Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 15 Jun 2008 19:23 593237 849
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam, od kilku dni jestem posiadaczem cuda jak w temacie. Potrzebowałbym garści informacji na jego temat, fajnie by było gdyby ktoś miał rysunki złożeniowe zarówno silnika jak i skrzyni biegów, ewentualnie instrukcję obsługi. Potrzebowałbym również rysunek/fotkę zaczepu do narzędzi, ponieważ u mnie go brakuje i bym sobie dorobił.
    Może ewentualnie fotografie samodzielnie wykonanych narzędzi do w/w "traktora" ?
    Pozdrawiam.
    marcin288
    Level 11  
    Witam ja tez jestem nowym posiadaczem mf 70 mam go wraz z kosiarka listową. Posiadam instrukcje obslugi

Moderated By Błażej:

Więc proszę wkleić tu skany z instrukcji lub skontaktować się z kolegą robokopem za pomocą PW.

pankla2
    Level 1  
    Cześć
    Ja też mam ciągniczek MF-70 ale wał się zatarł i jest do remontu.
    Czy ktoś wie gdzie można kupić do tego części takie jak wał tłok i niekoniecznie cylinder.
    robokop
    Szczerze mówiąc to wiem tylko tyle że ponoć w Tczewie jest jakiś serwis, ale w googlach nie wiele na ten temat. Części takie jak gaźniki, tłoki i inne sprzedaje na allegro. Jeśli trzeba to mogę dać kontakt. Co do zatartego wału - raczej nie trzeba kupować nowego, zakłady trudniące sie obróbką silników (szlify itd) zregenerują bez problemu, wyjdzie sporo taniej.
    gregor_er1
    Level 1  
    witam mam problem z uszczelnieniem silnika na wale z obu stron sa simeringi które sa opisane ale w instrukcji obsługi są tez podkładki bez podania wymiaru nazwane po czesku -tesnici podlożka, vymezovaci podlożka, czy ktoś się z tym spotkał i może mi pomóc
    e-mail : ankoryl(malpa)neostrada.pl
    Artur Masti
    Level 2  
    Witam - zaciekawieniem czytam Wasze posty. Od kilku lat posiadam MF-kę ( bardzo wdzięczna maszynka- jeśli dbasz o nią i jakość paliwa) widzę że nie jestem jedyny. Posiadam kilka "narzędzi" na zbyciu - za rozsądną cenę. Ale też poszukuję - a mianowicie oryginalnej przyczepki - może być bez skrzyni. Do realizacji mojego pomysłu potrzebna jest rama, zawieszenie, mocowanie i siedzisko - jednym słowem przyczepka bez skrzyni stan obojętny. Byle nie w formie plastycznej rdzy..

Dodano po 3 [minuty]:

Dla zainteresowanych posiadam "nadmiarowo" kosiarkę rotacyjną, pług prosty, - to jest kompletne i gotowe do pracy. Natomiast jako części - Kosiarkę listwową - 140cm tj:przekładnię i osobno listwę prowadzącą. Służę ew.zdjęciami.
    kd
    Level 12  
    Jeśli interesuje Cię przyczepka do MF 70, to aktualnie oferuje ją na Allegro gość ze Starych Babic (koło Warszawy). Ja też posiadam od jakiegoś czasu taki ciągniczek i poszukuję wszelkich informaci na temat osprzętu typu pług, kultywator, a szczególnie sposobów ich mocowania do ciągniczka
    przemog685
    Level 11  
    A ma ktoś jakąś poradę jak najszybciej zdemontować głowicę? Jakąś instrukcję...
    robokop
    przemog685 wrote:
    a ma ktoś jakąs porade jak najszybciej zdemontować głowic jakąs instrukcję ....

Jak nie wiesz jak zdemontować głowicę w prostym silniku dwusuwowym to może zleć to komuś innemu ?Musisz wpierw odkręcić gaźnik i tłumik, a potem 4 śruby głowicy i gotowe.
    przemog685
    Level 11  
    Tak wiedziałem że ktoś tak napisze, jak nie potrafisz i tak dalej, a Ty kiedyś ściągałeś głowicę, czy nie z FM-70 bo jak chcę ją wyjąć to blokuje obudowa, może jak ktoś kiedyś demontował już to głowicę włożył odwrotnie, tzn. użebrowanie po jednej stronie jest wyżej i to właśnie przeszkadza w jej wyjęciu.

Dodano po 3 [minuty]:

A to może mi ktoś jeszcze poradzi jak zdemontować cylinder...
    matixx
    Level 11  
    Musisz zdjąć wiatrak. Następnie odkręcić obudowę.
    W instrukcji obsługi jest rysunek przyrządu do demontażu wiatraka.
    W moim silniku gwint był mocno zaklepany i wiatrak bez przyspawania uchwytu był nie do zdjęcia. Ma ktoś wiatrak na zbyciu?
    przemog685
    Level 11  
    a mam jeszcze pytanko a śruby do których przykreca się głowice nie wykręca sie ??? wtedy moża by było główice zdjąc bez problemu zdjąc to bez problemu
    Ama ktoś tą instrukcję obsługi bardzo bym prosił i nie wiem co to za przyżąd bez niego się nie obejdzie ????

