Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 29 Aug 2018 12:03 593207 849
    adamo70
    Level 10  
    Witam. Tak, te śrubki mocują magneto do wentylatora. Ściągacza jeśli nie kupisz "gotowego" (ja dokupiłem kiedyś osobno, nie z ciągniczkiem), daj dorobić. Przeglądnij neta, może akurat się coś trafi? W razie potrzeby mogę podać wymiary oraz skok gwintu, a czy podpasuje od czegoś innego - szczerze powiedziawszy wątpię.
    adamo70
    Level 10  
    Nie wiem,czy widziałeś taki ściągacz,ale najprościej wygląda on tak: rura najlepiej grubościenna,w środku gwint (np.M16) ,na drugim końcu gwint zewnętrzny (strona którą wkręca się w koło wentylatora),wg. instrukcji to M40,a skok gwintu x1,5. Długość całego ściągacza 85 mm.Dobry tokarz,zrobi Ci to z jednego "kawałka" materiału (mam na myśli całość włącznie z sześciokątem na klucz,aby wkręcić ściągacz w koło wentylatora).Mam nadzieję,że w miarę jasno to wytłumaczyłem?
    Marenia3
    Level 6  
    adamo70 wrote:
    Nie wiem,czy widziałeś taki ściągacz,ale najprościej wygląda on tak: rura najlepiej grubościenna,w środku gwint (np.M16) ,na drugim końcu gwint zewnętrzny (strona którą wkręca się w koło wentylatora),wg. instrukcji to M40,a skok gwintu x1,5. Długość całego ściągacza 85 mm.Dobry tokarz,zrobi Ci to z jednego "kawałka" materiału (mam na myśli całość włącznie z sześciokątem na klucz,aby wkręcić ściągacz w koło wentylatora).Mam nadzieję,że w miarę jasno to wytłumaczyłem?

Dziękuję.
    mariusz_ko
    Level 12  
    Może się jeszcze komuś przyda, rysunek ściągacza wentylatora MF70.
    Mikrociągnik MF-70 budowaMikrociągnik MF-70 budowaMikrociągnik MF-70 budowa

Dodano po 39 [minuty]:

Kolego baciar44 jeśli jeszcze jeszcze interesuje Cię gaźnik do MF 70 to prócz czeskich wystepowały jeszcze gaźniki BING o oznaczeniu 1/23/8.
    Mam mf-kę z taki i takim gaźnikiem, oszczędności nie widzę :-) , może na Bing równiej pracuje, ale to subiektywne odczucie. Z Bingiem miałem problemy z pływakiem , gdyż nie jest mosiężny tylko z jakiegoś tworzywa i mi tonął w paliwie... Kupiłem inny pływak i teraz spuszczam ( lub wypalam) paliwo z gaźnika jak będzie dłużej nie używana.
    Spalanie ok 1,5 l na h benzyny.
    Do Paz 71 , jak chcesz rozrusznik to zamontuj silnik Kama 178 z rozrusznikiem, nawet były takie MF-ki oryginalne z tym silnikiem ,ale chyba bez rozrusznika elektrycznego.
    Mam tak przerobioną i prawie same zalety: łatwy i pewny rozruch( w zimę też), spalanie ok 0,6l/h, cichsza praca. Wady: mniejsze obroty silnika i co za tym idzie prędkość i obroty wałka, większe drgania całego sprzętu.
    mitlex
    Level 6  
    Jakiś sposób na ściągnięcie koszyczka sprzęgła?
    luiz937
    Level 10  
    Panowie może ktoś naprawiał reduktor obrotów do tego ciagniczka, kupiłem za grosze cały wirnik z tym reduktorem ale stoi na łożyskach reduktor jak oni to upchali tam niewiem jak to ugryźć wyjąłem pierścienie zabespieczajace dostałem się do uszczelniaczy wyjąłem ale dalej niewiem co robić
    mitlex
    Level 6  
    Masz na myśli przekładnie zmieniającą obroty ?
    mitlex
    Level 6  
    Jeszcze tego nie rozbierałem ale znam kogoś kto Ci pomoże. Wejdź na stronę http://www.mikrociagniki-agromasz.pl zadzwoń do nich to jest serwis z częściami do tych ciagniczkow. Ja gdy nie raz czegoś nie wiedziałem to chętnie pomagali. Myślę że jak będą mieli do tego schematy to Ci wyślą.
    luiz937
    Level 10  
    Napisałem do nich Emil, mieszkam niedaleko w weekend do nich podjadę dzięki za pomoc
    mitlex
    Level 6  
    Odnowiłem logo na przednim zderzaku z MF 70. Trochę zabawy ale coś tam wyszło. Nie jest to oryginał ale jest identyczny.
    Pozdrawiam fanatyków.
    Kaziu007
    Level 11  
    Teraz kolego jakaś drukarnia co ładnie je wydrukuje i na odnowione ciągniki jak znalazł. :)
    mitlex
    Level 6  
    Potrzebuje rozmiaru naklejek na masce MF 70 pomoże ktoś i zmierzy ładnie wymiary tych naklejek ?
    jerzyz
    Level 2  
    Witam, mam problem (jeden z wielu) przy "ożywianiu" MF70.
    Kupiłem linkę gazu, która po stronie gaźnika ma poprawne zgrubienie, a po drugiej jest gładka.
    Natomiast z konstrukcji dźwigni gazu wynika, że powinna mieć też zgubienie - poprzeczny walec o średnicy 6mm i wysokości 3,5mm.
    Czy może dźwignia gazu nie jest oryginalna?
    mitlex
    Level 6  
    Nie jest to oryginalna rączka do gazu.
    Na zdjęciu masz oryginal
    zapalonymajsterkowic
    Level 7  
    Witam wszystkich ;)
    Mam taką prośbę do was, chodzi mi o pług do śniegu do mf70, a dokładnie o mocowanie tego pługa, jak to wygląda? Może ktoś ma jakieś zdjęcia z budowy albo coś podobnego
    mitlex
    Level 6  
    U mnie takie jest mocowanie, jak wrócę z roboty to wyślę Ci więcej zdjęć

zapalonymajsterkowic
    Level 7  
    no właśnie o takie mocowanie mi chodzi :) poproszę o te zdj, bo przymierzam się do zrobienia właśnie takiego spychu.
    U Cb daje rade MF-ka czy się kopie bo ja mam zrobione opono-gąsienice i jak narazie idzie jak burza
    mitlex
    Level 6  
    Ja osobiście jadę na bliźniaku. Dotoczone mam dwie takie ośki, szpilki 10,9 twardosc przenoszące napęd i jest okej.
    Później podeślę Ci zdjęcia
    Mikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa

Dodano po 6 [minuty]:

Jak możesz to podeślij mi zdjęcie twojego wynalazku