Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrociągnik MF-70 budowa

robokop 15 Cze 2008 19:23 462983 696
  • #1 15 Cze 2008 19:23
    robokop
    Moderator Samochody

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem cuda jak w temacie. Potrzebowałbym garści informacji na jego temat, fajnie by było gdyby ktoś miał rysunki złożeniowe zarówno silnika jak i skrzyni biegów, ewentualnie instrukcję obsługi. Potrzebowałbym również rysunek/fotkę zaczepu do narzędzi, ponieważ u mnie go brakuje i bym sobie dorobił.
    Może ewentualnie fotografie samodzielnie wykonanych narzędzi do w/w "traktora" ?
    Pozdrawiam.

1 29
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 17 Cze 2008 18:00
    marcin288
    Poziom 10  

Witam ja tez jestem nowym posiadaczem mf 70 mam go wraz z kosiarka listową. Posiadam instrukcje obslugi

Moderowany przez Błażej:

Więc proszę wkleić tu skany z instrukcji lub skontaktować się z kolegą robokopem za pomocą PW.

4
  • #3 19 Cze 2008 10:09
    pankla2
    Poziom 1  

Cześć
    Ja też mam ciągniczek MF-70 ale wał się zatarł i jest do remontu.
    Czy ktoś wie gdzie można kupić do tego części takie jak wał tłok i niekoniecznie cylinder.

0
  • #4 19 Cze 2008 10:28
    robokop
    Moderator Samochody

Szczerze mówiąc to wiem tylko tyle że ponoć w Tczewie jest jakiś serwis, ale w googlach nie wiele na ten temat. Części takie jak gaźniki, tłoki i inne sprzedaje na allegro. Jeśli trzeba to mogę dać kontakt. Co do zatartego wału - raczej nie trzeba kupować nowego, zakłady trudniące sie obróbką silników (szlify itd) zregenerują bez problemu, wyjdzie sporo taniej.

2
  • Deimic One - Szkolenia
  • #6 10 Lip 2008 10:12
    gregor_er1
    Poziom 1  

witam mam problem z uszczelnieniem silnika na wale z obu stron sa simeringi które sa opisane ale w instrukcji obsługi są tez podkładki bez podania wymiaru nazwane po czesku -tesnici podlożka, vymezovaci podlożka, czy ktoś się z tym spotkał i może mi pomóc
    e-mail : ankoryl(malpa)neostrada.pl

0
  • #7 14 Sie 2008 15:15
    Artur Masti
    Poziom 2  

Witam - zaciekawieniem czytam Wasze posty. Od kilku lat posiadam MF-kę ( bardzo wdzięczna maszynka- jeśli dbasz o nią i jakość paliwa) widzę że nie jestem jedyny. Posiadam kilka "narzędzi" na zbyciu - za rozsądną cenę. Ale też poszukuję - a mianowicie oryginalnej przyczepki - może być bez skrzyni. Do realizacji mojego pomysłu potrzebna jest rama, zawieszenie, mocowanie i siedzisko - jednym słowem przyczepka bez skrzyni stan obojętny. Byle nie w formie plastycznej rdzy..

Dodano po 3 [minuty]:

Dla zainteresowanych posiadam "nadmiarowo" kosiarkę rotacyjną, pług prosty, - to jest kompletne i gotowe do pracy. Natomiast jako części - Kosiarkę listwową - 140cm tj:przekładnię i osobno listwę prowadzącą. Służę ew.zdjęciami.

0
  • #8 17 Sie 2008 21:40
    kd
    Poziom 11  

Jeśli interesuje Cię przyczepka do MF 70, to aktualnie oferuje ją na Allegro gość ze Starych Babic (koło Warszawy). Ja też posiadam od jakiegoś czasu taki ciągniczek i poszukuję wszelkich informaci na temat osprzętu typu pług, kultywator, a szczególnie sposobów ich mocowania do ciągniczka

2
  • #9 29 Sie 2008 10:51
    przemog685
    Poziom 10  

A ma ktoś jakąś poradę jak najszybciej zdemontować głowicę? Jakąś instrukcję...

