Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 27 Aug 2021 19:21 593519 849
IGE-XAO
  • IGE-XAO
    mitlex
    Level 6  
    Czy ma ktoś rysunek techniczny tulei i wałka łączącego silnik 4t (na bazie gx160) do MF70?
    Poniżej zdjęcie poglądowe.

Mikrociągnik MF-70 budowa Mikrociągnik MF-70 budowa
    mariusz_ko
    Level 12  
    Kiedyś przerobiłem swoją MF na silnik diesla. Trzeba w odpowiedniej odległości połączyć dwa kołnierze: silnik - skrzynia, potem na wale silnika zamocować w odpowiedniej odległości sprzęgło. Rysunek kołnierza do skrzyni niżej. Do silnika możesz znaleźć od producenta - jaki sobie wybierzesz, będziesz miał tam rozstaw śrub i typ wykonania wału, przykład niżej. Najlepiej dobierz taki wał jak w MF, załóż oryginalny kosz sprzęgłowy, trzeba będzie pewnie tylko jakąś tulejkę. Mam tak w mojej Diesel i działa. :-) Powodzenia.

• IGE-XAO
    mitlex
    Level 6  
    A tak z ciekawości jaki silnik diesla tam założyłeś
    mariusz_ko
    Level 12  
    Zamontowałem diesel chiński typu 178f. Wychodziły też oryginalne MF z takim silnikiem 😁. Chciałem taki by ograniczyć spalanie, teraz ok 0,5l na godzinę, brak jakichkolwiek problemów z rozruchem - kupiłem z rozrusznikiem eklektycznym 😜. Ale są też wady ... Chodził mi też po głowie GX160, ale nie było wtedy z rozrusznikiem ( głównie żonie potrzebny) a i teraz trudno dostępny.
    mariusz_ko
    Level 12  
    Może się komuś przyda. Instrukcja jak przerobić MF do silnika GX160 lub podobnych. Nie ma co prawda wymiarów, ale w tym wykonaniu nie za bardzo potrzebne :-)
    https://youtu.be/VB5JZMIdRLs
    wojtekpiec123
    Level 1  
    pszczola71 wrote:
    marcin288 wrote:
    Witam, ja mam instrukcję, przerobiłem na wersję elektroniczną więc mogę bezpłatnie przesłać. Zainteresowani niech piszą i podają email to wyślę.

Witam czy mógł byś podesłać mi również instrukcje. pszczola71(malpa)wp.pl. Z góry dzięki

Witam mogę prosić o przesłanie instrukcji. wacek.robwoj(malpa)gmail.com dziękuję i pozdrawiam.
    bogumilrygiel
    Level 1  
    Co do remontu silnika jesteś w stanie zrobić to sam. Warunkiem jest, że będziesz miał kogoś kto zrobi ci dobrze "szlif" cylindra (drugi lub trzeci). Następnie dobierzesz tłok i pierścienie i resztę części w Skierniewicach. Jest trochę zabawy ale instrukcja budowy i katalog części jest w necie a możesz się pobawić i rozbierając rób zdjęcia. Sam tak robiłem i jest wykonalne. Zrobiłem silnik (drugi szlif) i skrzynię biegów. Fachowców odwiedziłem kilkunastu, ale nie wiedzieli ile brać za robociznę. Pozdrawiam
    Paz 71
    Level 8  
    Ja robiłem silnik i skrzynie biegów posiłkując się tylko instrukcją obsługi i katalogiem części, ale nie każdy czuje się na siłach i potrafi to zrobić. Z tym, że ja wymieniłem tylko łożyska i uszczelniacze, cylindra nie było potrzeby ruszać. Jeżeli masz trochę wiedzy i zdolności możesz się zabrać za to sam budowa jest prosta.