Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 30 Dec 2016 22:21 593207 849
    jajo28
    Level 12  
    Trzeba otworzyć skrzynie biegów, wyjąć wałek i ściągnąć kosz sprzęgła razem z łożyskiem i simeringiem. Łatwo to nie schodzi... kosz musiałem wciskać na prasie, termicznie tylko łożysko wchodziło.
    Kaziu007
    Level 11  
    Najlepiej przed ściągnięciem tego kosza podgrzej go dobrze ponieważ tam jest duże pasowanie bez żadnego klina i podczas ściągania może pęknąć. Warto przy okazji sprawdzić jak wygląda pierścień grafitowy i przeczyścić tarczki sprzęgła. Gdy będziesz miał już rozpołowioną skrzynie wymień też simeringi osi kół ponieważ jeżeli jeszcze z nich nie kapie to wkrótce zacznie. W razie pytań pisz to postaram się odpowiedzć.
    mario17_1989
    Level 10  
    Witam! Kupiłem protoplaste tego ciągniczka Gutbrod mf70 wszystko to samo.
    Moj ma problemy ze sprzęgłem już brak regulacji tarcze pewnie do wymiany .
    Ile tarcz przychodzi i co należy wymienić jeszcze przy tej operacji?
    Jakie tarcze i gdzie najlepiej kupić?
    Pozdrawiam
    Kaziu007
    Level 11  
    Tarcze pewnie będziesz miał dobre A ujechany pierścień grafitowy. Tarcze tylko dobrze wyczyść I odtłuść I powinno być dobrze.
    mario17_1989
    Level 10  
    Gdzie taki pierścień dostane dobrej jakości nie chcę tego rozbierać dwa razy.Dzieki z odp. pozdr
    pszczola71
    Level 8  
    [quote="marcin288"]Witam, ja mam instrukcję, przerobiłem na wersję elektroniczną więc mogę bezpłatnie przesłać. Zainteresowani niech piszą i podają email to wyślę.

Witam czy mógł byś podesłać mi również instrukcje. pszczola71(malpa)wp.pl. Z góry dzięki
    Adzyo
    Level 11  
    Witam też poproszę o instrukcję na maila adzio22(malpa)gmail.com
    rogerege
    Level 11  
    Witam
    Czy sam ciągniczek zmieści się w kombi? Czy raczej przyczepka?
    rogerege
    Level 11  
    Dziękuję, jeszcze dopytam jaka waga?
    piotr1367
    Level 2  
    [quote="pszczola71"][quote="marcin288"]Witam, ja mam instrukcję, przerobiłem na wersję elektroniczną więc mogę bezpłatnie przesłać. Zainteresowani niech piszą i podają email to wyślę.

