Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie LCD w starym lapku - skąd wziąć napięcie?

16 Cze 2008 15:32 3535 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    IMO najlepiej wziąć zasilanie z tego samego miejsca, z którego brał je inwerter świetlówki.
  • Poziom 31  
    ...pytasz jakim prądem zasilić ledy a czasy kiedy był jeden rodzaj już dawno się skonczyły. Nie wiemy jaki jest prąd nominalny twoich ledów. Skąd je wziąłeś?Nie masz symbolu, noty katalogowej? Jeśli nie, bedziemy musieli...zgadywać? Może chociaz fotkę zamieść, jesli możesz dobre makro zrobić.
    Nie wiem jak jest zbudowany twój laptop, ale tak, jak sugerował Tzok-zasilanie ledów wziął bym z zasilania konwertera, a całość można by kluczowac np. napięciem zasilającym USB-powinno się pojawić dopiero po właczeniu laptopa i być tam az do jego wyłączenia. Jeśli potrzebujesz, można narysować prosty schemacik, do kluczowania najlepiej użyć mosfeta.
  • Poziom 16  
    No to miernik w rękę i będzie miał kolega pinout... + i - chyba kolega wie jak znaleźć, enable będzie 3,3V (ewentualnie niech kolega poda jaki scalak sterował tym oryginalnym inwerterem) i pewnie jeszcze jedno napięcia zmieniające sie przy zmianie jasności świecenia na klawiaturze.
  • Poziom 31  
    Mosfet z kanałem N, źródło na masę, dren na katodę diodek, bramka przez rezystor do masy, np. 22-100k powinno być ok, bramka bezpośrednio do ENABLE czy też wyjścia/zasilania USB.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 31  
    qba_rozpruwacz napisał:
    .. z nieznanych względów nie chce działać USB albo nie ładuje odtwarzacza mp3 ...

....no a co za problem wziąć miernik i sprawdzić obecność 5V?
    Żeby załączyć mosfeta wystarczy bardzo malutki ładunek prądu, bramka nie będzie pewnie nawet miliampera prądu pobierała-mosfety są sterowane napięciowo