Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cichy domofon UNIFON LM-4

16 Cze 2008 12:26 4019 2
 • Poziom 10  
  Założyłem domofon Unifon LM-4. Wszystkie kabelki (6 żył) podłączyłem wg instrukcji (tzn. wg przepisu producenta, który podaje m.in ustawienia kabelków do domofonu TESLA a taki miałem). Wydaje się być wszystko ok, ale. No właśnie jest małe ale. W mieszkaniu słychać dobrze zarówno sygnał dzwonienia jak i rozmówcę z dołu, ale na dole bardzo słabo słychać domownika, dzwonek domofonu i otwarcie elektromagnesu. Co to może być??
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  W każdym wzmacniaczu jest regulacja , która umożliwia dopasowanie wzmocnienia mikrofonów u abonenta (słuchawka) i u dzwoniącego (drzwi/furtka).

  Misisz wyregulować te poziomy tak, aby sygnały były dla Ciebie satysfakcjujące.

  Pamiętaj tylko , że przy większych poziomach sygnałów użytecznych w słuchawce i konsoli , może zaistniec efekt sprzęgnięcia się sygnałów akustycznych, objawiającym się sprzężeniem torów m.cz. (małej czestotliwości) [pisk w głośnikach].

  Regulacja jest stosunkowo prosta, wymaga to tylko cierpliwości w czasie samej regulacji. :|

  Pozdrawiam i powodzenia.
 • Poziom 11  
  Jeśli w instalacji jest więcej niż jeden unifon (blok, dom wielorodzinny) to przyczyną może być obciążanie linii mikrofonu przez innych (innego)użytkowników.Prościej mówiąc ktoś z lokatorów źle odwiesił słuchawkę, tak, że unifon jest w trybie rozmowy.Napięcie między masą a mikrofonem powinno wynosić minimum 5v.