Jeśli jeszcze można to też proszę o instrukcję. piotrmit(malpa)poczta.onet.pl
    wojtekg1983
    Level 6  
    witam wojtekbwp(malpa)o2.pl też bym prosił o instrukcję
    rogerege
    Level 11  
    Ta instrukcja się zaczyna od 66 strony? czy coś mi nie pobrało?
    mf 70 mati
    Level 2  
    Witam mam problem zerwała mi sie linka od szarpaka i nawinąłem sprężynę ale po szarpnięciu i tak spada i wszystko się zacina fakt sprężyna już jest po przejściach kupić nowa i będzie ok?
    2 rzecz to zapale i po paru chwilach gaśnie i świeca jest mokra ale jak by była brudna od oleju zassało z filtra powietrza? bo była odpalana jak była trochę przechylona
    Paz 71
    Level 8  
    Witam zostałem szczęśliwym posiadaczem tego cuda po paru godzinach spędzonych nad uruchomieniem doszedłem do wniosku że przydał by się rozruch elektryczny . Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje mi się zamontowanie rozruszniko - prądnicy jak w starych samochodach Niemieckich. Rozwiązało by to problem szarpaka i ładowania akumulatora . Moje pytanie brzmi czy ktoś próbował takiego rozwiązania a jeśli tak to z jakim skutkiem. Ogólnie to moje pierwsze doświadczenia z MF-70 są bardzo pozytywne :P
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie, próbował ktoś samodzielnej regeneracji wału korbowego? Interesują mnie niezmiernie symbole łożysk igiełkowych korbowodu i sworznia.
    Kaziu007
    Level 11  
    Wydaje mi się trochę nie opłacalny interes kiedyś sam szukałem człowieka powiedział mi 200zł za części I 150zł za robociznę. Teraz mam już wiele używanych wałów i nowych do Terra Vari i MF 70. Zadzwoń na pewno się dogadamy 693746553. Pozdrawiam
    neo360
    Level 1  
    Witam, proszę o pomoc, może ktoś z użytkowników kosiarek MF 70 by mi powiedział gdzie można kupić najtaniej kosę do tej kosiarki, śruby wpuszczane 140 cm,. Ogólnie na necie są ale ceny są naprawdę porażające, około 150 zł, może ktoś znalazł patent w postaci od producenta, czy ze sklepu czeskiego, czy może podchodzi z innego modelu, proszę o pomoc
    baciar44
    Level 10  
    Witam. Zakupiłem miesiąc temu kosiarkę MF-70 .Okazuje się że na gaźniku oryginalnym sporo pije. A kosze tylko trawę. Słyszałem że istnieje możliwość zamiennika. Czy ktoś wie jaki to gaźnik potrzebny, gdzie go szukać, Jakie sa jego oznaczenia typ.
    wrezel13.
    Level 2  
    Witam neo360, Aktualnie pękło mi kosisko i znajomy z kombajnu mi dociął. Tam są ponoć 4-ro metrowe. Od spodu trzeba przeszlifować główki nitów i ze starego kosiska przełożyć 4szt. prowadnic górnych, no i je zanitować do listwy. Aktualnie czekam na nity, pewnie jutro dotrą.
    wrezel13.
    Level 2  
    c.d. Nóż od kombajnu się sprawdził. Było jakieś ze 3 godz. ręcznej roboty z roznitowaniem, szlifowaniem główek nitów od spodu, zanitowaniem nożyków z prowadnicami, ale działa narazie bez zarzutu, ok. 50 arów skoszone).
    tmbmrpa7
    Level 9  
    pankla2 wrote:
    Cześć
    Ja też mam ciągniczek MF-70 ale wał się zatarł i jest do remontu.
    Czy ktoś wie gdzie można kupić do tego części takie jak wał tłok i niekoniecznie cylinder.

Zależy skąd jesteś ale części są dostepne w Nowym sączu na ulicy zielonej teren RHSP
    Ja tam kupuje wszystko
    Marenia3
    Level 6  
    Dzień dobry. Czy jest ktoś kto posiada instrukcje obsługi i katalog części do mf70 w pdf? Jeśli tak to prosiłbym o wysłanie na e-mail bellwood21(małpa)op.pl Z góry dziękuję bardzo.
    adversus
    Level 32  
    Marenia3 wrote:
    Dzień dobry. Czy jest ktoś kto posiada instrukcje obsługi i katalog części do mf70 w pdf? Jeśli tak to prosiłbym o wysłanie na e-mail bellwood21(małpa)op.pl Z góry dziękuję bardzo.

Kolego wysil się trochę i przejrzyj temat, jest w kilku miejscach tego tematu i w różnych wersjach (między innymi PDF )
    wojtek1234321
    Level 35  
    Marenia3 wrote:
    Co trzymaja te trzy małe nakrętki?

Nie jestem całkowicie pewien, ale chyba koło magnesowe iskrownika.
    Marenia3
    Level 6  
    Tak mi sie właśnie wydaje. A czy nie wiecie gdzie dostane ściągacz do tego, albo od czego pasuje?

Dodano po 34 [sekundy]:

Tak mi sie właśnie wydaje. A czy nie wiecie gdzie dostane ściągacz do tego, albo od czego pasuje?