Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video Panasonic NV-HD620 jak przestroic ?????????

10 Lut 2004 14:15 2604 14
  • Poziom 17  
    hej mam pytanie mam problem z magnetowidem Panasonic NV-HD620 hifi nicam właśnei problem dotyczy dzwieku otórz problem tkwi w tym iż podczas nagrywania i odtwarzania dzwieku jest stereo i jest oki natomiast podczas odbierania kanałów z kablówki nie ma na żadnym kanale dzwieku tylko warczenie i szum jak na nieprzstrojonym telewizorze np starym biazecie WIEC jak przestroic to video aby mozna było odbierac dzwiek stereo ze wszytskich kanałów poprostu jak je przestroic ????????????????? TO wiedeo zostało przywiezione ze szwecji wiec dlatego moz e nie odbiera naszego systemu dzwieku stereo ??????prosze o jak najszybszą odpowiedz w sparwie przestrojenia dzwieku w tym magnetowidzie aha jeszcze jedno po załozeniu fonii równoległej kablowej dzwiek jest szumiacy ale nie ma stereo ???????jak to pzrestroic ????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Spróbuj to zrobić fonią RYMI w wersji stereo.
  • Poziom 13  
    Jeśli sie nie myle to taki temat był poruszany w serwisie 7/2000 dotyczył on odbioru foni stereo w NV-HD630,635,680EE chodziło o odbiór fonii z kablówki PTK jeśli u Ciebie jest demodulator/dekoder p.cz na LA7567NM i demodulator/dekoder foni na TDA9874H to zajrzyj do tego artykułu może uda sie tym sposobem.Powodzenia
  • Poziom 17  
    hej altari a masz moze tern artykuł czy mogłbyś ze skanowac jakposiadasz lub wysłac na email maciekbazyl(malpa)go2.pl i jest tam układ la7576 jak możesz to bardzo prosze czekam oki????????? :( :( :(
  • Poziom 13  
    Tak mam ten artykuł tylko nie posiadam skanera ale postaram sie Ci pomóc,wybiore sie na mały spacerek do kolegi i skorzystam z jego sprzętu jeśli wszystko pójdzie ok postaram Ci sie go wysłać na meila.Ogolnie chodzi o zastosowanie dwoch generatorów jeden do uzyskania sygnału stereo w standardzie B/G a drugi dla zachowania kompatybilności przy odtwarzaniu nagranej taśmy w tym magnetowidzie,na magnetowidzie monofonicznym
  • Poziom 17  
    hej a jakie to mają być generatory ????moze jakieś schematy macie ???czy wystarczy zbudowac generator na kwarcu i na układzie c mos o czestotliwosci 1Mhz???????a jeśli to ma być jakis inny generator to prosze o schematy jesli można prosze o odpowiedz i jak go załaczyć ???? :( :(
  • Poziom 17  
    kupiłem generatorek 1Mhz firmy ABASCO i załozyłem go na wyjciu p.cz. głowicy w.cz. mam głos ale nie stereo czy musze załozyc jeszcze gdzies jeden generator 1Mhz czy trzeba zastosowac inną metodę przestrajania fonii ..prosze jak najszybsze rady ??? :cry: :cry:
  • Poziom 18  
    Nie bardzo wiem o jakie stereo chodzi.W Szwecji jest dzwiek mono (jest taka jedna stacja) oraz NICAM. Nie znam z doswiadczenia polskich sieci kablowkowych, wiec domyslam sie , ze usilujesz uzyskac odbior fonii stereo 6,5/5,74. Jesli tak, to ze sprzetem robionym na rynek szwedzki bez rozbudowy p.cz fonii nie bedzie to mozliwe (czy warto cos takiego rozbudowywac). Napisz czy dobrze odgadlem twoje zamiary, w razie czego sluze pomoca (ze Szwecji).
  • Poziom 18  
    "Ogolnie chodzi o zastosowanie dwoch generatorów jeden do uzyskania sygnału stereo w standardzie B/G a drugi dla zachowania kompatybilności przy odtwarzaniu nagranej taśmy w tym magnetowidzie,na magnetowidzie monofonicznym". Takie stwierdzenie przeslal jeden z kolegow w sprawie przestrojenia NV-HD620. Bardzo mnie ono zaciekawilo.Czy ktokolwiek jest w stanie objasnic mi o oc wlasciwie chodzi, bo prawde mowiac niczego nie kapuje.Pozdrowienia i z gory dzieki za ewentualne objasnienie tej sprawy.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przywołany przez altari artykuł dotyczy konkretnych modeli ( NV-HD630,635,680EE ) co nie oznacza, że można go dowolnie "przełożyć" na inne modele np. HD620. Różnica polega na zastosowaniu w HD620 w dekoderze NICAM MSP 3410 zamiast TDA9874H, jak w przykladzie z artykułu.
    mirek2 napisał:
    domyslam się , ze usilujesz uzyskac odbior fonii stereo 6,5/5,74.

Dokładnie o to chodzi ponieważ telewizja kablowa PTK tak właśnie nadaje fonię stereofoniczną.
  • Poziom 17  
    hej MIrek2 (skad wiedziałes )to wiedeo zostało przywiezione ze szwecji i potrzebuje je przestroić na wymienione przez ciebie standardy
    hej koledzy wiecie jak to zrobić ?????no ale bez zbytniego grzebania w p.cz.?????????
  • Poziom 18  
    Jestem niemalze pewny, ze nie masz w tym magnetowidzie toru 5,74 bo w Szwecji jest on bezuzyteczny, wiec nie da sie uzyskac w Polsce stereo z kablowki bez znaczacego "grzebania" w p.cz.
  • Poziom 17  
    hej kolego a masz mozę schemat tego widea i byś mi poradził jak to zrobic ????????????
  • Poziom 18  
    Chyba nie mam schematu, ale jesli go znajde to sie odezwe po niedzieli.
  • Poziom 17  
    oki MIREK2 czekam mam nadzieje ze ten schemat mi pomoze moj email to maciekbazyl(malpa)go2.pl :( :( 8) 8)