0
  • #10 29 Sie 2008 11:59
    robokop
    Moderator Samochody

przemog685 napisał:
    a ma ktoś jakąs porade jak najszybciej zdemontować głowic jakąs instrukcję ....

Jak nie wiesz jak zdemontować głowicę w prostym silniku dwusuwowym to może zleć to komuś innemu ?Musisz wpierw odkręcić gaźnik i tłumik, a potem 4 śruby głowicy i gotowe.

0
  • #11 29 Sie 2008 12:32
    przemog685
    Poziom 10  

Tak wiedziałem że ktoś tak napisze, jak nie potrafisz i tak dalej, a Ty kiedyś ściągałeś głowicę, czy nie z FM-70 bo jak chcę ją wyjąć to blokuje obudowa, może jak ktoś kiedyś demontował już to głowicę włożył odwrotnie, tzn. użebrowanie po jednej stronie jest wyżej i to właśnie przeszkadza w jej wyjęciu.

Dodano po 3 [minuty]:

A to może mi ktoś jeszcze poradzi jak zdemontować cylinder...

3
  • #12 29 Sie 2008 21:51
    matixx
    Poziom 10  

Musisz zdjąć wiatrak. Następnie odkręcić obudowę.
    W instrukcji obsługi jest rysunek przyrządu do demontażu wiatraka.
    W moim silniku gwint był mocno zaklepany i wiatrak bez przyspawania uchwytu był nie do zdjęcia. Ma ktoś wiatrak na zbyciu?

2
  • #13 29 Sie 2008 22:39
    przemog685
    Poziom 10  

a mam jeszcze pytanko a śruby do których przykreca się głowice nie wykręca sie ??? wtedy moża by było główice zdjąc bez problemu zdjąc to bez problemu
    Ama ktoś tą instrukcję obsługi bardzo bym prosił i nie wiem co to za przyżąd bez niego się nie obejdzie ????

Dodano po 2 [minuty]:

a wiatrak możesz kupić chyba ze nie chcesz wydawać kasy i mieć jakoś za darmoche

0
  • #14 31 Sie 2008 22:18
    wladyslaw27
    Poziom 2  

witam ja tez jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż urządzonka jakim jest mf 70. Bardzo bym był wdzięczny za uzyskanie dostępu do instrukcji obsługi i budowy tegoż cudeńka. mam również pytanie dlaczego moja machina dostaje bardzo wysokie "dzike" obroty przy dłuższej pracy

1
  • #15 31 Sie 2008 22:26
    robokop
    Moderator Samochody

Gaźnik się przytyka, też z tym walczyłem, wystarczyło go rozebrać i przedmuchać.

1
  • #16 31 Sie 2008 23:22
    marcin288
    Poziom 10  

Witam, ja mam instrukcję, przerobiłem na wersję elektroniczną więc mogę bezpłatnie przesłać. Zainteresowani niech piszą i podają email to wyślę. Mam jeszcze pytanie: czy na ktoś na sprzedaż dobry gaźnik do tego mikrociągniczka?

5
  • #17 04 Wrz 2008 17:32
    wladyslaw27
    Poziom 2  

Witam.z góry dziękuje za wysłanie instrukcję ,można przesłać na woladyslaw.sarnowski(malpa)wp.pl Mam małe pytanie, ostatnio pracowałem około 4 godziny i nie mogłem machiny zgasić ,nawet jak fajkę zdjełem to dalej chodziła ,dopiero jak kranik zakręciłem to zgasła.co to morze być?

3
  • #18 16 Wrz 2008 09:13
    tomaszgad
    Poziom 2  

witam!
    MAM PROBLEM!
    po dosłownie paru minutach koszenia moja kosiarka traci moc i gaśnie, świeca jest czarna, był regulowany gaźnik i nie wiem co dalej.... na początku jak kupiłem kosiarkę od "uczciwego handlarza" z nowego sącza obroty też dawały czadu , były raz wysokie raz niskie.. nie wiem co w tym jest???.