Dodano po 2 [minuty]:

a wiatrak możesz kupić chyba ze nie chcesz wydawać kasy i mieć jakoś za darmoche
    wladyslaw27
    Level 2  
    witam ja tez jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż urządzonka jakim jest mf 70. Bardzo bym był wdzięczny za uzyskanie dostępu do instrukcji obsługi i budowy tegoż cudeńka. mam również pytanie dlaczego moja machina dostaje bardzo wysokie "dzike" obroty przy dłuższej pracy
    marcin288
    Level 11  
    Witam, ja mam instrukcję, przerobiłem na wersję elektroniczną więc mogę bezpłatnie przesłać. Zainteresowani niech piszą i podają email to wyślę. Mam jeszcze pytanie: czy na ktoś na sprzedaż dobry gaźnik do tego mikrociągniczka?
    wladyslaw27
    Level 2  
    Witam.z góry dziękuje za wysłanie instrukcję ,można przesłać na woladyslaw.sarnowski(malpa)wp.pl Mam małe pytanie, ostatnio pracowałem około 4 godziny i nie mogłem machiny zgasić ,nawet jak fajkę zdjełem to dalej chodziła ,dopiero jak kranik zakręciłem to zgasła.co to morze być?
    tomaszgad
    Level 2  
    witam!
    MAM PROBLEM!
    po dosłownie paru minutach koszenia moja kosiarka traci moc i gaśnie, świeca jest czarna, był regulowany gaźnik i nie wiem co dalej.... na początku jak kupiłem kosiarkę od "uczciwego handlarza" z nowego sącza obroty też dawały czadu , były raz wysokie raz niskie.. nie wiem co w tym jest???.
    matixx
    Level 11  
    Jak założyć bliźniaki do kosiarki?
    sebek2
    Level 1  
    Powinny być do kół takie spcjalne przydłużki. :D Raczej bez nich się nie da nic zrobić, chyba że dorobić je samemu. :D
    robokop
    tomaszgad wrote:
    witam!
    MAM PROBLEM!
    po dosłownie paru minutach koszenia moja kosiarka traci moc i gaśnie, świeca jest czarna, był regulowany gaźnik i nie wiem co dalej.... na początku jak kupiłem kosiarkę od "uczciwego handlarza" z nowego sącza obroty też dawały czadu , były raz wysokie raz niskie.. nie wiem co w tym jest???.

Przyczyn może być kilka, przytarty tłok, zużyty cylinder wraz z tłokiem i pierścieniami -ogólnie brak kompresji. Dodatkowo w dnie skrzyni korbowej jest kranik służący do jej przedmuchiwania w przypadku zalania paliwem, może jest nieszczelny ?
    marcin288
    Level 11  
    Witam, czy ma ktoś z Was ściągacz do wentylatora MF-70, jeśli tak to prosiłbym o przysłanie mi zdjęcia jego, pozdrawiam.
    tomaszgad
    Level 2  
    kompresja własnie jest bardzo dobra,,, ja myślę że gaźnik jest już wypracowany ponieważ regulowany był a i tak wychodiz na to że chyba świeca jest zalewana.... nie wiem
    trans33
    Level 11  
    Mam problem,moja FM-ka przerywa w czasie pracy,wymieniałem świece,czyściłem gażnik i nic,może ktoś wie jaka jest przyczyna.Może ktoś mi prześle instrukcje do FM 70.Mój e-mail : trans33(malpa)vp.pl
    marcin288
    Level 11  
    Czy ma ktos sciagacz do wentylatora do mf 70?
    mariusz_ko
    Level 12  
    śiągacza na razie nie posiadam. nabyłem taki ciagniczek 2 dni temu ! "fajny" sprzęt ! Czy mogę liczyć na przesłanie instrukcji obsługi i katalogu części zamiennych. mariusz.ko(małpa)o2.pl Z góry dziękuję !
    mariusz_ko
    Level 12  
    do marcin 288 jeśli szukasz jeszcze ściągacza to zdobyłem jego rysunek techniczny (jest na końcu oryginalnej instrukcji) i mozna na jego podstawie go wykonać . jeśli niemasz dostępu do takowej to mogę wysłać , ale dopiero za ok 3 tyg. gbyż jestem w delegacji i niemam z sobą papierów. ksero zamówiłem w http://oldtimercentrum.w.interia.pl/Traktory.html
    i dostałem w ciągu tyg. za chyba 36 zł - polecam
    trans33
    Level 11  
    Czy ktoś wie jaka jest orginalna świeca do mf70 wg/instrukcji.
    marcin288
    Level 11  
    Wg instrukcji powinna byc nastepujaca swieca 14-7 CNS 304141. Nie wiem czy cos ci to mowi bo mi nie ale tak jest napisane w instrukcji
    sabinab
    Level 1  
    Witam a moze ktoś ma do sprzedania taki ciagniczek jestem zainteresowany . Bardzo proszę o wiadomość na meila grzes.franek(malpa)interia.pl. Pozdrawiam wszystkich fanów