Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video Panasonic NV-HD620 jak przestroic ?????????

maciekbazyl 10 Lut 2004 14:15 2499 14
  • #1 10 Lut 2004 14:15
    maciekbazyl
    Poziom 17  

hej mam pytanie mam problem z magnetowidem Panasonic NV-HD620 hifi nicam właśnei problem dotyczy dzwieku otórz problem tkwi w tym iż podczas nagrywania i odtwarzania dzwieku jest stereo i jest oki natomiast podczas odbierania kanałów z kablówki nie ma na żadnym kanale dzwieku tylko warczenie i szum jak na nieprzstrojonym telewizorze np starym biazecie WIEC jak przestroic to video aby mozna było odbierac dzwiek stereo ze wszytskich kanałów poprostu jak je przestroic ????????????????? TO wiedeo zostało przywiezione ze szwecji wiec dlatego moz e nie odbiera naszego systemu dzwieku stereo ??????prosze o jak najszybszą odpowiedz w sparwie przestrojenia dzwieku w tym magnetowidzie aha jeszcze jedno po załozeniu fonii równoległej kablowej dzwiek jest szumiacy ale nie ma stereo ???????jak to pzrestroic ????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

0 14
  • #2 10 Lut 2004 14:23
    asy37
    Poziom 16  

Spróbuj to zrobić fonią RYMI w wersji stereo.

0
  • #3 11 Lut 2004 12:40
    altari
    Poziom 13  

Jeśli sie nie myle to taki temat był poruszany w serwisie 7/2000 dotyczył on odbioru foni stereo w NV-HD630,635,680EE chodziło o odbiór fonii z kablówki PTK jeśli u Ciebie jest demodulator/dekoder p.cz na LA7567NM i demodulator/dekoder foni na TDA9874H to zajrzyj do tego artykułu może uda sie tym sposobem.Powodzenia

0
  • #4 11 Lut 2004 15:18
    maciekbazyl
    Poziom 17  

hej altari a masz moze tern artykuł czy mogłbyś ze skanowac jakposiadasz lub wysłac na email maciekbazyl(malpa)go2.pl i jest tam układ la7576 jak możesz to bardzo prosze czekam oki????????? :( :( :(

0
  • #5 11 Lut 2004 16:46
    altari
    Poziom 13  

Tak mam ten artykuł tylko nie posiadam skanera ale postaram sie Ci pomóc,wybiore sie na mały spacerek do kolegi i skorzystam z jego sprzętu jeśli wszystko pójdzie ok postaram Ci sie go wysłać na meila.Ogolnie chodzi o zastosowanie dwoch generatorów jeden do uzyskania sygnału stereo w standardzie B/G a drugi dla zachowania kompatybilności przy odtwarzaniu nagranej taśmy w tym magnetowidzie,na magnetowidzie monofonicznym

0
  • #6 12 Lut 2004 08:37
    maciekbazyl
    Poziom 17  

hej a jakie to mają być generatory ????moze jakieś schematy macie ???czy wystarczy zbudowac generator na kwarcu i na układzie c mos o czestotliwosci 1Mhz???????a jeśli to ma być jakis inny generator to prosze o schematy jesli można prosze o odpowiedz i jak go załaczyć ???? :( :(

0
  • #7 12 Mar 2004 10:51
    maciekbazyl
    Poziom 17  

kupiłem generatorek 1Mhz firmy ABASCO i załozyłem go na wyjciu p.cz. głowicy w.cz. mam głos ale nie stereo czy musze załozyc jeszcze gdzies jeden generator 1Mhz czy trzeba zastosowac inną metodę przestrajania fonii ..prosze jak najszybsze rady ??? :cry: :cry:

0
  • #8 12 Mar 2004 12:59
    mirek2
    Poziom 18  

Nie bardzo wiem o jakie stereo chodzi.W Szwecji jest dzwiek mono (jest taka jedna stacja) oraz NICAM. Nie znam z doswiadczenia polskich sieci kablowkowych, wiec domyslam sie , ze usilujesz uzyskac odbior fonii stereo 6,5/5,74. Jesli tak, to ze sprzetem robionym na rynek szwedzki bez rozbudowy p.cz fonii nie bedzie to mozliwe (czy warto cos takiego rozbudowywac). Napisz czy dobrze odgadlem twoje zamiary, w razie czego sluze pomoca (ze Szwecji).

0
  • #9 12 Mar 2004 13:19
    mirek2
    Poziom 18  

"Ogolnie chodzi o zastosowanie dwoch generatorów jeden do uzyskania sygnału stereo w standardzie B/G a drugi dla zachowania kompatybilności przy odtwarzaniu nagranej taśmy w tym magnetowidzie,na magnetowidzie monofonicznym". Takie stwierdzenie przeslal jeden z kolegow w sprawie przestrojenia NV-HD620. Bardzo mnie ono zaciekawilo.Czy ktokolwiek jest w stanie objasnic mi o oc wlasciwie chodzi, bo prawde mowiac niczego nie kapuje.Pozdrowienia i z gory dzieki za ewentualne objasnienie tej sprawy.

0
  • #10 12 Mar 2004 15:07
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przywołany przez altari artykuł dotyczy konkretnych modeli ( NV-HD630,635,680EE ) co nie oznacza, że można go dowolnie "przełożyć" na inne modele np. HD620. Różnica polega na zastosowaniu w HD620 w dekoderze NICAM MSP 3410 zamiast TDA9874H, jak w przykladzie z artykułu.

mirek2 napisał:
    domyslam się , ze usilujesz uzyskac odbior fonii stereo 6,5/5,74.

Dokładnie o to chodzi ponieważ telewizja kablowa PTK tak właśnie nadaje fonię stereofoniczną.

0
  • #11 12 Mar 2004 15:54
    maciekbazyl
    Poziom 17  

hej MIrek2 (skad wiedziałes )to wiedeo zostało przywiezione ze szwecji i potrzebuje je przestroić na wymienione przez ciebie standardy
    hej koledzy wiecie jak to zrobić ?????no ale bez zbytniego grzebania w p.cz.?????????

0
  • #12 12 Mar 2004 17:55
    mirek2
    Poziom 18  

Jestem niemalze pewny, ze nie masz w tym magnetowidzie toru 5,74 bo w Szwecji jest on bezuzyteczny, wiec nie da sie uzyskac w Polsce stereo z kablowki bez znaczacego "grzebania" w p.cz.

0
  • #13 13 Mar 2004 10:01
    maciekbazyl
    Poziom 17  

hej kolego a masz mozę schemat tego widea i byś mi poradził jak to zrobic ????????????

0
  • #14 13 Mar 2004 21:27
    mirek2
    Poziom 18  

Chyba nie mam schematu, ale jesli go znajde to sie odezwe po niedzieli.

0
  • #15 14 Mar 2004 15:06
    maciekbazyl
    Poziom 17  

oki MIREK2 czekam mam nadzieje ze ten schemat mi pomoze moj email to maciekbazyl(malpa)go2.pl :( :( 8) 8)

0