uszkodzony metalowy "pret" nr 66 w instrukcji. Kupilem oryginalny gaznik nowy z Czech, wyczyscilem bak paliwa, dziala jak nowy, pracowalem godzine bez zadnych usterek I problemow.
    jajo28
    Level 12  
    W obecnym ukręciłem jakimś cudem śrubę reg powietrza. Dodatkowo widziałem, że rozpylacz jest pęknięty, tak to bywa widać z Jikovami made in china :) Przeglądałem oferty czeskich sklepów i sprzedają same zamienniki oryginalnych Jikovów. Zastanawiam się nad Bingiem SLH 1/19/118, w Skierniewicach takie sprzedają za 307zł. W obecnego nie zamierzam już inwestować. Ten Jikov to był taki jak od jawek, z komorą pływakową z boku. Mieszkam koło Torunia.
    Bazyl20
    Level 2  
    Witam jestem posiadaczem mf-70 lecz po zimie traktorek stracił iskrę co może
    być powodem ??? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Bazyl20
    Level 2  
    Czyli co ??? Bo ja jestem troche zielony w tych sprawach.
    adamo70
    Level 10  
    Witajcie, czy jest ktoś w stanie podać mi dokładne oznaczenia cylindra i tłoka MF-ki? Chodzi mi o to, czy ozn. 1A cylindra, oznacza nominał, czy nadwymiar, ewentualnie może ktoś się orientuje jakie oznaczenia mają kolejne nadwymiary?
    aiwwa
    Level 9  
    Poratuje ktoś rozrusznikiem-starterem? Albo wie od czego można dopasować tak żeby pasował?
    grzelu
    Level 11  
    Cześć. Myślał ktoś nad rębakiem świdrowym podłączonym na wałek do MF'ki?
    jajo28
    Level 12  
    Panowie czemu na oświetleniu bez obciążenia mam 18-19V? Podłączone mam szeregowo dwa halogeny H3 6V po 10W i świeci aż miło he he. Magneto jest oryginalne Boscha 6V 17W bo sprawdziłem przed chwilą, cewka oświetleniowa po prostu jest jakaś z instalacji 12V czy jak?
    krauzer
    Level 2  
    Witam ponownie.
    Projekt wyremontowania i zaadoptowania kosiarki Agrozet jicin żtr-61 do mojego ciągniczka NIBBI Mak16 zakończony :)
    dziękuję jajo28 za pomocne dane!

Oto pierwsze testy z wczoraj:

muszę podciągnąć pasek bo teraz się trochę ślizga i będzie szła jak burza;)
    pozdrawiam!
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Potrzebuję kilku informacji nt MF70:

- czy do pługa wirnikowego konieczny jest reduktor obrotów (przystawka)?

- czy była produkowana oryginalna glebogryzarka? Jest pewne zamieszanie informacyjne w tej kwestii...

- czy ma ktoś jakiś katalog, instrukcję z opisem przystawek (lub inne materiały na temat akcesoriów a najlepiej z dokładnymi rysunkami)?

Tak btw. czy może ma ktoś do sprzedania: zwolnice, reduktor obrotów, pług (np obrotowy),
    adamo70
    Level 10  
    Szczerze powiedziawszy też nie wiem,czy musi być reduktor do odśnieżarki,ale raczej tak.Co do glebogryzarki,faktycznie jest zamieszanie,ale tak -są oryginalne.Jeśli chodzi o katalog,instrukcję do osprzętu,to też chętnie bym nabył-mam tylko do ciągniczka(chętnie zamienię,może być chociaż do kosiarki ŻTR61).Pługi adoptują od zestawu Terra,ale jak to działa,nie wiem-myślę że MF-ka jest za lekka.Z tego co piszesz wnioskuję,że pług wirnikowy masz-więc spróbuj bez reduktora(tez jestem ciekawy,chociaż nie posiadam dmuchawy).
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Co do reduktora to wydaje mi się że to służy tylko do zmiany kierunku obrotów.

adamo70 wrote:
    Pługi adoptują od zestawu Terra,ale jak to działa,nie wiem-myślę że MF-ka jest za lekka.Z tego co piszesz wnioskuję,że pług wirnikowy masz-więc spróbuj bez reduktora(tez jestem ciekawy,chociaż nie posiadam dmuchawy).

Co do reduktora to wydaje mi się że to służy tylko do zmiany kierunku obrotów.

Terra wcale nie są cięższe. Więc pług po adaptacji powinien pasować.

Co do pługa wirnikowego to jeszcze nie mam. Robię rozeznanie w temacie, ciągnik kupię być może już jutro. Noże do glebogryzarki mam nowe, kupiłem cały zestaw z firmy IZAMOT.

BTW jak ktoś chce to właśnie w Izamocie (spółka w likwidacji) wyprzedają np komplety noży (zestaw 6x4 za 280zł), obudowy do glebogryzarek (swoją 90cm wyrwałem za 100zł) i inne narzędzia. Jeśli ktoś chętny to dam namiar
    adamo70
    Level 10  
    Zgadza się,reduktor służy do zmiany obrotów,tylko po co przy dmuchawie jest on potrzebny,skoro na wstecznym śniegu i tak raczej się nie usuwa?Ja mam MF-kę z rotacyjną,na wstecznym wyrzuca trawę w drugą stronę,co nie przeszkadza(przynajmniej przy koszeniu).Terra jest cięższa,po to są dodatkowo obciążniki,jest też wyższa(prześwit),co nie znaczy że nie da się zaadoptować tegoż pługa(oryginalnych do MF raczej nie ma?Ja mam porównanie,bo mam też Terrę.Jak Masz okazję,to kupuj MF-kę,sprzęcik naprawdę świetny.Wrzuć fotki glebogryzarki,od czego ona jest oryginalnie,i Daj namiary na tę firmę.Pozdrawiam.
    Andrzej Stachurski
    Level 21  
    Zakłady Motoryzacyjne "IZAMOT" Sp. z o.o. w upadłości
    ul. Wójtowska 159 IŁŻA , tel 48-616-31-20, 500-264-818
    Można zadzwonić lub wyszukać na OLX
    b-wojtkow
    Level 2  
    witam jestem tu nowy i sledze cały ten temat. Dzisiaj chciałem zrobić ala dyfer w mf70 lecz poległem na samym początku zabirając się za to ponieważ okazało się że felgi w mf70 są z żeliwa lub z dużą domieszka węgla, w każdym bądz razie są kruche i nieda się cokolwiek przyspawać. A pomysł był taki ,że wytne 1,5cm długości w feldze pozostawiając cypel służący za odbój, klina wywalam i dokręcam to tak by koło się obracało. Przeglądając całe te forum nikt nie wspomniał o wykorzystaniu tych felg i teraz wiem dlaczego.

Edit