Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop Dell - problem z matrycą

bbbno1 15 Cze 2008 21:21 2507 7
  • #1 15 Cze 2008 21:21
    bbbno1
    Poziom 9  

Witam! Koleżanka poprosiła mnie o zdiagnozowanie usterki w swoim komputerze, a teraz ja kieruję się z tą samą prośbą do Was. Czy spoglądając na dołączone zdjęcia możecie coś stwierdzić?

Krótki opis: usterka związana z wyświetlaniem pojawiła się jakieś dwa miesiące temu gdy laptop lekko (ponoć) uderzył o kant mebla. Był wyłączony i po uruchomieniu pionowy pasek pozbawiony kolorów był już widoczny. Cały komputer pracuje normalnie a tylko fragment ekranu denerwuje, szczególnie podczas pisania tekstu. Programowo jest wszystko dobrze, zawiniła na pewno część sprzętowa.

0 7
  • #2 15 Cze 2008 22:45
    Jakant
    Poziom 35  

Dokładną diagnozę wystawiłeś w tytule. Problem z matrycą. Usterkę mozna usunąć wymieniając matrycę.

0
  • #3 15 Cze 2008 22:48
    bbbno1
    Poziom 9  

A nie jest to wina np. poluzowanego złącza, uszkodzonej taśmy? Kiedyś miałem podobny przypadek z telewizorem lcd ktory nie wyświetlał części obrazu - winna okazała się taśma łącząca...

0
  • #4 16 Cze 2008 00:14
    keseszel
    Poziom 26  

Jeśli możesz to rozkręć laptopa i sprawdź czy nie masz luzów na złączu. Raczej w to wątpię. Prędzej obstawiałbym przy uszkodzeniu matrycy. Ewentualnie możesz mieć uszkodzoną tasiemkę od połączenia matryca-laptop ( szczerze mówiąc też w to wątpie ). Delikatnie spróbuj nadusić czymś biały pasek na matrycy, naprawdę delikatnie i będziesz wiedział czy to matryca. Sposób raczej niezalecany, ale ja tak robię. Do tej pory nie spaprałem żadnej matrycy czymś takim.

0
  • #5 16 Cze 2008 08:59
    bbbno1
    Poziom 9  

Dziękuję Ci bardzo. Jak Tylko będę miał możliwość to wypróbuję Twoją metodę. Pozdrawiam.

(Oczywiście czekam na kolejne propozycje....)

0
  • #6 27 Cze 2008 03:33
    sashimi
    Poziom 20  

Polecial V-block w matrycy - niestety matryca do wymiany. Sprawdz jaki jest typ matrycy w tym lapku.

0
  • #7 05 Lip 2008 20:43
    MATEQ_NS
    Poziom 11  

matryca do wymiany sie kwalifikuje została uderzona prawdopodobnie od góry i jeden z sektorów nie swieci jest ichtak 7 albo 8 jak chcesz sie bawic i sie nie boisz to musisz rozkręcic monitor obudowe matrycy elektronika jest u góry matrycy i tam tez jest uszkodzenie jak zdejmiesz obudowe z elektroniki zobaczysz cieniutkie tasiemki ale szerokie i własnie jest ich tam 7 albo 8 tyle co tych sektorów musizs poruszac ta tasiemka która jest nad kreska mozesz rozebrac matryce tak zebys miał tylko ten cieniutki listek lcd w ręku abo lepiej na czyms miekkim i delikatnie pogrzac tasme goracym powietrzem ale to wyzsza szkoła jazdy czasem sie udaje ale trzeba miec mocne nerwy nietrzęsącą sie ręke w kazdym razie elektronika na matrycy jest sprawna a matryca nie jest wylana co znaczy ze nie dostała od frontu czyli jest szansa ja odratowac

0
  • #8 06 Lip 2008 23:22
    bbbno1
    Poziom 9  

Hej! Serdeczne dzięki, na pewno spróbuję :)

0
  Szukaj w 5mln produktów