3
  • #19 16 Wrz 2008 17:19
    matixx
    Poziom 10  

Jak założyć bliźniaki do kosiarki?

0
  • #20 16 Wrz 2008 17:27
    sebek2
    Poziom 1  

Powinny być do kół takie spcjalne przydłużki. :D Raczej bez nich się nie da nic zrobić, chyba że dorobić je samemu. :D

0
  • #21 16 Wrz 2008 21:47
    robokop
    Moderator Samochody

tomaszgad napisał:
    witam!
    MAM PROBLEM!
    po dosłownie paru minutach koszenia moja kosiarka traci moc i gaśnie, świeca jest czarna, był regulowany gaźnik i nie wiem co dalej.... na początku jak kupiłem kosiarkę od "uczciwego handlarza" z nowego sącza obroty też dawały czadu , były raz wysokie raz niskie.. nie wiem co w tym jest???.

Przyczyn może być kilka, przytarty tłok, zużyty cylinder wraz z tłokiem i pierścieniami -ogólnie brak kompresji. Dodatkowo w dnie skrzyni korbowej jest kranik służący do jej przedmuchiwania w przypadku zalania paliwem, może jest nieszczelny ?

2
  • #22 22 Wrz 2008 14:52
    marcin288
    Poziom 10  

Witam, czy ma ktoś z Was ściągacz do wentylatora MF-70, jeśli tak to prosiłbym o przysłanie mi zdjęcia jego, pozdrawiam.

1
  • #23 24 Wrz 2008 09:15
    tomaszgad
    Poziom 2  

kompresja własnie jest bardzo dobra,,, ja myślę że gaźnik jest już wypracowany ponieważ regulowany był a i tak wychodiz na to że chyba świeca jest zalewana.... nie wiem

2
  • #24 01 Paź 2008 21:29
    trans33
    Poziom 10  

Mam problem,moja FM-ka przerywa w czasie pracy,wymieniałem świece,czyściłem gażnik i nic,może ktoś wie jaka jest przyczyna.Może ktoś mi prześle instrukcje do FM 70.Mój e-mail : trans33(malpa)vp.pl

0
  • #25 04 Paź 2008 09:09
    marcin288
    Poziom 10  

Czy ma ktos sciagacz do wentylatora do mf 70?

0
  • #26 04 Paź 2008 22:01
    mariusz_ko
    Poziom 12  

śiągacza na razie nie posiadam. nabyłem taki ciagniczek 2 dni temu ! "fajny" sprzęt ! Czy mogę liczyć na przesłanie instrukcji obsługi i katalogu części zamiennych. mariusz.ko(małpa)o2.pl Z góry dziękuję !

0
  • #27 14 Paź 2008 20:49
    mariusz_ko
    Poziom 12  

do marcin 288 jeśli szukasz jeszcze ściągacza to zdobyłem jego rysunek techniczny (jest na końcu oryginalnej instrukcji) i mozna na jego podstawie go wykonać . jeśli niemasz dostępu do takowej to mogę wysłać , ale dopiero za ok 3 tyg. gbyż jestem w delegacji i niemam z sobą papierów. ksero zamówiłem w http://oldtimercentrum.w.interia.pl/Traktory.html
    i dostałem w ciągu tyg. za chyba 36 zł - polecam

1
  • #28 26 Lis 2008 17:42
    trans33
    Poziom 10  

Czy ktoś wie jaka jest orginalna świeca do mf70 wg/instrukcji.

0
  • #29 26 Lis 2008 19:30
    marcin288
    Poziom 10  

Wg instrukcji powinna byc nastepujaca swieca 14-7 CNS 304141. Nie wiem czy cos ci to mowi bo mi nie ale tak jest napisane w instrukcji

0
  • #30 27 Lis 2008 18:42
    sabinab
    Poziom 1  

Witam a moze ktoś ma do sprzedania taki ciagniczek jestem zainteresowany . Bardzo proszę o wiadomość na meila grzes.franek(malpa)interia.pl. Pozdrawiam wszystkich fanów

2